Claas

Postovani forumasi, molio bih za jos neki savet oko podesavanja kombajna clas consul.
- kako da nastelujem korpu, koliki je minimalni zazor na ulazu, a koliki na izlazu.
- koliki je radni broj obrtaja motora.
- imao sam prosle godine lom zrna psenice narocito kod ns 40. sta moze da bude razlog.
Mnogo hvala za svaki odgovor.
 
Ja imam donje sito sa rupama 9 mm,i fantastišno čisto radi.:ppozdrav:


meni bi trebalo sito od 9mm za claas columbus......imam za pšenicu i ječam, i jedno od 12mm koje mislim staviti za vršidbu suncokreta.......a imam nešto soje, pa bi trebao ovo sito, ako netko ima.....


još malo bi trebao početi pregledavati kombajn, može neka preporuka, što sve treba pregledati, i što najviše odlazi.....
 
Pogledaj postove napisane kao odgovor na moja pitanja to je na ovoj strani. Ja krecem za neki dan sa proverom i pocinjem od kose pa na dalje dok ne dodjem do "repa" kombajna. Imam skromno iskustvo ali predlazem da proveris sve kajseve, lance i lancanike i proveri dali se ne greje neki lezaj, ako se greje menjaj da ne napravi havariju. Jos moj savet kada se kupuje lezaj ne gledaj na cenu vec na kvalitet isto tako i za kajseve najbolji su original mnogo su skupi zatim Barum, a nisu se lose pokazali ni kineski "vektor" traju. Po meni su najbolji original lezajevi za classa, ali su dobri i SKF, TEMKIN... bitno je da imaju dobro zatvaranje.
 
noževe sam vidio u šidu, za 65 din, ako se dobro sječam, piše na njima made in germany, oznaka DIN 80.......trebam 30kom, to mislim obavezno napraviti, sada neznam jel bolje stavljati zakovice (kako ih vi zakivate) ili vijcima?
 
Danas kupio secku za Claas Mercator... Secka remenice i dva kaisa 280e... Skinuta je sa zmaja 162 jer je kombajn prodat bez secke zbog nize cene,zato je i prefarbana u crveno....

050414193926.jpg


050414193912.jpg
 
@cira92 Koliko para toliko i muzike, bio sam nasao na internetu ranije da se te secke sa tim nozevima bas nisu nesto pokazale. Koliko se secam, bila je negde u oglasima kao da sam je video, treba joj balansiranje ako se dobro secam.... Dok to uradis, i da si dodao jos malo i mogao si kupiti secku sa klatecim nozevima, sto je po meni mnogo bolje resenje. :ppozdrav: Znas kako kazu "Ko ne plati na mostu plati na cupriji."
 
Pa sta znam mislim da sam dobro prosao... Covek mi uz secku dao sve limove i remenice koje su za clasa jer on ih nije koristio na Zmaja 162 i jos mi dao stare lezajeve kao dokaz da ih je zamenio...

Za tu cenu od 280e neka ovrsi 5h usluzno sa seckom i mogu da je bacim otplatila se... :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

@cira92 Koliko para toliko i muzike, bio sam nasao na internetu ranije da se te secke sa tim nozevima bas nisu nesto pokazale. Koliko se secam, bila je negde u oglasima kao da sam je video, treba joj balansiranje ako se dobro secam.... Dok to uradis, i da si dodao jos malo i mogao si kupiti secku sa klatecim nozevima, sto je po meni mnogo bolje resenje. :ppozdrav: Znas kako kazu "Ko ne plati na mostu plati na cupriji."

Mislis da je mnogo para balansirati secku??? I da li mislis da je mnogo komplikovano ovu secku preraditi da bude sa klatecim nozevima????

Za secku sa klatecim nozevima mi traze 1000-1200e sto nikako ne bi platio!!!!! Sad pravim secku za Zmaja (bice uskoro slika) sa klatecim nozevima i 1000e je MNOGO para za jednu osovinu parce cevi i nozeve!!!!!!

A ovu mogu prepraviti sa 100e da bude na klatece nozeve plus 5000din balansiranje.. :ppozdrav:
 
Danas kupio secku za Claas Mercator... Secka remenice i dva kaisa 280e... Skinuta je sa zmaja 162 jer je kombajn prodat bez secke zbog nize cene,zato je i prefarbana u crveno....

050414193926.jpg


050414193912.jpg
Ta secka je skinuta zbog kvara (podrhtava nije u balansu)a na kombajn dosla druga sa klatecim nozevima isto klasova i kombajn je u garazi nije prodat.uzdravlje da te dugo sluzi:ppozdrav:
 
DA secka treba da se balansira i sad vlasnik ima drugi kombajn sa seckom a to su njegove reci... MAda meni je sve jedno balansiranje cu svakako da odradim nije to skupa investicija a korisna.. Hvala... :ppozdrav:
 
Secku koju sam ja kupio je bila 600 evra ali samo secka (sa letecim nozevima) i plus sto sam ja posle budzio remenice,prenosnike, kajseve, cevi za ram i sve to + 5 kutija elektroda :D mislim da je izaslo poprilicno dosta ( naravno,moj kombajn uopste nije bio predvidjen za secku tako je zbog toga cena mnogo vise izasla od pocetne ) .
Mislim da je ista secka za mercatora,z162 i mog consula tj. za 4 slamotresa,tako da je mozda bilo bolje da si kupio sa letecim nozevima,dosta bi ustedeo na vremenu, a i cuo sam od nekih ljudi da ta sa fiksnim nozevima moze ponekad da poprilicno zezne stvari kao "nesto" proguta kombajna prodje sve i kad dodje do secke tu zavrsi pricu, lomi sve...
Tako sam ja barem cuo a da li je istina, stvarno ne znam a i po nekoj mojoj logici, leteci nozevi kad se zalete, ne opterecuju stalno motor jer i inercija pokrece secku a motor samo pomaze...

- - - - - - - - - -

I da li neko zna gde je najblize mesto gde se nosi secka na balansiranje u blizini Beograda?
Da li se nosi cela secka ili samo osovina sa nozevima?
 
Veruj mi secka za Mercatora i Z162 nikako nemoze da bude ista ko na tvom Consulu... Kot tebe koliki je otvor bubnja??? I koliko nozeva ima tvoja secka??? :sta:

E sad imam prijatelje koji imaju secku sa fiksnim nozevima i kazu da je opterecenje "manje" nego sa letecim nozevima... JA im donekle verujem jer je ova secka sa fiksnim nozevima stvarno PRETESKA!!!! Ona nije ko sa letecim samo osovina parce cevi i nozevi na njoj.. Vec oni delovi koji se slazu na osovinu to je sve isliveno i tesko ko sam djavo pa kad se to pokrene ne gubi obrtaje tako lako... Ova moja secka ima 154 noza... Ima 132 koji seku i 22 fiksna noza...

Videcu kako ce se pokazati u sezoni... Imam dosta da pokosim sto svoje Psenice sto dosta usluga i posle ove sezone mogu da je bacim takoreci....

Na balansiranje se nenosi cela secka vec samo osovina sa nozevima (bez lezajeva) i cena za balansiranje je 50e...
 
ok, super samo mi reci gde nam je najblize jer i ja planiram ove godine da je proverim.

Kod konzula je dob 105 cm, e sad koliko nozeva pojma nemam ...

Gde sam kupio secku,covek je dovezao dve iz "od preko" jednu je namontirao na JD mislim da je 9.. nesto,nisam siguran tako da ne znam ni za koji je kombajn,ali mogu ti reci da ni ova bas nije mala...
Za neki dan slikam secku iz svih uglova i izbrojacu nozeve cisto i zbog mene jer to nisam gledao kad sam kupovao,nisam ni znao :osmeh:
 
Nazad
Vrh