Cisterne za osoku

Zapravo nesto slicno ovome bih hteo da napravim tako da ako neko i pored Tomislava ima predloge i sugestije bio bih zahvalan...
 
Naravno da sme, treba mi za izmuljavanje poplavljenh podruma, sahti, seoparatora i slicno... ujedno imam i jos jedno pitanje a to je koja bi maksiimalna mogla da bude duzina crreva da bi cicterna radila punim kapacitetom?
Crevo koje koristim je 9metara,nastavljao sam ga do nekih 40m i radi normalno,mala razlika u vakumu je sa dugim crevima ako nema visinske razlike.
 
e to me je interesovalo, znaci visinska razlika oko 2 metra i crevo moze da bude 30ak metara bez problema?
 
Hvala ti puno tomislave, stvarno si mi mnogo pomogao... i jos jedno pitanje vise teorijsko... da li bi cisterna teoretski u sebe mogla da usisa svez beton recimo?
 
da, jasno mi je, nikako ne bih uvlacio beton nego me je zbog specificne teksture bas to interesovalo...
 
Cim se doda malo vode bude lakse za rad,za mulj ne treba vode ili ne puno dok na primer za neke naslage zemlje treba vise vode i ona se brze talozi tako da je potrebno vise mesati,ispirati,sve ti se to samo kaze kad krenes da radis.
 
Imam povoljno novo bure iz majevice 3200l
ispod 2000e ako kome treba

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh