Cisterne za osoku

Da li moze na bilo koju cisternu da se montira onaj rasprsivac/lepeza, ili kad se kupuje cisterna mora da se gleda da ima i taj deo? Jel moze da se steluje sirina razbacivanja?
Da li je neko radio osoku pre kultiviranja za setvu u prolece?
Da li je moguce razbacati i ako ima malo mulja u osoci?
 
Moze na bilo koju ima da se kupi posebno,moze da se steluje sirina, moze da se razbaci ako ima mulja ali se vremenom stalozi na dnu pa mora ponekad da se udje unutra da se ocisti ali postoje i cisterne sa mesacem i u njima se ne talozi jer se mesa
 
Pozdrav, u planu mi je da sa majevicom cisternom vucem vodu za prskanje, da li moze da se ukljuci kardan kako bi se ispraznila skroz cisterna ili je to stetno za cisternu jer je manje crevo za praznjenje, planiram da kupim reducir od 2 ili 3 cola? Zeleo bih da cujem vasa misljenja
 
Pozdrav, u planu mi je da sa majevicom cisternom vucem vodu za prskanje, da li moze da se ukljuci kardan kako bi se ispraznila skroz cisterna ili je to stetno za cisternu jer je manje crevo za praznjenje, planiram da kupim reducir od 2 ili 3 cola? Zeleo bih da cujem vasa misljenja
Koliko znam nije problem, drugar godina ima creinu koja vuče samo vodu za prskalicu i radi dobro,ima redukciju na 2cola
 
Dal je neko koristio cisternu za vodu za prskanje koja je pre toga cistila fekalije? Jel moze to da se opere?
 
Koristio sam ja preprošle godine cisternu da vučem vodu za prskalicu, oprali je koliko smo mogli od osoke. Nije bilo nikakvih problema. Nije se žalila prskalica :D

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Ako se opere odma posle izvlacenja osoke bude cista ,bar ja tako moju kreinu cim zavrsim posao otvorim je izbacim talog i saperem je cista unutra moz koristiti vodu za prskanje
 
https://fotkica.com/slike.php?slika=1_412167886_20220324_143325.jpg]
1_tmb_412167886_20220324_143318.jpg
[/URL]
1_tmb_412167886_20220324_143302.jpg
[/URL][/url]
 
Pozdrav ljudi, imam jedno pitanje. da li bi i koje snage motor mogao da pokrece pumpu na cisterni tipa majevica ili kreina, znaci da ne bude kardanski pogon sa traktora nego da se remenicom uz prepravke pokrece posebnim motorom?
 
Naravno da sme, treba mi za izmuljavanje poplavljenh podruma, sahti, seoparatora i slicno... ujedno imam i jos jedno pitanje a to je koja bi maksiimalna mogla da bude duzina crreva da bi cicterna radila punim kapacitetom?
 
Nazad
Vrh