Cisterne za gorivo, vodu...

Ja sam to rešio ovako:
1troqo.jpg


15g2e52.jpg


620 litara
3 komore (zbog ljuljanja u transportu)
Gume 175/70 R 14 c
Na vrhu je poklopac od kamionskog rezervoara.
Slavina na 5 cm od dna tako da se ispod nje taloži prljavština koju koristim za pranje delova a u traktor ide čista nafta. Na dnu je ventil za ispustanje prljavštine. Verujte da koliko god čistu naftu sipam uvek se stvori talog na dnu. Nikad dosada nije bila potpuno čista. Na prednjoj strani providno crevo za praćenje nivoa tečnosti.
Šasija, parkirni togak, instalacija, rezervni točak ...
Ako nekog mrzi da pravi, hoću i da je prodam, jer sve manje imam potrebe za njom.
Lepo se ispere pa može i za neku drugu tečnost, nemora nafta. ::super::
 
S obzirom na to da mi je moj post obrisan ili nestao prebacivanjem na vBulletin, sada ću samo postaviti slike koje sam obećao i kratko prokomentarisati o svojoj cisterni za naftu...

Napravljena je od starih zaprežnih kola koja su bila nužno zlo, i služila za otpad i sve i svašta u šupi, na njih je kao što možete da vidite stavljena cisterna od 3000L pričvršćena. Sama kola su malo restauirana, produžene stranice, nove zadnje gume, svetlosna instalacija i ubačena ruda...
Na tabli koja označava da se transportuje dizel se montira aparat na dva šrafa i toči se, a kada treba na b. pumpu, onda se skida i to je to.
cisterna1.jpg
cisterna1.jpg





 
Poslednja izmena:
Skoro istu pumpu sa brojčanikom i pištoljem sam video neki dan da se prodaje u jednom tahničkom pregledu za vozila.Italijanske je proizvodnje i veoma kvalitetno izgleda.Hteo sam da pitam za cenu,pošto na njoj nije bila istaknuta,ali nikog u tom momentu nije bilo_Ona što se ubada u bure i ručno pumpa je 4200dinara kod njih.
 
Kupio sam one plastične burice od 1000 l i na dva nema onog nastavka koji se šrafi na slavinu a na koji se navuče crevo, jel zna neko od čega paše navoj da bi mogao da navučem crevo.
 
Izmeri precnik rupa sa navojem pa se moze oda znati. Ako moze u mm a ne u santimetrima. Sa kljunastim pomicnim merilom. Sublerom.
 
Tu ti pase navoj od sastavnog holendera o 1 1/2 cola. Jedan ipo col. Deo navoja se moze uvrnuti u tu rupu od 56mm i dalje mozes redukovati na meru koja tebi treba.

A mozes i redukciju da stavis od 2,5 cola na mru koja tebi odgovara.
 
Poslednja izmena:
Ja sam juce prskao soju preko 40 kj snadbevao se sa cisternom od 3500 litara za osoku meni je to ekstra ocistim je i izvucem vodu sa kanala za ocas posla.Napunim prskalicu za oko 10-15 sekundi od 400 litara ali moram sacekati da se promesa hemija jedno 10 minuta opet bolje nego da se vracam kuci pa na hidrofor da se gnjavim.To je mozda najbrze i najprakticnije ko ima dosta da prska nemora da ide u selo po vodu ili da koristi mali agrregat za vodu da puni.
 
Hteo sam nesto da pitam,Nasao sam na otpadu u pancevu Cisterne(Plasticne sa metalnim okvirom)neznam kako se tacno zovu,pise otpad iz petrohemije.Unutra se nalazijo neki otrov pise i ime,1520 L prima svaka Merijo sam moju kikindu a zatim i te cisterne siroke su 1 M A kikinda 4 Metara,Razmisljao sam 4 ali bilo bi previse tereta za tu prikolicu pa sam se odlucijo da kupim tri takva bureta,da ih isperem nabacim na kikindu napunim i vucem vodu do polja Jer puno goriva i vremena izgubim sa sistemom napunim kuci odem ispraznim pa se vratim i sve tako(Vec kad imam dva traktora),Cena je 7500 dinara po komadu Planiram da se cenkam bar do 7000 I Da nekako to dovucem dali se isplati?
 
Naravno da se isplati,ja sam ove godine uzeo dve takve:osmeh: i stavio na Loznicu od 5 tona,i vrede svaki dinar. Slobodnim padom naspem prskalicu od 300 litara za minut-dva,dok punjenje vrsim sa bunara ruskom kamom(valjda 10) i 1000 lit.naspem za 9 minuta:bravo:
Ovde u Novom Sadu su takve polovne po 5000 din,i covek ima kombi kojim dovozi po potrebi, naravno placas mu gorivo za uslugu ako hoces mogu ti dati broj na PP(ne znam smem li javno reklamirati:sta:) :ppozdrav:
 
Naravno da se isplati,ja sam ove godine uzeo dve takve:osmeh: i stavio na Loznicu od 5 tona,i vrede svaki dinar. Slobodnim padom naspem prskalicu od 300 litara za minut-dva,dok punjenje vrsim sa bunara ruskom kamom(valjda 10) i 1000 lit.naspem za 9 minuta:bravo:
Ovde u Novom Sadu su takve polovne po 5000 din,i covek ima kombi kojim dovozi po potrebi, naravno placas mu gorivo za uslugu ako hoces mogu ti dati broj na PP(ne znam smem li javno reklamirati:sta:) :ppozdrav:

Meni bi treba broj telefona tog čoveka , unapred hvala !:ppozdrav:
 
Ja sam pre nekoliko godina kupio dve takve cisterne od po 1000l za po 90 evra komad. Pogodio sam ih u Temerinu na vašaru po 70 evra sa prevozom do Srbobrana, al' kad ih je brat trgovac doneo cena je skočila za 20 evrića. Pošto su mi trebale cisterne ja sam platio, al' neki kojima ih je isto doneo nisu. Posle mi je bilo krivo jer sam ih očito preplatio, al' me brzo prošlo kad sam video koliko pomažu u poslu a nisu teške i lako ih je posle skloniti sa prikolice.
 
Pre tri nedelje sam naleteo na dve takve i kupio po 4000 komad po grubom proračunu koliko bi šetao sa traktorom i moravom od 440 litara do danas skoro da su se otplatile . Priključak za crevo sam napravio od čepa od balona 20l i pocinkovane cevi 1+1/2 ( 6/4) coli stavio na dubravu i točim prirodnim padom.
 
Evo broja ovog iz NS-a posto se mnogi interesuju : 063/7705830 Milovan-Mica ,Temerinska 12
 
Nazad
Vrh