Chat 14

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sve prešaltovano na gas.Nisam miislio na tu vrstu zavere.
 
Од 2013-14 године нисмо имали јаку зиму. Једна мора да буде као ни једна у новијој српској историји што рече један.
 
Ako je tako onda je odlicno,ali mislim da je blize tipa 4-4.5m ....Kod nas redovno svake godine kombajni kace te zice po selu,ja na Zmaja moram skinuti komarnik iznad hladnjaka inace bih otkinuo hladnjak sa prvom telefonskom zicom.
 
У селу је све под земљом, нема за шта да запне. У осталим селима виђао сам свашта, на једном месту је жица била у висини горње терасе на спратној кући. То је неких 3.5 метара можда. И тако стоји већ годинама. Пре је струја и телефон ишли од крова до крова и то је било ниже.
 
Има ли показатеља да ће ускоро "велики рат"?
Гледајући цену злата нема шансе. Цена инвестиционог злата пре 3 год. и сад је иста. Значи, опуштено. Мада, кумулативна инфлација је то прктично преполовила. Да ли то намерно раде да јефино купе (власници крупног капитала) велике количине злата што би био супротан показатељ?
 
Jel zna neko koliko zakonski trebaju biti visoke telefonske i ostale zice po selima iznad puta ?.
Minimum 6m ako prelazi preko kategorisanog puta,a inače zakonski minimum je 3m ako ne prelazi kategorisani put,zbog nivelacije se obično postavljaju na 4,5 do 5m.Tako stoji u katastru vodova, odeš u katastar i tražiš za svoju opštinu da ti daju kartu vodova i ako odstupa od njih onda se žališ i moraju da uklone.

SBB postavlja na divlje pa ih uglavnom nećeš naći na karti.
 
Ме знам шта се тренутно дешава у мађарској са економске стране. Него иде ли ко од вас у продавнице, тих 20% код мађара је можда и реалније него наших 14% или колико је то реално. Већ сам писао на цене ових основних сировина са којима баратамо, цена не пада на рафовима. И када крене да се троше јефтине сировине цена неће доле због монопола на тржишту.
Ко ти је рекао да је инфлација 14 посто?https://youtube.com/shorts/HCXcjT2-j5k?feature=share
Фино човјек објаснио,минимално 50 посто је овде,реалне инфлације. Проблем је сад кад крене дефлација,онда ће да буде расуло.
 
Poslednja izmena:
Па кажу званично 14% зато и пишем шта је реалност у продавници. Дефлација код нас поред оволиког монопола? Ај да видимо.
 
Па кажу званично 14% зато и пишем шта је реалност у продавници. Дефлација код нас поред оволиког монопола? Ај да видимо.
Мислим да ће бити сигурно и осетити се и на Балкану,у Европи се већ осећа поприлично. Балон се надувао превише.
 
Може бити пре да све пукне због недостатка живог новца. А кредитори не дају нова задужења. Никоме не одговара овако да се деси, како ће наплатити. Већ сам писао да су скресали дозвољени минус у банкама. 30-так хиљада динара и то је то. Мени је већ годинама 50 000 динара али га никад нисам користио.
 
Ja sam prije 2 god ,tako nekako , konto u sta da prebacim stekic , i odlucio da kupim srebro . Ne ono na papiru , nego fizicko , al nisam naso , mozda nisam znao gdje ima da se kupi , i onda kao drugi izbor , kupim usd. Prve godine bio pun pogodak , al druge pade opet skorona isto . Da sam uzo srebro kako sam planiro bio bi ekstra plus. Bio sam dobro nanjusio .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh