Claas

jedno pitanje za one koji znaju ,prebrzo mi otvara cijev za istovar na D78 znaci hoce je otkinuti ako pun gas dali ima kakav ventil za stelovanje ili nesto drugo :sta:
 
Treba da podesite ventil koji je zadužen za upravljanje hidrauličkim cilindrom lule. Nažalost, nemam sliku da Vam pokažem.

Evo, jedino ovako:



Pogledajte tamo gde su Vam svi ostali ventili. Obicno se nalazi i nalepnica sa simbolima koji ventil za sta sluzi. Nadjite simbol za lulu i taj ventil podesite.
 
Poslednja izmena:
Atil taj ventil sa slike nalazi se na samom cilindru .jeli njega treba podesiti ili. upravljacki ispod kabone
 
Nalaženje ovoga je bila i sreća i razočarenje: http://www.claas.com/cl-pw/en/services/parts_doc/start,bpSite=51524,lang=en_EU.html
U suštini to je onlajn verzija E.S.I.S. kataloga za delove, ali nedostaje ono što je najbitnije: kada se klikne na poziciju na slici, nigde ne ispisuje kataloški broj dela... Ali dobro. Može poslužiti za to da se napravi screenshot onog dela koji Vam je potreban i da se postavi na forum tako da bude jednoznačno o čemu je reč.

P.S. Ako Vam ne otvara slike, morate skinuti JAVA plugin, instalirati ga i ponovo pokrenuti browser.
 
POZDRAV, dali je potrebno menjati sve sine na dobu , ne zbog istrosenosti nego zbog ostecenja jedne. Tacnije otpao mi je jedan deo (onaj deo sto prelazi preko konstrukcije samog doba jedno 15 cm) Dali je ko upucen ili je imao sl slucaj sa mojim ?? II gde se mogu nabaviti sine a da nije kod almxa :ppozdrav:
 
Attila imam ja kataloški broj od šinje bubnja evo 653266.0 piše Schlagleiste, links geript, 653267.0 Schlagleiste rechts geript !
 
A mozda pravi jedan ovaj blizu ali lik mi je trazio isti taj on se svačim bavi tj. balansira bubnjeve bitere itd, on je meni trazio da mi pravi auspuh kao na s 46 nekih 400€, ja pao na guzicu, i na kraju kupim u trgovni za 50€, tako da bi me te njegove šinje kostale oho ho, ako ništa otići ću u Mađarsku u Axial i naci :)
 
POZDRAV, dali je potrebno menjati sve sine na dobu , ne zbog istrosenosti nego zbog ostecenja jedne. Tacnije otpao mi je jedan deo (onaj deo sto prelazi preko konstrukcije samog doba jedno 15 cm) Dali je ko upucen ili je imao sl slucaj sa mojim ?? II gde se mogu nabaviti sine a da nije kod almxa :ppozdrav:

Ne menjaju se sve, samo polomljena, i naspramna...Ostatak ako nije ostecen se ne dira.
 
eee ljudi stvarno vam hvala po nekad mi se cini da pojedinci preteruju u nekim stvarima a koje su vezane za samu temu ,sto semene tice ja bi da se otvori nova tema za isterivanje besa i nekih drugih emocija .... Atila M ja nisam skonto kad je taj defekt nasatao posto kad je kombajn doso uradijo sam mu osnovno podesavanje pod bubnja i sve je bilo extra nije imao kontakt sa stranim metalima , mislim na bubanj . T ako da nije mi jasno odkud taj problem ,sine su dosta dobre tako da bi bilo steta da se sve menjaju eeee sad mene interesuje gde se bogu druge nabaviti iii nebi bilo lose da se zna cena HVALA
 
Ako je isti profil sina kao na zmaju ima po otprilike 30e/metar bez rupa.a ako ima uzorak,mogu da se izbuse po uzorku.
 
Onaj ko je stvarno dobar on se ne hvali sta zna. Ja nikad nisam cuo Djokovica kako se hvali da zna da igra tenis. Atila ti : samo se svadjas sa clanovima na ovaj forum, nebi li tako dobio neko priznanje da si ti upravu i da si ti najpametniji. Te spominjes tvoje kapacitete u glavi itd. Da nam nisi reko da si upisao faks misleo bi da imas 13god. Ovako znam da imas 18. Stani malo spusti loptu na zemlju i pogledaj oko sebe . Postoje mnogi na ovom forumu koji ne zele nista da nauce , ja sam to primetio i digo ruke od toga . Ali ja ih potpuno razumem. Jer i ja , prenego sto sam otiso u beli svet i ja sam pomalo bio kao oni. Ja sam verovao da je nova stvar najbolje jer je nova , moj zmaj kombajn je bio bolji od bilo kog uvezenog , samo zato sto sam ga ja kupio novog , dao sam scve od sebe da kupim novog belorusa 80kona , ali nisam uspeo , kosacicu sam kupio novu ali poljsku , auto Yugo ali nov itd . Covek se menja sa vremenom , kad sam doso ovde video sam da postoje i stare stvari koje su bolje nego moje nove . Svatio sam sve sto me ucila majka i otac , da su sve bili u pravu , sve sto sam ucio tokom skolovanja sve sto sam mislio da nikada necu upotrebiti , sve sam upotrebio ovde.
Polako ti nama kroz pisanje pokazi sve sto znas , i sam ces dobiti ono sto trazis. Nemozes ti odma biti panostib.
 
Onaj ko je stvarno dobar on se ne hvali sta zna. Ja nikad nisam cuo Djokovica kako se hvali da zna da igra tenis. Atila ti : samo se svadjas sa clanovima na ovaj forum, nebi li tako dobio neko priznanje da si ti upravu i da si ti najpametniji. Te spominjes tvoje kapacitete u glavi itd. Da nam nisi reko da si upisao faks misleo bi da imas 13god. Ovako znam da imas 18. Stani malo spusti loptu na zemlju i pogledaj oko sebe . Postoje mnogi na ovom forumu koji ne zele nista da nauce , ja sam to primetio i digo ruke od toga . Ali ja ih potpuno razumem. Jer i ja , prenego sto sam otiso u beli svet i ja sam pomalo bio kao oni. Ja sam verovao da je nova stvar najbolje jer je nova , moj zmaj kombajn je bio bolji od bilo kog uvezenog , samo zato sto sam ga ja kupio novog , dao sam scve od sebe da kupim novog belorusa 80kona , ali nisam uspeo , kosacicu sam kupio novu ali poljsku , auto Yugo ali nov itd . Covek se menja sa vremenom , kad sam doso ovde video sam da postoje i stare stvari koje su bolje nego moje nove . Svatio sam sve sto me ucila majka i otac , da su sve bili u pravu , sve sto sam ucio tokom skolovanja sve sto sam mislio da nikada necu upotrebiti , sve sam upotrebio ovde.
Polako ti nama kroz pisanje pokazi sve sto znas , i sam ces dobiti ono sto trazis. Nemozes ti odma biti panostib.
::svaka cast:: Dragane.
 
@Attila M.
pokvario mi se johan deer pa mi treba pomoc
kupljen je pre 10 god. i ima lufta u aksenkama i poceo je da trosi gume,i jos mi stalno spada lanac u razvodniku menjaca pa moram da vadim sediste i namestam brzine a prednja utovarna kasika je dobila lufta u bolcnama pa me interesuje jel bolje da pravim caure od plastike ili bronze
slike cu da postavim za pola sata nije mi ovde USB
unapred se zahvaljujem
 
@Attila M.
pokvario mi se johan deer pa mi treba pomoc
kupljen je pre 10 god. i ima lufta u aksenkama i poceo je da trosi gume,i jos mi stalno spada lanac u razvodniku menjaca pa moram da vadim sediste i namestam brzine a prednja utovarna kasika je dobila lufta u bolcnama pa me interesuje jel bolje da pravim caure od plastike ili bronze
slike cu da postavim za pola sata nije mi ovde USB
unapred se zahvaljujem
za vadjenje sedista imam ideju....stavi panj umesto sedista...pa nemoras se zamarati sa vadjenjem....a za ostale probleme zatrazi strucni savet a mogu da ti pomognem ako ti treba neko da pere alat i delove:ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 20:04 ---------- Prethodna poruka je at 20:03 ----------

aaaa.....trebao si u temu john deere staviti poruku....:osmeh:
 
Nazad
Vrh