Cisterne za gorivo, vodu...

Jel zna neko gde se moze naci aluminijumska cisterna recimo oko 5000litara ili tako neke kolicine za gorivo.... :cool:
 
Moja cisterna za vodu, zapremine 2000 litara . (za moje potrebe puna kapa.)
2606hqe.jpg
 
Punjenje cisterne za vodu, cisterna je zapremine 3500 litara i rucni je rad, mislim da je kostala 150 evra. Kada je kupljena imala je izvod za ventil od 1 cola, to smo prepravili na 2 cola i stavili kuglasti ventil tako da punjenje prskalice od 450 litara traje 3 do 4 minuta.

2wf495d.jpg
 
Evo jedne montazne cisterne za vodu mislim da je 3-3.5 hiljade litara zapremina,inace kad je prazna skine se i prikolica sluzi za prevoz svog ostalog (najvise zrnastog) materijala ::svaka cast::
5wb8yf.jpg

izx5p2.jpg
 
Ovako ja dovozim vodu na njivu. U ovu veliku staje 1100l vode, sasvim dovoljno za moje potrebe :cao:
nf19jp.jpg

2v81euc.jpg
 
a to se drugo neko crevo nakaci iz cisterne i na pumpu? i onda se ukljuci kardan ? pa onda sama vuce??
moze jedna slika uvelicana.. hvala
 
...taman tako, na kraju creva u velikom buretu je još jedan filter a mala se cisterna napuni mnogo brže nego kući na česmi...koji deo oćeš da slikam iz bliza? tj uveličano
 
ajde molim te slikaj mi taj deo sto nakacis na pumpu crevo sto vuce iz velike cisterne... hvala
moj komsija ima isto tako nesto... ali je on prebacio sa male cisterne na veliku cisternu pumpu i granu... pa poliva sa belarusom od 1100 l..
 
Nazad
Vrh