Chat 3.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Neka budem smešan. Znao sam unapred da se s braćom iz Šumadije ne vredi prepirati oko istorije jer vaši preci su tamo Nemce (ako uopšte) videli samo s one strane nišana, a naši preci ovde su živeli sa njima vekovima u slozi. Za svaku vašu priču o zločinima mi imamo priču kako su iste te Švabe koje smo mi kasnije proterali, čuvali Srbe po podrumima i tavanima... Ali eto, nećemo se nikad složiti i ja to prihvatam. Nisu svi te sreće da su istoriju mogli učiti i iz drugih izvora pored filmova o Prletu i Tihom.
Nisam ja nigde napisao da među tim nemcima nije bilo i dobrih ljudi...verujem da su neki i ostali
Ta odluka je donešena u UN-u da se nemcima u svim istočno evropskim državama uskrati gostoprimstvo kao kazna za zločine koje su izvele okupacione snage
 
Po tebi pojam kolektivne krivice je sasvim prihvatljiv i "logičan". Ja ne mogu da verujem da u 21. veku neko može da tako hladno osudi sve pripadnike jedne nacije zbog zločina pojedinaca. Po tvojoj logici smo onda i ti i ja jednako krivi za Srebrenicu, za pokolj Albanaca na Kosovu, za onih 40 hiljada Mađara pobijenih u Vojvodini nakon Drugog Svetskog Rata i da ne nabrajam dalje. Daj druže razmisli malo.

A to za UN si baš lupio i ostao živ. Prvo što UN nije imao nadležnosti u državama Istočne Evrope koje su nakon završetka rata bile okupirane od strane Sovjetskog Saveza. Kakav UN, kakvi bakrači. Pročitaj nešto o Beneševim Dekretima pa ćeš videti da proterivanje Nemaca iz Čehoslovačke veze nema sa UN. Isto tako UN nema veze sa proterivanjem Nemaca iz Mađarske a bogami ni iz Srbije.
 
Gluposti... ja pričam šta sam čuo i pročitao,kao i ono o UN-u,ja to nisam izmislio...
meni fala Bogu niko nije stradao,samo mi je deda konfiskovan iako je Srbin a ne nemac...
pitaj stare kragujevčane koji su nekog izgubili u masovnim streljanjima 100 za 1 nemca šta misli o tome....
Pričaš o nekompravu nemaca...ko je njima dao pravo da stotine hiljada ljudi zatvaraju u kocentracione logore,gde je njihovo pravo,jel snose oni neku kolektivnu krivicu?
kakav pokolj Albanaca,oni su okupirali našu teritoriju
ako je neko stradao u prethodnom veku onda su to srbi,ali to se ne važi to se briše to ne piše u modernoj istoriji...čak će biti krivi za izbijanje prvog svetskog rata
 
Porobili pola evrope a zlocin jednog pojedinca o cemu vi pisete ,tudju zemlju ,tudje kuce ,koliko mrtvih od njihove ruke i vi to poredite sa Kosovom sramota ,Kosovo je Srbija a ne Albanija kome ne valja put pod noge ,ja sam gazda u mom dvoristu , tudje nediraj svoje nedaj...:off_topic:
 
Po tebi pojam kolektivne krivice je sasvim prihvatljiv i "logičan". Ja ne mogu da verujem da u 21. veku neko može da tako hladno osudi sve pripadnike jedne nacije zbog zločina pojedinaca. Po tvojoj logici smo onda i ti i ja jednako krivi za Srebrenicu, za pokolj Albanaca na Kosovu, za onih 40 hiljada Mađara pobijenih u Vojvodini nakon Drugog Svetskog Rata i da ne nabrajam dalje. Daj druže razmisli malo.

A to za UN si baš lupio i ostao živ. Prvo što UN nije imao nadležnosti u državama Istočne Evrope koje su nakon završetka rata bile okupirane od strane Sovjetskog Saveza. Kakav UN, kakvi bakrači. Pročitaj nešto o Beneševim Dekretima pa ćeš videti da proterivanje Nemaca iz Čehoslovačke veze nema sa UN. Isto tako UN nema veze sa proterivanjem Nemaca iz Mađarske a bogami ni iz Srbije.

Какву Сребреницу, јеси ли ти био тад да видиш шта се уствари десило....Мене би било срамота да браним народ од чије руке је страдало милион Срба и деце...и то их браниш у земљи Србији.
Што не спомнеш Новосадске рације,Чурушке,покољ Срба на Косову...У осталом шта ти знаш кад вероватно ниси у рату ни учествовао.
Срби су се опаметили,надам се,као што неко рече туђе ми нетреба,своје недам,па ко проба нека лети глава.Косово је упрскано и продано,тако више се неће и не сме дести док је Срба у од Суботице до Приједора и Приштине.
Игром случаја живем близу где је некад било швабско село,кад је слетео први падобранац немачки дочекан је као ослободилац а не агресор....А дан данас познајем потомке ковача Фрица који није хтео да напусти земљу деведесетих,његове речи,не идем од мојих Срба,мене нико не дира и овде је моја кућа..Најбољи ковач у 100 км квадратних.Нажалост скоро је преминуо.
 
Poslednja izmena od urednika:
Po tebi pojam kolektivne krivice je sasvim prihvatljiv i "logičan". Ja ne mogu da verujem da u 21. veku neko može da tako hladno osudi sve pripadnike jedne nacije zbog zločina pojedinaca. Po tvojoj logici smo onda i ti i ja jednako krivi za Srebrenicu, za pokolj Albanaca na Kosovu, za onih 40 hiljada Mađara pobijenih u Vojvodini nakon Drugog Svetskog Rata i da ne nabrajam dalje. Daj druže razmisli malo.

A to za UN si baš lupio i ostao živ. Prvo što UN nije imao nadležnosti u državama Istočne Evrope koje su nakon završetka rata bile okupirane od strane Sovjetskog Saveza. Kakav UN, kakvi bakrači. Pročitaj nešto o Beneševim Dekretima pa ćeš videti da proterivanje Nemaca iz Čehoslovačke veze nema sa UN. Isto tako UN nema veze sa proterivanjem Nemaca iz Mađarske a bogami ni iz Srbije.

Od citavih 6 upisa koje si napisao prvi je predstavljanje 3 saksije, ostalih 5 su vezani za pod#bavanje ni jedan nije vezan za poljoprivredu. Ovo je poljoprivredni forum mislim da bi svoje frustracije trebalo da lecis na nekom drugom mestu...

Sto se tice nemaca oni nisu trebali da budu proterani, oni su trebali da budu streljani na licu mesta, zato sto su streljali pola Srbije...
 
Dakle prešli smo na vređanje. Poslednje uporište neukih.

To i jeste problem što tuđe zločine znamo naizust a one koji su počinjeni u naše ime ili ne znamo, ili opravdavamo ili zataškavamo.

Neka vam bude. Imam dovoljno životnog iskustva da znam kada da se povučem iz jalove diskusije. Trebaće još sto godina da prođe da bi se naše usijane glave ohladile pa da razumemo neke stvari.

Ajd, uzdravlje!
 
Da se umesam i kazem da je mrtva trka izmedju zlocina nemaca i ustasa sa zlocinima komunista,pobili su priblizan broj srba...tako da su i jedni i drugi govna!
 
Neverovatno kada pocne neka polemika koliko daleko to ide. Raspravljati ovde sta je bilo pre 70 godina, ko je ovo, ko je ono, ciji je deda, cija je baka, ujna itd. totalno nema smisla, moram pogledati ima li neki forum o istoriji da se tamo prebaci rasprava .
 
Decaci bas vole da se igraju svaba i partizana. To je bila nasa omiljena igra kad smo bilo mali, a vi veliki :ppozdrav:
 
Neka budem smešan. Znao sam unapred da se s braćom iz Šumadije ne vredi prepirati oko istorije jer vaši preci su tamo Nemce (ako uopšte) videli samo s one strane nišana, a naši preci ovde su živeli sa njima vekovima u slozi. Za svaku vašu priču o zločinima mi imamo priču kako su iste te Švabe koje smo mi kasnije proterali, čuvali Srbe po podrumima i tavanima... Ali eto, nećemo se nikad složiti i ja to prihvatam. Nisu svi te sreće da su istoriju mogli učiti i iz drugih izvora pored filmova o Prletu i Tihom.
 
Kanda bi se obradovao da dodju???:haha:


To sam bas sad video video po Nemackoj , kad sam kupovao filmove i trazio ove tvoje osigurace.......................
 
Postoji tvrdnja da je Livnica Kikinda dobila posao sa Opelom na taj nacin sto je se pojavio bivsi vlasnik , Nemac iz Vojvodine koji ih je spojio.....

Inace, Nemci itekako vode racuna o svojim saveznicima, pogledajte neke zemlje iz okruzenja.Mi nekako nemamo bas srece sa njima, ali cinjenica je kada smo bili saveznici sa Nemcima nasa drzava je itekako napredovala.Podseticu Vas, da je Nemacki car Fridrih II Barbarosa bio i presao preko Srbije, pa onda kralj Milan sa svojom politikom i na kraju Milan Stojadinovic krajem 30-ih godina.....
 
Postoji tvrdnja da je Livnica Kikinda dobila posao sa Opelom na taj nacin sto je se pojavio bivsi vlasnik , Nemac iz Vojvodine koji ih je spojio.....

Sto da ne...pa imali su oni veliki kapital u Vojvodini. Ja zivim u tom delu Futoga gde su Nemci ziveli do 1945 god. Bilo je stvarno velikih i bogatih kuca kao ekonomije a bilo je i medju njima sirotinje sa malim i jadnim kucama. Nisu se svi vratili u Nemacku, neki su ostali koji su imali ciste ruke i njihova deca i unucad zive slozno sa nama ostalima. Moj kraj je visenacionalan i ima nas svih vrsta: Srba, Hrvata, Slovaka, Madjara, Nemaca.... pa cak i jedna porodica Seje siptara sa Kosova. Ozenio Srpkinju pa su ga proterali njegovi sa Kosova.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh