Chat u voćarstvu

@ juki



Ali ovde je potanje bilo za voćnjake oko vikendice, šta recimo da ako orežem 70 voćaka za sat vremena, da mu naplatim 300 dinara, pa pre ću radije sedeti kući....

Izvini kolega ja tako pitanje nisam pročitao ili je moderator nešto prepravljao , nigde nisi naveo vočnjak oko vikendice a ni starost istog . Odgovorio sam za satnicu orezivanja voćki starost oko deset godina . Orezati 70 voćki za sat vremena svaka čast ( ako su dvogodišnje ili trogodišnje može ) . Ja u mom voćnjaku kada za 9 ili 10 sati rada orežem 70 do 80 voćki dobro se umorim i toje neka norma za rezača . Što bi bilio u prevodu uštedeo (ili zaradio ) sam od 3... do 4000 hiljade dinara što nije za podceniti i sedeti kući.
 
Za sat -dva posla uzmeš pola dnevnice a da moraš uzeti 300 din onda bolje varijanta kući.Kod nas ima neki iz Alibunara i Banatskog karlovac pa orežu ljudima 2 kajsije na ulici i uzmu 500 din .Ja bi lično takve koji posade voćkice oko vikendice da im bude lepo i da uživaju a nisu kadri raditi makazicama klempao pre nego one velike koji fizički ne stignu da urade pa plaćaju rezidbu.
 
Izvini kolega ja tako pitanje nisam pročitao ili je moderator nešto prepravljao , nigde nisi naveo vočnjak oko vikendice a ni starost istog . Odgovorio sam za satnicu orezivanja voćki starost oko deset godina . Orezati 70 voćki za sat vremena svaka čast ( ako su dvogodišnje ili trogodišnje može ) . Ja u mom voćnjaku kada za 9 ili 10 sati rada orežem 70 do 80 voćki dobro se umorim i toje neka norma za rezača . Što bi bilio u prevodu uštedeo (ili zaradio ) sam od 3... do 4000 hiljade dinara što nije za podceniti i sedeti kući.

Ja sam ga prepravio jer nisam dobro formulisao pitanje... Znam kako idu cene rezidbe ozbiljnih zasada, jer manje više to radim uslužno, al uglavnom trešnju, krušku, i nešto malo jabuke, ali pitanje se odnosilo na ove varijante okućnica, ali to je njima ozbiljan zasad. Mislim da je rekao da su relativno mlade voćke, ali opet neznam dok ne odem, pošto prvi put idem kod ovog lika, jer me preporučio komšija kojem režem 10-ak stabala, i koji je zadovoljan mojom rezidbom, a i tom njegovom prijatelju se sviđa, pa zato pitam pošto ovo nisam nikom tradio i naplaćivao.

Hvala kolega u svakom slučaju na odgovoru.

- - - - - - - - - -

Za sat -dva posla uzmeš pola dnevnice a da moraš uzeti 300 din onda bolje varijanta kući.Kod nas ima neki iz Alibunara i Banatskog karlovac pa orežu ljudima 2 kajsije na ulici i uzmu 500 din .Ja bi lično takve koji posade voćkice oko vikendice da im bude lepo i da uživaju a nisu kadri raditi makazicama klempao pre nego one velike koji fizički ne stignu da urade pa plaćaju rezidbu.

A tako će verovatno i biti, ali dok neodem i nevidim neću znati, ali opet čisto pitam, ne bi ni da ga oderem a ni da džabe radim.
 
Ja sam rezao 20 jabuka u 4 godini i nesto kajsija, kao i tresnja. Ajd da kazemo 35 stabala sve ukupno. Uradio od 7 do 12h uz pauzu za kafu i dorucak od pola sata. Naplatio sam 300din/sat.Inace ne idem, ali ovaj me davio od jeseni pa sam morao otici.
 
Има ли подлога за јабуку за калемљење из руке, нешто слаба понуда!
 
Хвала Убовићу, али према "расаднику совињон" веза блокирана.
 
П.С. Шта, је ли Милетић Милош продаје саднице и подлоге?
 
Milos je skinuo podlogu pre mesec dana i 99% je prodao kao i svi mi ostali,tesko da ces naci negde jer je vreme bilo lepo i sve je otislo za Rusiju,a tako ce biti i narednih godina
 
Сад ћу да му пишем на фејсбук. Мало без везе али не јавља се на телефон, вероватно не пише ни поруке по фејсбуку, ха ха.

- - - - - - - - - -

Ха ха који су ово системи. Мора да ме прихвати за пријатеља да бих му могао послати поруку. Убовићу дај ми телефон тог расадника, ако нећеш кажи макар град па да идем пешке да га нађем!
 
Хвала, разговарао сам са Милетићем! Има још подлога ако некоме треба.
 
Jeste li obavestili vaše voćke da stiže ledeni talas? Ja sam danas otišao u voćnjak i svakoj vrsti kazao da nailazi veliki minus i da treba da se pripreme za 'jaku' zimu.
Da zaštite pupove i mlade grančice. Valjda će poslušati.
A vi? Nemojte da posle bude da vam nisam kazao. :haha:
 
Ako bude -15 ,-20 za sve je kritično,čak i za starija stabla jer su puna sokova

- - - - - - - - - -

Ja prskam 50 eu po atomizeru
 
Nazad
Vrh