Claas

Ako skidaš donje sito, moraš da zatvoriš povrat mase na bubanj, to ti je onaj prostor iza donjeg sita, napravi limove sam i zatvori. Smanjićeš lom sigurno, bar sam ja tako radio na dominatoru, koga sam imao pre. Gornja Sita su duza i deo koji je duži od donjeg ti šalje masu u povrat mase, tj na bubanj. Smanjićeš malo Loma svakako. Nisam čitao od početka, ako imaš 3D Sita nemoj da skidaš donje sito a ako nemaš skidaj slobodno
 
Nikad nisam vadio donja sita u kukuruzu. Ni na averu ni sad na tucanu. Samo ih otvorim do kraja i to je to. Nisam imao problema sa lomom ni na averu koji nije imao reduktor a pogotovo sad sa tucanom nema problema.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ne znam cemu komplikacija. Bilo kakvo blokiranje donjih sita, ma kog dela, nece dovesti do boljeg rada u bilo kojoj kulturi. Donja sita se steluju tako sto se prati povratna masa i rastur. Kod kukuruza donja sita se mogu slobodno skroz otvoriti jer nemaju svrhu, osim ako vam kombajn drobi klipove 😎
U ostalim kulturama se prati povratna masa i rastur. Kad se ta dva isklade onda kombajn radi kako treba. Sto vise zatvarate donja sita to vam vise ide u povratnu masu.
 
Ne znam cemu komplikacija. Bilo kakvo blokiranje donjih sita, ma kog dela, nece dovesti do boljeg rada u bilo kojoj kulturi. Donja sita se steluju tako sto se prati povratna masa i rastur. Kod kukuruza donja sita se mogu slobodno skroz otvoriti jer nemaju svrhu, osim ako vam kombajn drobi klipove 😎
U ostalim kulturama se prati povratna masa i rastur. Kad se ta dva isklade onda kombajn radi kako treba. Sto vise zatvarate donja sita to vam vise ide u povratnu masu.
Ne blokiraju se donja sita, ona mogu da se otvore skroz ili da se skinu, blokira se deo iz donjih Sita koji ide u povrat iz razloga što su gornja Sita duža i iako su donja otvorena skroz, deo mase koji propadne kroz zadnji deo gornjih Sita ide u povrat i pravi lom, to je izraženo više na kombajnima koji nemaju smanjenje brzine bubnja
 
Moguce . Meni se cini ipak da mi povratna masa pravi lom iako su donja sita otvorena. To se samo desava sa niskom vlagom. Probacu sledece god povaditi donja sita i dici one limove na gornje polozaje
Skines poklopac povratne mase i vidis da li sta ide.
Ako hoces da napravis kako treba kupis redutktor, i ucentriras bubanj sa blindama da radis i soju. Prebacis kombajn sa kukuruza na soju zacas.
 
Nazad
Vrh