Claas

94. god . Becej uvoz nemacka i kaze 2700rh. e sad da ga . 42.500 e samo zitna varijanta.

- - - - - - - - - -



E sad sa zmaja na ovo se navici ... videcemo.
 
Kako mozete da znate koliko je mlatnuo? Skoro sam pricao sa covekom sto ima MTZ 820RM i radi samo svojih 20kj zemlje. Taj traktor kod njega ne pravi vise od 100 sati godisnje. Ima mogucnosti i hoce da radi komotno i kad hoce.
 
Da ne bude zabune.Ja sam samo rekao prema radnim satima da je mozda radio 50-ak ha godisnje.Ako ima 2700 rs,a '94. je godiste,znaci radio je 21 godinu.2700 rs / 21 godinu= oko 130 sati godisnje.Vi bolje znate koliko za to vreme moze da uradi hektara.
(Ipak je nesto vise od 50,kako sam prvobitno rekao...)
 
Дајте људи будите озбиљни. Па није ово Змај коме треба два дана да оврши 1ха. Ово је озбиљна машина, која је направљена да ради по 200-300ха годишње. И откуд ми знамо колико је задњих година тај комбајн радио сати годишње у том домаћинству.
 
Taj za 130sati godisnje je glat mogao da skine 150ha godisnje. Ako mu nisu razbacane parcele, a verovatno nisu posto ne bi kupio toliki kombajn. Pa zmaj kod mene napravi 200-300 sati godisnje sigurno. Tako da ne verujem da je ovaj radio samo tolike sate...
 
Poslednja izmena:
Ja kad sam kupio kombajn kod Svabe, on je s njim radio 80 rs godisnje, i skidao je godisnje kako on kaze 25ha. Ako je on slagao meni, onda lazem i ja vama. E sad na 80 rs koliko je to rada vrsalice. Meni licno treba 1h da skinem 0.4ha ako je njiva fina i u kocki. Kombajn je malog kapaciteta 3m heder, 103cm bubanj, 4 slamotresa...
 
A to sve zavisi od useva,ako je dobar rod ide sporije i manje uradi,a sati kucaju pa kucaju i obrnuto,tako da to i nije neko merilo da li je dobar ili ne,mislim isteran.
 
Nema smisla da se osporavaju radni časovi mege koju je okačio član MDrasko , on je svoj san doživeo.......::svaka cast::::svaka cast:: a veći deo foruma možemo još da priželjkujemo i da sanjamo....

spavajmo...... sanjajmo....:ppozdrav: čak i gradska deca sanjaju..............C L A A S -a :osmeh::osmeh:

[video=youtube_share;yZtSIEY0pyY]http://youtu.be/yZtSIEY0pyY[/video]
 
Nazad
Vrh