Chat u svinjarstvu

ne znam ali merili smo zivo 90 kg a zaklano tj jedna polutka 37 kg tako da su dve polutke bile 74kg. ima ih jos 1o kom sto cu da koljem. pa ako je neko u blizini voleo bih da dodje na druzenje i svinjokolj, da ne ispadne da lazem.
 
Mi se sitno bavimo cepanim polutkama i preradom. Uglavnom, uvek se meri zivo svince a potom i polutke pojedninacno. Hrana i voda svinjama dostupna uvek.
Radman polutki je najcesce 79% u redjim slucajevima doseže koji procenat preko 80...
Skoro mi zvuci nemoguce tih 30posto na creva

Da dodam, najcesce dve polutke nisu iste mase, razlika od kile do dve...
 
Dok ovi u gradu kupuju odmznute plećke i piliće iz uvoza neće biti sreće za nas,ali kad se potruju i to neko objavi moliće oni za svinjče neće pitati šta košta.
Kolega kupio od mene krmaču platio 150 din bez reči( prošle godine kupovao slaninu i meso na akciji).:bravo:
 
nemoguce da je tako malo otpalo... pa samo krv je 6%tm
Moguće je ja sam radio u jednoj privatnoj klanici i kad je u pitanju polutka sa glavom uglavnom otpadne od 17-22%, zavisi da lije pre klanja nahranjeno ili ne i naravno od rase svinjčeta , akrvi nikad ne izađe više od pola jer u samom mesu ostane dosta krvi

- - - - - - - - - -

ne znam ali merili smo zivo 90 kg a zaklano tj jedna polutka 37 kg tako da su dve polutke bile 74kg. ima ih jos 1o kom sto cu da koljem. pa ako je neko u blizini voleo bih da dodje na druzenje i svinjokolj, da ne ispadne da lazem.
svaka čast komšo dobra ishrana i rezultat mora biti dobar
 
Nije mi namera da vas obeshrabrujem, naprotiv. Ja licno nikakvu vajdu nisam imao u mom udruzenju svinjara, a clan sam i udruz. kompostera. Poenta je da se mora biti aktivan, da celnici rade, guraju,..Jedino sto je moje udruzenje organizovalo je odlazak na sajam u N.S. A govedari su malo dalje otisli, na primer opstina im finansirala posetu Austrijskim farmama. Ako se ide na osnivanje udruz. sa profitabilnim karakterom, e to je nesto drugo.
 
Verovatno ce nas usloviti od koga da kupimo i gle cuda,negde ce probiti vakcina bas pred istek roka vakcinacije.Cini mi se da smo taj scenario vec doziveli.Eeee drzavo,kad ti vekovni neprijatelj GLUMI prijatelja,neko ce gadno nagrabusiti.:osmeh:
 
Realno gledano, platili su za siću direktnu zabranu našeg izvoza svinjetine.
Do pre par godina se i spominjalo ukidanje ako ništa bar u predizbornim kampanjama. Sad ni to...
 
Nazad
Vrh