Chat 14

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Matić

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
43.227
Lokacija
Sremski Mihaljevci
Prošla tema je prešla 100 strana, neslavno zaključana usled pisanja postova uvredljivog, političkog, pretećeg sadržaja.
Nova se otvara jer tema kao tema je dosta svestrana i poželjna na forumu.Potrudite se da ovoga puta ne zasluži katanac kao prethodna i neke pre nje.
 
Да ли је неко гледао прву епизоду серије the last of us? Рађена по видео игри. Још једна са тематиком пандемије али почетак серије кад професор објашњава је да се баш добро замислиш. Зато што није немогуће.
 
Sapatnik ,neka najnovija istrazivanja u poljoprivredi bave se ulogom gljivica u zemljistu , pozitivnom ne samo negativnom , njihovoj borbi sa bakterijama, ... nisam dovoljno upucen povrsno sam citao , al o tome se prica . Nekim nelogicnim ponasanjem mikroorganizama u zemljistu itd.
Npr teoretski bi bilo nemoguce da soja koristi azot iz vazduha u kiselim zemljistima jer tu nemogu da prezive bakterije koje to rade , a ipak se cesto do desava jer neke gljivice preuzimaju tu ulogu .
Uglavnom mnoge stvari se mijenjaju u zadnje vrijeme , vrlo moguce zbog klimatskih promjena
 
Mene interesuje savet kako da dogrejem prostor od 100 kvadrata gde bih neku proslavu obavio. Dobio sam preporuku da nabavim plinski top ali se bojim zasicenja ugljen-monoksidom u nizim zonama a bice i dosta male dece. Ima neko grejanje ali je slabo pa bih dogrevao.
 
Koja snaga bi mi trebala? Nesto organizujemo krstenje klinca ali smo se kasno setili da zakazemo salu pa je bilo daj sta das i kazu mi ljudi za tu salu da je slabo grejanje. Imaju klime i radijatori ali slabo se zagreje
 
Pazi na osigurace, treba tu jaci kalolifer za tu kvadraturu.Mada zavisi od kubikaze prostora.

Cudi me da klime nisu u stanju da zagreju, koliko ih ima?
 
15 kw vuče oko 30 A,a ima tu još potrošača.Po nekim specifikacijama ide osigurač od 25 A a negde i 32A.Zato kažem da sa ostalim potrošačima će to biti prilično opterećeno.
 
Poslednja izmena:
Mislim da bi jedan kalorifer na tu kvadraturu bio dovoljan. Naravno,da se uključi što ranije. Svakako neće biti hladno kad stignu gosti,kad se prostor popuni. Imao sam sličnu situaciju pre neki dan. :ppozdrav:
 
Mene interesuje savet kako da dogrejem prostor od 100 kvadrata gde bih neku proslavu obavio. Dobio sam preporuku da nabavim plinski top ali se bojim zasicenja ugljen-monoksidom u nizim zonama a bice i dosta male dece. Ima neko grejanje ali je slabo pa bih dogrevao.
На брзака направиш две бубњаре има гости да ти седе испред хале када се оне усијају. 😁
 
Kalorifer od 15kW bez problema greje 100 kvadrata.
Kod mene se radionica od približne površine greje sa takvim kaloriferom, stim što termostat počesto isključuje jer brzo dostiže temperaturu..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh