Claas

dlggld.jpg
 
Par dana nisam bio prisutan na forumu zbog obima posla pa zato malo da postavim slike od nekih kombajna koji su radjeni.
Ovo je negde u Sremu;
www.dodaj.rs
[/url]NHGR4o4/slike-sa-terena-160.jpg]
slike-sa-terena-160.jpg
[/url]
slike-sa-terena-166.jpg

Sledećeg dana smo prešli u Bačku:
 
Pitanje za sve:

Čemu služi ova ručica na CLAAS Mercator 50:nalazi se s ljeve strane i kreče se gore-dole,i koliko sam skužio nešt otvara i zatvara?
Nalazi se iza trumlina:
19797467.jpg
 
mislim da je to rucica koja otvara i zatvara 'lopatice' na korpi (pod bubnju) , te lopatice se nalaze ispod korpe , na ulazu , prve tri sine... ne bih znao bolje da ti objasnim jbg... a sluze , koliko sam ja shvatio da kad radis u zitu, otvoreno, kad radis u npr.detelini zatvoreno...
 
Jeste da nije u temi,ali pitao bih da li neko od clanova zna gde mogu nabaviti drzac cetkica za elektricno ukljucivanje secke kombajna?znaci sistem ukljucivanja secke na prekidac...ako neko zna molim za neki kontakt,hitno je.
 
Izvinjavam se sto kasnim sa pitanjima i ako se mesam u temu.Moze li mi ko pomoci,imam Claasa Commandora 115cs sa bubnjevima kombaj je skroz ekstra i ima motor od 260 konja,ja njega kda malo brze poteram u zito dize mi temperaturu i to skoro da prokuva i onda moram da idem polako sa njime,zna li ko sta bi to moglo da bude? pozdav
 
Predpostavljam da si hladnjak i sve sredio tj.da je cisto i da nema prljavstine,ali ako ima neki termostat probaj da ga izbacis.
 
pozdrav, kolege gde da kupim semeringe iz klipa, konkretno isti slucaj kao clana cvejapo ?
Ja sam narucivao u Almexu.Nije skupo oko 150 din gumica a,semering 300 do 500. I original je.

---------- Poruka napisana 21-06-12 u 23:53 ---------- Prethodna poruka je 20-06-12 at 08:37 ----------



---------- Poruka napisana u 23:54 ---------- Prethodna poruka je at 23:53 ----------

Gde se mogu kupiti lezaji kvalitetni za CLAS osim u Almexu??U pitanju su lezaji NWG -PEA 206 ,i NWG 805093.
 
ja sam pea 206 i 205 uzimao na najlonu u ns, turski proizvodjac , cini mi se... 300-500kinti... sigurno nije kvalitet kao u almeksu, ali je i cena mnogo mnogo manja.... evo vec 3 sezona... mislim da nece biti problama ni ovu sezonu, sad dok sam spremao kombajn koliko sam mogao da vidim....

evo sad sam nasao ove sto mi stoje u rezervi, proizvodjac je FK bearing, uzimao sam i neka kucista sa lezajevima i mogu ti reci da sam zadovoljan... opet, sigurno nije kao sto je u almeksu, alo trci...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh