Claas

Jel to neki vagas na putu ili je vlasnik te parcele kako je zaoravao na put svake godine nabacivao na put da ga negaze pa je napravio brdo...a mladi neiskusni kombajner se zaleteo i naglo smotao volan da udje u novi otkos i ispalo ovo
 
ili je vlasnik te parcele kako je zaoravao na put svake godine nabacivao na put da ga negaze pa je napravio brdo...a mladi neiskusni kombajner se zaleteo i naglo smotao volan da udje u novi otkos i ispalo ovo
Upravo tako. obisao 2-3 kruga pa onda putem. Pa onda pobegao u sumu na snimku ga nema,a onaj decko u farmerkama bez majce je bio na kombajnu sa njim .
 
Sa jučerašnjeg druženja negde u Sremu kod jednog uvaženog člana ovog foruma snimljen je i ovaj kombajn:
img0004.jpg

Ali tu je nadjen i jedan deo od ovog kombajna, ali nije nam baš jasno gde su ugradjuje pa smo ga eliminisali iz dalje priče:
img0001.jpg

Tu je bio i pripadajući adapter za kukuruz od ovog kombajna, ali neke nepoznate marke i na žalost nije bilo mogućnosti da se bolje snimi jer je u ovoj prostoriji već toliko tesno da se teško prolazi kroz nju.(Napisao urednik humorističke redakcije kako me je prozvao jedan član ovog foruma!)
img0005.jpg
 
Jeste da smo snažni ali je tesno u hali.Gazda kvasio mašine da se skupe pre parkiranja pa kada su se osušile one se raširile pa nema mesta i da se čovek pošteno okrene, a ne nešto da zanosimo.
 
Kakvo zanosenje hedera, bolje popravljajte AIRbegove. Za to nije potrebna neka snaga, ali vestina koju imate svakako jeste:cvetic:
 
Nije bio stisnut bar dok smo bili mi tamo, a za kasnije ne mogu kasti.
Ja svima objašnjavam da sam ja dobar za servisiranje napomenutih stvari, ali oni samo hoće da radim i da zanosim ovakve stvari.
 
Mogu da navedem kompletnu adaptaciju, mada sam dobio komentare da ja ipak ne poznajem dovoljno ovu mehanizaciju pa ne bih da se namećem!
 
Eto to se desi kad se ukloni najveći majstor sa foruma(nemamo odgovore na naše probleme),i meni stoji nerešen problem u temi John Deere,al moraću da sačekam da se vrati sa odmora dotični majstor.:osmeh:
 
evo kako izgleda kompresor koji mi je trebao,juce sam kupio drugi u BG polovan,hvala svima na pomoci
@sanji obrisi malo poruke u PP

ekf2p2.jpg
 
Drugari koja veličina sita ide za koje kulture,odnoso sa kojim sitima se radi soja i suncokret.
Ja imam 6mm,12mm i 16 mm.
U pitanju je klas dominator 85.
Danas pravili adaptaciju za suncokret sutra slike.
 
Ako hoćeš da budem iskren najbolji su ti sita na štelovanje(lamelasti).U ove sa rupama hoće slama da se zabode i za pola dana rada se maltene zaguši sve i radiće ti prljavo.Ako si nekad video na Deutz-Fahrovima na repu nosi više dimenzija tih sita i po potrebi menjaju.Jel imaš krupnije soje i sitnije.Od 8 mm do 12 mm zavisnosti od sorte i krupnoće semena.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh