Claas

Kakva su ta lamelasta sita ? Jesu li to petersonova sita ili je nešto drugo u pitanju?
 
@talianu
E to je posao,soju peglaj stelujuca,posto ce biti losa(sitna sva nikakva),a kuruz i suncokret skrge i perfor 16mm,da ne lomis stelujuca sita,uvek zaglavi neki cokanj,polutka..pa razlabavi sita,ovo je keva....
 
Ja u kukuruzima idem samo sa gornjem sitom(kukuruzni na štelovanje).Donje ne stavljam nikakvo.I radi perfektno čisto i bez loma.E sad neznam kod tebe jel to izvodljivo da ideš samo sa gornjem u kukuruze.:ppozdrav:
 
To sam radio sa Claasom,zatvorim povratnu masu limom(to je fabricki) i turim gornje,al je problem ovakva godina,bice ucmalog,malog,raznoraznog cirkusa ima da se zabada i cokov i komusina i to upadne izmedju delova sita i napravi cirkus...
 
Tačno tako! Muka je kad pomoću "štapa i kanapa" moraš da rešiš kvar... Mada ponekad od "štapa i kanapa" može da se napravi itekako koristan alat. Slikaću ovih dana kako izgleda ajd da kažemo alat koji sam pravio za izvlačenje konusnih kajli-klinova koji umeju da zadaju glavobolju.
Doduše ovaj je za zmaja pravljen....

Uploaded with ImageShack.us
 
Druže u pravu si i nemoj da se ljutiš ali znaš kako kažu na to? Nikad se bolji ne ruga. Tačno,to mu je mana.... Jbg na brzinu sam ovako zamislio i napravio,a kasnije sam video da nije "univerzalan". Univerzalnijeg je smislio moj baćo dok sam ja ovog pravio. Tako da biće izradjen unapredjeniji model u skorijoj budućnosti,i javnost će biti obaveštena. :osmeh: Al vidi nije ni onaj klasov alat idealan. Univerzalniji je od mog itekako ali recimo mana mu je ta da neće izvući kajlu iz osovine kombajna koji nije video šupu od kako je izašao iz fabrike. Pre će otkinuti glavu kajle. Doduše za to nije kriv ni kombajn niti onaj koji je izmislio taj alat... Sve u svemu meni je ova alatka odradila vadjenje kajli na dva kombajna (4kajle,koliko mi je i bilo potrebno) i ja sam zadovoljan. Isplatila se.
 
nisam imao nameru da se rugam a niti da prezentujem klasov alat koji uopste nekoristim i nepridajem mu neku ocenu,imam svoj sistem kojim vadim kajle bez problema i drzim se toga,samo sam ukazao na manu jer kao sto sam napisao malo kajli viri toliko da se taj alat moze staviti(bar na mojim kombajima ni jedna),ako tebi pomaze onda je to pun pogodak
 
Kolege koliko treba da ima obrtaja doba u suncokretu(dominator 85)
I još jedno pitanje koliko može minimalno da se smanji obrtaji doba ?
Po knjizi 650 obrtaja ali u praksi?
 
Znam da ti ruganje nije namera. Tako se obično kaže za onog koji nešto komentariše a sam nije ni tako nešto uradio-napravio. Ali ako imaš neki svoj sistem tj alat,onda ništa nisam rekao!
 
Nazad
Vrh