Drljače

Koja tupanjac drljaca bi bila pogodna za 115ks? I kakva su vasa iskustva sa istim?
Zavisi koje klinove uzimas mozes 6,30 metara polu tesku sa klinovima 20x20,polutesku 5,30 sa klinovima 25x25 i tesku 4,40m zavisi kakva ti je zemlja i ako ti zzetveni ostaci nisu zaorani 90% nemoj ni da je kupujes uzmi setospremac sa rvnim oprugama
 
Zavisi koje klinove uzimas mozes 6,30 metara polu tesku sa klinovima 20x20,polutesku 5,30 sa klinovima 25x25 i tesku 4,40m zavisi kakva ti je zemlja i ako ti zzetveni ostaci nisu zaorani 90% nemoj ni da je kupujes uzmi setospremac sa rvnim oprugama
Na sve to utiče stanje i stav zemljišta, da li su dupli točkovi i kakvi su konji (matori ili mladi0) i td....
 
Vidite, sto se tice poluteske tupanjac drljace od 4.2m sa klinovima 25x25 i duplim rotorima.
Vuce je dosta lepo 82.1 rus, ima i dovoljnu brzinu (kum je radio sa njim), ja sam je nosio sa 892 ravan most rusom, i mnogo lakse je vuce i jos bolju brzinu ima, da kazem taman po meri je.Zemljista su mi bila sarena, i svuda je lepo vukao, cak i u ritovima.
Tako da za traktor od 105ks bi mogla ona veca od 4.72m, a za 115ks ona od 5.24m. Moje misljenje.
 
Eh, šta ti je ravnica, ja se još brinem kako će kod mene biti s mojom kombinacijom. Drljača je teška za nositi al je poluteška varijanta. Kod mene je plan vući drljaču po potanjuranom oranju i prijašnji mi vlasnik kaže da neće biti apsolutno nikakvih problema s time al nekako ja ne vjerujem dok ne probam...

Ovu moju ne vjerujem da rus 82.1 može podići da ne idu prednji točkovi u zrak, baš je ram težak ko vrag a uz to je i dugačka...
 
Vidite, sto se tice poluteske tupanjac drljace od 4.2m sa klinovima 25x25 i duplim rotorima.
Vuce je dosta lepo 82.1 rus, ima i dovoljnu brzinu (kum je radio sa njim), ja sam je nosio sa 892 ravan most rusom, i mnogo lakse je vuce i jos bolju brzinu ima, da kazem taman po meri je.Zemljista su mi bila sarena, i svuda je lepo vukao, cak i u ritovima.
Tako da za traktor od 105ks bi mogla ona veca od 4.72m, a za 115ks ona od 5.24m. Moje misljenje.
Koliko brzo je vuce tvoj rus
 
Niko da napise coveku da i Tupanjac i Agroflour,su vec par godina proizvode drljace izmedju poluteski i teski ,sa klinovima 25x25,,poluteske obicne imaju klinove 20 x20 i ta od 4,7 m ima tezinu oko 900 kg i tu moze i rus 82 da vuce.Znaci tezina joj je oko 190 kg po metru,dolazimo do ti srednje teski[ a isto ih zovu poluteske] 25x25 klin tu je tezina oko 260 kg po metru tu bi bila otprilike mera za traktor od 100 ks oko 4 metra,i dolazimo do teski cija je tezina oko 320 kg po metru i klnovi 30 x30 tu za 4 metra treba traktor od 130 ks ,.E sad zavisi kakvu je ,,polutesku,, ko kacio ja sam vec bio pisao da za rusa od 90 ks sam uzeo od 4 metra 25x25 metra srednje tesku [teska je 1050 kg].Al je traktor fest opterecen tako da sam trebo uzeti 3,7m.
 
Ja sa Turcinom 115ks vucem agrofour tesku od 4.5m i to mu je plafon.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Jedno pitanje, za cetvorokrilnu staru drljacu koji idu klinovi? 16x16, 18x18 ili 20x20? Nema rotore, a promenuo bih za pocetak klinove, ja spustam skroz ali dzaba ne ide u zemlju koliko su se ojeli...vuce je imt 560. Gledam po sajtovima da su za lake drljace klinovi 16 i 18...a za poluteske 20 pa i 22...e sad da li ram i traktor moze da izdrzi te vece klinove? I kolika je duzina njihova, standard neki ili...? :sta:
 
Jedno pitanje, za cetvorokrilnu staru drljacu koji idu klinovi? 16x16, 18x18 ili 20x20? Nema rotore, a promenuo bih za pocetak klinove, ja spustam skroz ali dzaba ne ide u zemlju koliko su se ojeli...vuce je imt 560. Gledam po sajtovima da su za lake drljace klinovi 16 i 18...a za poluteske 20 pa i 22...e sad da li ram i traktor moze da izdrzi te vece klinove? I kolika je duzina njihova, standard neki ili...? :sta:
Milose, mi smo nesto slicno razmisljali pre neko vreme, posto ima nekih debelozidnih polovnih cevi u dvoristu da pravimo polutesku drljacu i najveca stavka su klinovi, ne drzi me za rec ali mislim da mi je neki lik trazio 7-8e po klinu 20x20.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh