Claas

Prvi put sam radio sa kombajnom.Loma je ove godine bilo svuda gde je popadao kukuruz.Negde manje negde vise.Gde sam imao 6.5t po kj nije bilo loma tu nije popadao a gde je bio popadao kukuruz i 4t po kj bilo loma iako sam radio na 300o a korpu stelovao non stop.Ako hoces da i ono najsitnije zrno okruni bice loma.Pricam o kako mi kazemo susljivom kukuruzu koji je popadao.
 
Naravno, ako je iste, ili manje tezine od zitnog hedera.
Mada drugar se preporodio kad je na Mediona 310 stavio blokade, a nosi 5orednog Dominonija. Mnogo lepse i komotnije ga nosi.
 
Prošle godine kad sam radio kukuruz i soju, nisam uvek skidao blokade, radio sam sa blokadama, jedino u transportu sam primetio, ako je loš put, da udara i lupa heder. Kod mene dok kacim kukuruzni adapter muku mučim sa kardanima, pošto je adapter šestoredni sklapajući, idu fixni kardani maximalne dužine 30cm . Što se tiče kocke nisam probao u soji da je ne okrenem i da spustim lančanike, ali znam kod drugara kad je kupio Zmaja, sa adaptacijom za kukuruz, nije znao da menja lančanike iz grla, nekoliko puta na dan gušio kombajn, vukao je snopove unutra, dok nije promenio lančanike.

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
 
U suncokretu znači dosta kada se radi sa kukuruznim adapterom i pločama.Podigne visoko i samo glave skidaš.Nije to bez veze smišljeno a nije ni neka stavka.
 
Nazad
Vrh