Deutz-Fahr

Da
U pravu ste
Ima sa druge strane boca, moja greska
19e43130bf9e43b732a5f1067839526b.jpg



Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Nemora da znači da je udaren, kolega je kupio pre 10-12g isti takav kombaj i na tom mestu kao i kod tebe je lim pukao jedno 20-25cm i oni ga zavarili obrusili ofarbali i dan danas stoji tako.
 
Da li je sta moglo izazvat udar sa unutrasnje strane prema vani mozda
Sad me bas bacilo u razmisljanje i mozda to bude razlog da odustanem.
Ja stvarno nisam upucen na sta treba obratit paznju iz tog razloga sam vodio covjeka i platio mu dnevnicu ali eto ni on a pogotovu ja ovo nismo primetili


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Ne ne
Promeni sam njega nije on
Nego koliko je to lose za dalji rad sa njim,


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Ja stvarno nisam upucen na sta treba obratit paznju iz tog razloga sam vodio covjeka i platio mu dnevnicu ali eto ni on a pogotovu ja ovo nismo primetili
Zezaš ? Vidi se iz aviona. Videlo se na prvim fotkama. Može da bude nešto ali nemora sa znači. Polovno uvek ima rizik.
 
Da je udaren valjda bi bio ulubljen a ne ispupcen lim , zato pitam da li je sta moglo izazvat udar sa unutrasnje strane pa da se neda posle popravit kako treba


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Da li je sta moglo izazvat udar sa unutrasnje strane prema vani mozda
Sad me bas bacilo u razmisljanje i mozda to bude razlog da odustanem.
Ja stvarno nisam upucen na sta treba obratit paznju iz tog razloga sam vodio covjeka i platio mu dnevnicu ali eto ni on a pogotovu ja ovo nismo primetili


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Treba pregledati slamotres do tog lima iznutra kakav je, mada iako je vareno mozda je napravljeno kako treba. 36god mu je morao je biti bar zakacen malo.
A sta kaze majstor kakav je? Po meni ako je uredan jedini problem je heder 4.20, napatices se i to dobro
 
Treba pregledati slamotres do tog lima iznutra kakav je, mada iako je vareno mozda je napravljeno kako treba. 36god mu je morao je biti bar zakacen malo.
A sta kaze majstor kakav je? Po meni ako je uredan jedini problem je heder 4.20, napatices se i to dobro

Zasto mislis da cu se napatit zbog ovog hedera?? Ista sirina je i na Zmaju 142 pa se vozi putem ne skidaju ga a imam zamjenu za 3,60 ako ga kupim.
Majstor kaze da je u "solidnom" stanju i bolji od mnogih koje je on dosad gledao i vozio, on licno mi predlozio da kupim.
Ovo gde je ulubljeno ispod je slamotres , jel da
Znaci taj eventualni udar iznutra je jedino mogao izazvat slamotres?


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
4b7b0acd87937263b5f8ca2eb9a21f2d.jpg
 
Poslednja izmena:
zato pitam da li je sta moglo izazvat udar sa unutrasnje strane pa da se neda posle popravit kako treba

Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Ovo sa slike nije bio udarac iznutra. Nema šta da udari na tom mestu takvom silinom da se tako lim izdeformiše. Nešto je možda palo na kombajn (mada lula-top nema oštećenje) ali nije to ništa strašno. Ako ga majstor pregledao na vitalnim mestima i dao zeleno svetlo za kupovinu, onda ne brini za ovo. Nije to auto pa da gledaš kako izgleda spolja. Zaroni ti u njega i gledaj da li je potrošen. Opipaj remenice koliko su trošne i da li su originalne, pogledaj da li je varen-krpljen na mestima gde prolazi masa (sabirna ravan, kanal čiste mase.... ) vidi kakve su spirale i da li su original ili su menjane. Ako su na krajevima kao žilet taj je progutao vagona i vagona...
 
То је највероватније сламотрес избио могуће да је осовина била пукла јер је изнад кућишта лежаја. А можда и лежај цркао па осовина избила лим напоље искочила из лежишта и из ударала бочну страницу.
 
A nekako gledam da li nije mozda udaren ulubljen sa vanjske strane pa ga pokusao sa unutrasnje strane peglat te nije odradio da valja


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Види изнутра има ли ожиљак, а и шта те то брига, он ако ради лепо то нека му буде сва мана. Не коси естетика и неко рече комбајн скоро 40год не може бити као из радње, ако то баш смета ти то испеглај огитуј и офарбај.
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Види изнутра има ли ожиљак, а и шта те то брига, он ако ради лепо то нека му буде сва мана. Не коси естетика и неко рече комбајн скоро 40год не може бити као из радње, ако то баш смета ти то испеглај огитуј и офарбај.

Ma najmanje mi za estetiku nego da li nije kakva havarija koja je dobro zamaskirana a tek ce se u zetvi otkrit to me brine.
Moram ponovo otic i dobro pregledat slamotres, saznao sam da se on ne moze varit, peglat itd. samo nov dolazi u obzir
Ponovo idem da pregledam sad najvise taj deo kombajna


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Mozda pukao slamotres,il da nije sjecka stala pa poceo da se duva od slame,pa je doslo do neke deformacije!
 
Nazad
Vrh