Claas

Slike iz Klenka:
ssl23600.jpg
ssl23601.jpg
ssl23603.jpg
 
Ovde se ne sipa ulje nego maziva mast i to litijumska NLGI 2 (tvdroća) EP za ekstremne pritiske)
Sa donje strane reduktora treba da postoji mazalica (22) i cev (25) da se može sa zemlje mazati.Ako nema uradite to i olakšajte sebi posao.
Najbitnije je da prilikom sklapanja reduktora vratite sve segere i semeringe inače stradaju zupčanici. :ppozdrav:

screenshot3.jpg

Ovo je odgovor jednog nestručnog lica pa ako se ova stručna lica sa nečim ne slažu neka ovaj post izbrišu!
 
Koliko stane kilograma psenice, kukuruza u bunker dominatora 88, ne mora u kg, priblizno??? Hvala
 
@Matic Izgleda da si u pravu. Kada se malo bolje zagleda u kabinu, vidi se sve zeleno, znaci da je lickan, a i na kabini nije original krov, drugacije su slova napisana, ono ispod kabine ofarbano u belo, a treba da je zeleno. Hvala na skrecanju paznje. :ppozdrav:
 
Bio je takav identičan u oglasima na forumu.Goreo je ali je sklepan da može da ide.Da li beše iz Srbobrana ili Siriga ne znam tačno.
 
Claas sa zmajevim mernim instrumentima,mi smo isli gledati taj iz srbobrana ali kad smo dosli tek onda smo skontali da je bio goreo.Doduse cena je bila za 3hilj manje nego sto su isli ti kombajni,ali opet to se kaze kupcu,no ne bitno,ima svakakvih ljudi,verovatno da je rekao nebi mu niko otisao pogledati.
 
Gumice glavnog kočionog cilindra kojih na žalost nema više u proizvonji za neke modele Claas-ovih kombajna.

ssl23755.jpg
ssl23756.jpg
 
Imam jedno pitanje za poznavaoce...

Ove godine imam da vrsim Soju (po prvi put) i neznam nista o tome... Vrsio bi je sa Claas Mercatorom pa me zanima sta mi je sve potrebno od (dodataka) za kombajn da bi je vrsio???

Ja imam samo Zitnu i Suncokret varijantu... Znaci nemam Kukuruznu korpu... PA me sad zanima dal mogu Soju da vrsim sa Zitnom korpom ili moram da se bacim u potragu za Kukuruznom...

Hvala unapred... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh