Chat u svinjarstvu

Kako bre Bojceticu nema razlike izmedju domaceg praseta i tog u marketu. Nije ni cudo sto proizvodjaci propadaju kad pored drzave koja ih sabotira i dobar deo naroda kupuje zamrznute prasice iz Brazila jer su "isti" kao i ovi domaci a i nece da im se ukake po gepeku, samo da ih stave u rernu.
 
Nije tema ali da pospešim ovu.
Probao sam jedne godine da usolim i osušim jednu Brazilsku pršutu sa svojom domaćom zajedno.
Razlika je drastična i u izgledu i u ukusu i u gubitku veličine sve u korist Brazilske. E tu nešto nije u redu... a moja je prirodna a ova verovatno veštak neki
 
Danas pricao sa vd direktora uprave za veterinu,i kada bi ovog trenutka prestali sa vakcinacijom svinja mogli bi tek 2018 biti cisti od svinjske kuge.
 
Danas pricao sa vd direktora uprave za veterinu,i kada bi ovog trenutka prestali sa vakcinacijom svinja mogli bi tek 2018 biti cisti od svinjske kuge.
Ljudi,secer je isao za Nemacku pod najvecim sankcijama.To im treba.Svinje im ne trebaju i izmisljaju prepreke.U krajnjoj liniji svinjska kuga nije problem za ljudsku ishranu.Ako im bude neki pomor i uzfali svinja,ukinuce oni taj zakon.U protivnom,mi mozemo da ispunima stagod,oni ce nam ili probiti vakcinu,ili izmisliti nesto novo.Po tom pitanju nisam uopste optimista.Ako je neko u zabludi,da bi nam odobrili izvoz u EU,pored svih njihovih viskova,pogotovo otkazivanjem Ruske kupovine iz EU,ja nisam.Treba da se borimo za zabranu uvoza,a o izvozu na EU trziste,mozemo samo da mastamo.
 
Nije tema ali da pospešim ovu.
Probao sam jedne godine da usolim i osušim jednu Brazilsku pršutu sa svojom domaćom zajedno.
Razlika je drastična i u izgledu i u ukusu i u gubitku veličine sve u korist Brazilske. E tu nešto nije u redu... a moja je prirodna a ova verovatno veštak neki
Nakljukana aditivima.Bude meka i socna.Doduse i teza,al o zdravlju ne vredi polemisati.Princip Hamburske slanine.
 
Ljudi,secer je isao za Nemacku pod najvecim sankcijama.To im treba.Svinje im ne trebaju i izmisljaju prepreke.U krajnjoj liniji svinjska kuga nije problem za ljudsku ishranu.Ako im bude neki pomor i uzfali svinja,ukinuce oni taj zakon.U protivnom,mi mozemo da ispunima stagod,oni ce nam ili probiti vakcinu,ili izmisliti nesto novo.Po tom pitanju nisam uopste optimista.Ako je neko u zabludi,da bi nam odobrili izvoz u EU,pored svih njihovih viskova,pogotovo otkazivanjem Ruske kupovine iz EU,ja nisam.Treba da se borimo za zabranu uvoza,a o izvozu na EU trziste,mozemo samo da mastamo.
Sve to stoji ali se meni lično čini da bi izvoz u ne EU zemlje izvoz bio lakši jer bi imali više alternativnih ruta. Ovako imamo CG a i to je sad usko grlo koje se zatvara pošto crnogorci uvode sankcije rusima. Na kraju svega, NE ZNAM. Nisam pametan. Rešenja nema. Nema ga ni u pesimizmi a kao što se da videti ni u optimizmu nema rešenja.
 
Sve to stoji ali se meni lično čini da bi izvoz u ne EU zemlje izvoz bio lakši jer bi imali više alternativnih ruta. Ovako imamo CG a i to je sad usko grlo koje se zatvara pošto crnogorci uvode sankcije rusima. Na kraju svega, NE ZNAM. Nisam pametan. Rešenja nema. Nema ga ni u pesimizmi a kao što se da videti ni u optimizmu nema rešenja.
Jedina nam je nada da Rusi prokrce put do nas.:osmeh: Kako se razvija situacija,ta opcija mi i ne deluje nemoguce.:haha:
 
Nedeljko ti prasici su iz Srbije. Cene na otkupu je tolika da im se ne isplati da uvoze. Ne branim ja nikog, ako ste pazljivo citali dok sam mogao kupiti uredjeno u selu ja sam uzimao. Sada mi treba mnogo cimanja za isti efekat. U mesarama po gradu je cene 330din, ne prodaju ni oni skuplje od marketa jer prosto je ta cena na trzistu. Kupe po 150-160 i to je to. Ja kao kupac jednog komada moram platiti oko 200din i kladnje jednog kosta 500-600din, na liniji kosta 50din. Pregled na trihinelu imaju svog tehnicara, a mi placamo 300-400din.
 
Kako bre Bojceticu nema razlike izmedju domaceg praseta i tog u marketu. Nije ni cudo sto proizvodjaci propadaju kad pored drzave koja ih sabotira i dobar deo naroda kupuje zamrznute prasice iz Brazila jer su "isti" kao i ovi domaci a i nece da im se ukake po gepeku, samo da ih stave u rernu.
Недељко није Бојчетићев проблем што не може да нађе произвођача који хоће да има затворен круг...Стицајем околности имам родбину у Аустрији и приликом славља смо ишли код сељака швабе који узаја прасиће за тржиште и кад купујеш код њега платиш и ређење и све..код човека сад за Божић мораш 2 месеца пре да наручиш...и тако је скоро код свих а код нас то нема,народ неће да ради тако,сељаци поготово..овај човек и хиљаде као он су развили посао,плус развио је и за комшије који продају домаћи сок и ракију и сл....и швабе више воле да оду у село и тако да купе него у маркетима,(додуше више наши и други пошто су швабе циције прве класе).гарантујем уз мало рекламе,добар глас се далеко чује да би доста нас лакше и скупље пласирали прасце кад би се организвали и затворили круг..ал то не можемо док сваштаримо.а то је други пар рукавица,поготово што ће свако рећи ко ће још и то да ради поред свих послова а претежно има сина или више њих који могу да раде да се посао подели,а њему труби у главу да бежи преко уместо да развију посао на својој земљи са својим народом...
 
Poslednja izmena:
Ove godine ce da jedemo prasetinine podosta kako mi se cini . Prosli put kad su dolazili kuci jedva se odlucili koje ce a posle nakon toga te nece da bude manje od 24 a vise od 25,5 kila i 200 grama :haha: i to naravno po 140 dinara ? Takve pustam da sami hvataju ako im ne smrdi i ako se ne libe da ugaze u mine field .
 
Znam jednog lika koji radi po principu - uperiš prstom u prase koje je u ogromnom oboru među svakojakim prasadima, on ga uhvati i stavi na vagu, pitate te jel ti odgovara, ti potvrdiš ili ako nećeš on traži drugo. Izmerite i on ga zakolje i obeleži brojem. Upiše te u knjigu za koji broj si platio. Kaže ti kad da dođeš po njega uređenog spremnog a možeš i da budeš prisutan dok ga sređuje. U kesici dobiješ uzorak za pregled mesa. Pare na sunce i gotovo. Kad ga pokupiš samo svratiš do veterinara i pregledaš meso u roku od par minuta. Produžiš do pečenjare i istovariš ga.
Al zato čovek stalno ide po selu kupuje prasad. Uvek ih ima u svim mogućim kilažama. Tvoje je samo da dođeš sa rukama u džepovima.
Nema mnogo jaču cenu od ostalih al zato ima posla cele godine i ima prasadi cele godine.
U vreme praznika i slava plati još trojicu da rade sa njim i oni na dan zakolju ne manje od 30-40komada.
 
Znam jednog lika koji radi po principu - uperiš prstom u prase koje je u ogromnom oboru među svakojakim prasadima, on ga uhvati i stavi na vagu, pitate te jel ti odgovara, ti potvrdiš ili ako nećeš on traži drugo. Izmerite i on ga zakolje i obeleži brojem. Upiše te u knjigu za koji broj si platio. Kaže ti kad da dođeš po njega uređenog spremnog a možeš i da budeš prisutan dok ga sređuje. U kesici dobiješ uzorak za pregled mesa. Pare na sunce i gotovo. Kad ga pokupiš samo svratiš do veterinara i pregledaš meso u roku od par minuta. Produžiš do pečenjare i istovariš ga.
Al zato čovek stalno ide po selu kupuje prasad. Uvek ih ima u svim mogućim kilažama. Tvoje je samo da dođeš sa rukama u džepovima.
Nema mnogo jaču cenu od ostalih al zato ima posla cele godine i ima prasadi cele godine.
U vreme praznika i slava plati još trojicu da rade sa njim i oni na dan zakolju ne manje od 30-40komada.
I mi imamo takvog.Moze i da ispece na raznju.Usluga kompletna.Problem je sto se to sve radi na crno.Takva usluga,koja velikoj vecini odgovara se kosi sa standardima EU.Ne moze u istom dvoristu da se drze prasici i da se kolju,peku.Jest da se u prethodnim vekovima niko nije otrovao od te gustine poslova na jednom mestu,za razliku od onih njihovih crkotina.Dzaba.Onaj sto prodaje crkotinu,pise zakon i stroji onog sto radi,kao stoka,zaradjuje i treba da zaradi na dobrobit zadovoljnih musterija.Al mi ocemo u EU,te nam negine ono iz megamarketa,okupano i zasticeno od truljenja ::samo bes::::samo bes::::samo bes::
 
I mi imamo takvog.Moze i da ispece na raznju.Usluga kompletna.Problem je sto se to sve radi na crno.Takva usluga,koja velikoj vecini odgovara se kosi sa standardima EU.Ne moze u istom dvoristu da se drze prasici i da se kolju,peku.Jest da se u prethodnim vekovima niko nije otrovao od te gustine poslova na jednom mestu,za razliku od onih njihovih crkotina.Dzaba.Onaj sto prodaje crkotinu,pise zakon i stroji onog sto radi,kao stoka,zaradjuje i treba da zaradi na dobrobit zadovoljnih musterija.Al mi ocemo u EU,te nam negine ono iz megamarketa,okupano i zasticeno od truljenja ::samo bes::::samo bes::::samo bes::

Ljudi jedu te mumificirane prasice samo zato sto su jeftiniji.a recimo kako i kupiti negde u mesari,kad sad svi kupuju od Nedeljkovica,Matijevica i Trlica meso ,samo posle preprodaju.Sve je isto,samo skuplje.Ne mogu bas svi da sednu u auto i odu da jure po selima ko ce im srediti prase.Treba samo kaznjavati one koji prodaju mumificirano pod sveze.ja sam prodavao prasice ranije i radio sam papire kao i za tovljenike,znaci moze da se isprati tacno kad je koliko prasica uslo u klanicu i koliko je prodato,samo treba to neko da uradi
 
Nije tu samo fazon utaje poreza.Platio bi i ovaj porez na svako zaklano i peceno prase.Problem je sto mu zakon ne daje takvu mogucnost.Mora da ima farmu na jednom mestu,klanicu na drugom i pecenjaru po HASAP na trecem.Jedan vredan covek koji sve to sam radi,ne moze da bude na 3 mesta istovremeno.Nije ni Matijevic,al ima ljude koji rade za njega,a takvi nam i kroje zakone.Jednostavno ubijaju konkurenciju.Ko zeli da ima papire i da bude konkurencija bosovima,mora i sam biti bos i za start biznisa da ima milionce evrica za ispunjenje svih trazenih uslova.Poenta price je ubijanje sitnog seljaka,koji ce i dzabe zaklati prase,samo da ga proda.Nedo Bog da naidje inspekcija,kozu bi mu skinuli.Svi treba da pocrkaju,a preziveli da pazare samo kod Matijevica i slicnih.
 
Nije tu samo fazon utaje poreza.Platio bi i ovaj porez na svako zaklano i peceno prase.Problem je sto mu zakon ne daje takvu mogucnost.Mora da ima farmu na jednom mestu,klanicu na drugom i pecenjaru po HASAP na trecem.Jedan vredan covek koji sve to sam radi,ne moze da bude na 3 mesta istovremeno.Nije ni Matijevic,al ima ljude koji rade za njega,a takvi nam i kroje zakone.Jednostavno ubijaju konkurenciju.Ko zeli da ima papire i da bude konkurencija bosovima,mora i sam biti bos i za start biznisa da ima milionce evrica za ispunjenje svih trazenih uslova.Poenta price je ubijanje sitnog seljaka,koji ce i dzabe zaklati prase,samo da ga proda.Nedo Bog da naidje inspekcija,kozu bi mu skinuli.Svi treba da pocrkaju,a preziveli da pazare samo kod Matijevica i slicnih.
Docice i njima kraj,crce od trulog mesa.:osmeh:
 
Ja sam prosle godine radio to,i neka kokoska koja se predstavlla kao inspektor mi je nesto kenjala na Fejsbuku.Ljubazno sam je pozvao da dodje da joj uzmem uzorak za pregled od trihinoze,ali nije dosla.Da mi nismo kukavice kakve jesmo ,ne bi mogli da nas zezaju kao sto rade.
" 95. godine dodje meni trzisni inspektor u rutinsku kontrolu i poceo da zakera,posto je tad bila tarifa 200 maraka,cekao da mu dam.Posto nisam imao nameru,krene on da pise prijavu i usput mi prica kako ce on meni da oduzme robu,u pitanju je bilo oko 5 tona semenskog kukuruza ,plus jos toliko hemije zastite bilja.Preti on meni,pa pocnem i ja da pretim njemu,pa posto sam malo kraci sa zivcima ,uzmem one njegove papire izbacim napolje,pa onda njega.Lokal mi je inace na sred centra sela bio,tako da je to pola sela videlo_Ode on i dodje posle sat sa policijom,nece niko da posvedoci da sam ga vukao po centru,cak ni oni sa kojima nisam bio u dobrim odnosima.Zapecati on meni lokal ,pa ce sutradan doci kamion da zapleni robu,kao da ja prodajem drogu.Odmah potom ja odem otvorim i odnesem sve sto je bilo iz lokala.Dodje kamion,nema nista da odnese.Dodje policija,opet pitaju jel video neko ko je odneo robu,niko nista,ja ne priznajem naravno da sam ja..Zvao me posle tadasnji nacelnik Bugarcic da se nagodimo da ipak nesto platim,pa da se sve zaboravi.Platim ja,medjutim ona dzukela me da na privredni sud.Malo sam ga prepao jedno vece na ulazu u njegovu zgradu ,koja je inace preko puta trznice ,odmah pored policije,tako da me posle suocenja na sudu vece oslobodilo,posto sam vec platio kaznu,samo sam platio nesto sitno za sudske troskove.

Od tad me zaobilaze svi ti inspektori,a drzao sam posle 5 godina neprijavljen kafic u glavnoj ulici.
Tako treba postupati sa bandom,a mislim da nije bas svejedno uci coveku koji drzi noz i kolje ,da mu pises neke kazne.
 
Nazad
Vrh