Claas

@slavko91 jel to slikano pre backog jarka, kod one pumpe? taj claas tu dugo vec stoji.
 
Drugar je ranom zorom oprao kombajn,zamenio par priključaka hidraulike i još po koju sitnicu.Za popodne je skinuo 5ha pšenice bez ikakvih znakova kvarova,umora ili ičega lošeg.prezadovoljan je njime.Slike nisam uspeo odraditi jer sam se iz prevoza vratio malopre.
 
mucobieno,da kod pumpe, bio je i 1 Lexion, polovni su al ovaj Tucano izgleda da nije puno radio, mozda po nekim spitovima ili skinut s lizinga, prodaje ih neka firma mmmsi agrar ...sale ratar otkud bas kod vas u Turiju da stigne ovakva masina :osmeh:
 
Slavko ima tog gvožđa dosta kod nas sad je stigao i leksion iz Nemačke sa oko 300 sati rada, takoreći nov a prošle godine sa sajma leksion 670 a ovih mediona 310 ima nekoliko komada svi novi kupljeni.
 
Kod nas se doteralo i boga i oca ovakvih ili slicnih claas-ova,sad samo obaraju cene kombajniranja,ali se nekad i desi da znanje stane,kao kod ovog....
2pqs17o.jpg
 
Danas stigao jedan alat za Claas-a.Stvarno čudno izgleda, a zovu ga alat.Samo još da mi je znati gde ga koriste?Jedino vidim da na širem kraju ima rupicu pa kada se provuče parče "paljene" žice može da se obesi o kaiš.
 
Poslednja izmena:
Danas i mom komšiji stiže dominator 96 . Kupio ga u Srbcu . Verujem da ga nš član @MOMOŠARIĆ @poznaje ,mislim na kombajn.
 
Danas stigao jedan alat za Claas-a.Stvarno čudno izgleda, a zovu ga alat.Samo još da mi je znati gde ga koriste?Jedino vidim da na širem kraju ima rupicu pa kada se provuče parče "paljene" žice može da se obesi o kaiš.
Gospodine koliko je taj alat dugacak jer mi lici na siljak sa kojim se izbija klin koji ima mali ramen , i ovaj siljak se zaglavi izmedu remenice i ramena klina i sa cekicem se izbije klin , uh koliko puta bi mi vec dobro dosao ovaki alat jer na mom kombajnu svaka remenica je ucvrscena sa konusnim ramenastim klinom .
 
Danas stigao jedan alat za Claas-a.Stvarno čudno izgleda, a zovu ga alat.Samo još da mi je znati gde ga koriste?Jedino vidim da na širem kraju ima rupicu pa kada se provuče parče "paljene" žice može da se obesi o kaiš.

Samo Vi i dalje pozajmljujte alat drugima pa će Vam ovako nešto stizati svake dve nedelje. :)
 
Gospodine @Attila M. da li Vi mislite na ovakav i onaj krivi alat da je to ono što imam u alatu?Ja to dao drugima jer nisam znao za čega se koristi.Valjda će mi vratiti.
Ukupna dužina je 400 mm.
 
Imam klassa konzula 3m keder negde je 78god. Treba mi remenica gde se steluju vetrovi kompletna. Pukao sraf koji kad se zavrce i otpusta matica ubrzava i usporava vetrove. Nesto smo varili ali nece to dugo. Ako neko zna ko drzi delove za njih mnogo bi mi znacilo. Pozdrav svim forumasima
 
Evo, gospodin Panonstib Vam može pomoći oko nabavke originalnih delova za Claas kombajne. Slobodno ga kontaktirajte preko PP.
 
Evo obećanih slika drugarovog sveže uvezenog kombajna.Odradio žetvu sa samo jednom zamenom ležaja.
28b8bjn.jpg

16gms4.jpg

Evo za Dragana 82 čisto da uporedi sa cenama svojih kombajna,a i ostali da vide kako nas deru uvoznici.
 
Daj slike sa svis strana , video si kako ja slikam. Nije ovaj kombajn placen manje nego sto je na trzistu tamo gde je on kupljen. Ja imam sad 2 komada Dominatora 76 jedan je 9500e a drugi je 10500e.
 
On+amazone zam 1500l+hardi prskalica 660l 12m=12400evra +6000evra sve ostalo do kuće=18400evra u dvorištu sve to sa regularnim papirima.
Tek sad uporedite sa cenama nekih prodavaca.
Inače heder je 4,2m,motor 150ks mercedes,klima,nove prednje gume .....
 
Nazad
Vrh