Chat u voćarstvu

Druže realno taj papir sa skalom se u proizvodnji pomeri iili ti ispadne iz ruke pa se pomeri milimetar gore dole i eto belaja.Najbolje probaj izbaždariti sa recimo 50% alkoholom iz apoteke ili destilovanom vodom.
 
Gledano na svetskoj mapi malo drzava radi visnju tako da kontam i pola Srbije da je uzgaja ne bi zasitila trziste i oborila cenu, druga stvar su nasi licimuri i izvoznici.
 
To moj komşija Amerikanac trubi već godinama.Kaže od sveg voća na svetu u americi nije video jedino svežu višnju.Ja iskreno mislio da me zeza.
Wiki kaže da komšija laže.
 
Trebam sutra da preuzmem sadnice od reve, kako najbolje da ih sad utrapim ??
Da li je dobro da ih trapim u ovu vlaznu i hladnu zemlju ?? (po meni ovo nije pametno resenje..)
Druga opcija mi je podrum i kako da ih zastitim u podrumu , slama, najlon ?

Dajte neki savet
 
pa zemlja ti je ista i kod vec posadjenih sadnica, ne razumem sta mislis da ne odgovara? ja sam trapio kojesta u kojegod vreme, samo iskopaj malko dublju i siru rupu i posadi ih pod uglom od npr 30-45 stepeni u odnosu na tle, onda kad ih vadis sa strane gde je manji ugao ih guras bukvalno na drugu stranu do 30 stepeni pa nazad i voala izvadio si ih bez cupanja tj ostecenja korena.
 
Kanacki
Ne trapi u zatvorenom.
Sadnice kada preuzmes potopu u vodu .
Potom ih pospi suvim peskom po navlazenim zilama .
Zatrpaj u zemlju ili pesak ako ne bue padavina mozes ih politi koji put.
Ali valjda ce i sneg ove godine da nas iznenadi.
 
Trebam sutra da preuzmem sadnice od reve, kako najbolje da ih sad utrapim ??
Da li je dobro da ih trapim u ovu vlaznu i hladnu zemlju ?? (po meni ovo nije pametno resenje..)
Druga opcija mi je podrum i kako da ih zastitim u podrumu , slama, najlon ?

Dajte neki savet

Ma klasično ih utrapi i zali vodom, i neće biti nikakvih problema...

Jel' si uspeo da rešiš onaj problem sa Revom?
 
Vadio sljive neke pre par dana,pustile bele mladice 4-5 cm,ma ne fali im nista mislim na sadnice,tasti gotova oblacinka da cveta
 
Lopovska posla kao i sve ostalo,da se radi za dzabe,tj da ostavimo nase pa svi u nadnicu kod njih tome vodi sve ovo. Dali su im subvencje,donacije,sad im dele i pare iz EU i na kraju mogucnost da samo oni mogu da izvoze
 
Drugari recite mi kako se naplaćuje rezidba voćnjaka sa 50, 60 stabala, jel ima neka tarifa po stablu ili kako? Mešani su uglavnom voćnjaci, jabuka, kruška, šljiva?
 
Poslednja izmena:
Drugari recite mi kako se naplaćuje rezidba voćnjaka sa 50, 60 stabala, jel ima neka tarifa po stablu ili kako? Mešani su uglavnom voćnjaci, jabuka, kruška, šljiva?

Kod mene u kraju od 300 do 400 din po satu rada, plus prevoz ako rezači dolaze iz nekog drugog sela. NJihova hrana tvoje bi trebalo piće u normalnim količinama i 1 kafa . Ovo su cene po hektaru zavisi od starosti ili zapuštenosti voćnjaka.:ppozdrav:
 
@ juki

Ok je to kada se radi po hektaru, tako i mi režemo, 300 do 350 din sat (to kažeš zavisi od voćnjak), plus gorivo za put... Obično je naša hrana...

Ali ovde je potanje bilo za voćnjake oko vikendice, šta recimo da ako orežem 70 voćaka za sat vremena, da mu naplatim 300 dinara, pa pre ću radije sedeti kući....
 
Nazad
Vrh