Chat 14

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Život je borba je neprekidna. Ili je neko bori i živi ,,slobidano" ili je rob i preživljava k'o piz.da. Nema treće i ako bi smo voleli da ima. Nismo bitni mi i naši životi, bitno je šta ostavljamo potomcima. Nismo rođeni da ,,uživamo", rođeni smo da se reprodukujemo i prenesemo naše gene na potomstvo. Ušao sam u 57-u gidinu, mlad sam ostao bez oca, borim se od rođenja i boriću se do smrti. A to znaju i oni mnogo jači od mene ali ne i odlučniji. Nikog ne diram ali nikom ne dozvoljavam da me dira.
Znas sta je tu zeznuto a ne znam ni ja odgovor . Svako od nas ima svoju cenu . Neko se prodaje za dve crvene , neko za 100e tokom korone , neko za vise . Za ovu sicu se nece mnogo ljudi prodati ali kada ti bace na sto recimo 100.000 ili milion e , ko zna od nas kako bi odreagovao . Ili pistolj uperen u glavu . Srecom ni jedno ni drugo nisam imao prilike da iskusim a kako bih reagovao pojma nemam . Inace svu pomoc od korone ( oko 200E ) sam podigao i uplatio humanitarno . Smatram da mi taj novoc nije bio potreban i da je nekome bio mnogo potrebniji . Mogao sam da kupim jedne ili dvoje patika ali neka . Ovako se bolje osecam .
 
Да, са трећим мотором и мењачем. Гледам оне камионџије у аустралији, оставе стари мотор и мењач који се могу репарирати и добијају други такав склоп рапариран полован са гаранцијом. Буквално за радни дан замене мотор и мењач и вози даље.
 
Jedna lepa za dobru volju.
To je 10 km od mene, i isplati se pokosit.

358120866_839053490926033_8790019400174629816_n.jpg
 
Немам никакав приговор на твоје коментаре. Сматрам да сваки човек има своје мишљење и право да га изнесе без да га други осуђује и вређа.

Мене интересује да ли Срби у Републици Српској сматрају СрБског председника за свог вођу.

Иначе имаш изузетно симпатична размишљања и сам сам тако размишљао раних двехиљадитих...
"Иначе имаш изузетно симпатична размишљања и сам сам тако размишљао раних двехиљадитих..."
I sta se desilo onda , udario si glavom u nesto ? :ROFLMAO:
Salim se.
Nego , nisam bas mjerodavan da odgovorim , ima drugih clanova , ja sam atipican . Vise puta sam pisao da me to nacionalno ,pa i drzavno ne tangira. Ljude vidim ko pojedince . Dal je neko iz Smedereva, ili Niksica ,ili iz Subotice a Madjar ili Srbin sve mi isto . Covjek je covjek ili nije .
Da pokusam ipak ukratko odgovoriti , vecina ovde npr podsvjesno i svjesno npr Beograd jos smatra kao glavni grad , a za predsjednika ne bas . Mozda nisam u pravu , tako mi se cini .
Ima tu i do toga sto se "zvanicno" ovde ovo prvo vise forsira , a ovo drugo bas ne .
Iz istog razloga ali mnogo vise , forsiraju mrznju prema Sarajevu , a razlog je fotelja . Lijepo je biti predsjednik ,pa premijer , pa ministar , pa vozac ministra , a onako bi bio nista.
 
Poslednja izmena:
Znas sta je tu zeznuto a ne znam ni ja odgovor . Svako od nas ima svoju cenu . Neko se prodaje za dve crvene , neko za 100e tokom korone , neko za vise . Za ovu sicu se nece mnogo ljudi prodati ali kada ti bace na sto recimo 100.000 ili milion e , ko zna od nas kako bi odreagovao . Ili pistolj uperen u glavu . Srecom ni jedno ni drugo nisam imao prilike da iskusim a kako bih reagovao pojma nemam . Inace svu pomoc od korone ( oko 200E ) sam podigao i uplatio humanitarno . Smatram da mi taj novoc nije bio potreban i da je nekome bio mnogo potrebniji . Mogao sam da kupim jedne ili dvoje patika ali neka . Ovako se bolje osecam .
Nije to baš tako kako ti misliš. Ako pristaneš na nešto, uvek će dolaziti novi zahtevi, a to je stanje roba, a ,,slobodan" čovek je svestan da neko hoće da ga porobi i odupire se tome i kreće se između zamki i ima za cilj slobodu. Postoji druga mogućnost, da služiš nekome protiv drugih i opet si rob, tu ti je primer naših političara koji maltretiraju one ispod sebe a njih maltretiraju oni iznad njih.
 
Nije to baš tako kako ti misliš. Ako pristaneš na nešto, uvek će dolaziti novi zahtevi, a to je stanje roba, a ,,slobodan" čovek je svestan da neko hoće da ga porobi i odupire se tome i kreće se između zamki i ima za cilj slobodu. Postoji druga mogućnost, da služiš nekome protiv drugih i opet si rob, tu ti je primer naših političara koji maltretiraju one ispod sebe a njih maltretiraju oni iznad njih.
Kapiram sta pricas i lepo si to napisao i srocio . Ali niko od nas se nije susreo sa ogromnim pretnjama i ucenama . A i sta je to sloboda ? Slobodniji smo od 50% zemalja . Na kvarnjaka nam iz dana u dan oduzimaju parce slobode a da to i ne vidimo . Za mene je jedna od glavnih obelezja slobode da nismo zaduzeni . Kakva je to sloboda pod kreditima a narod hrli u kredite i finansira ozakonjene zelenase ☹️
 
Да, са трећим мотором и мењачем. Гледам оне камионџије у аустралији, оставе стари мотор и мењач који се могу репарирати и добијају други такав склоп рапариран полован са гаранцијом. Буквално за радни дан замене мотор и мењач и вози даље.
Pa i taj remontovan menjač i motor nisu novi, samo su remontovani. U čemu je problem zameniti potrošne delove ?
 
Kapiram sta pricas i lepo si to napisao i srocio . Ali niko od nas se nije susreo sa ogromnim pretnjama i ucenama . A i sta je to sloboda ? Slobodniji smo od 50% zemalja . Na kvarnjaka nam iz dana u dan oduzimaju parce slobode a da to i ne vidimo . Za mene je jedna od glavnih obelezja slobode da nismo zaduzeni . Kakva je to sloboda pod kreditima a narod hrli u kredite i finansira ozakonjene zelenase ☹️
Možda se ti nisi susreo sa pretnjama i ucenama, ja jesam i stalno se susrećem. Za kredit se samo delimično slažem, svesno sam ušso u kredit i svestan sam svega u vezi kredita. Nije mi drago što ga imam, nusam ga uzeo bez debelog smisla i mogu ga otplatiti u svakom trenutku, rezultat će mi biti debeli +. Samoubistvo je ako neko uzima kredit da bi živeo. Kamata je najbitnija, a većini je bitno samo da dobiju kredit, na kamatu se ne osvrću dok ih kamata ne zarobi i dokrajči.
 
Бодерлица, погледајте неколико епизода аустралијских или канадских камионџија. Нема стајања у сервису и растављања мотора да би се видело шта је све проблем. Који камион има оригинални мотор са пуно километара цене га као старо гвожђе. У америци, још једна ситница звана еколологија, због ње такви камиони не могу да уђу у добар део америчких савезних држава и мењају за моторе са дпф-ом и напредном технологијом.
Ево једног са огребаним браником и само два милиона километара...
 
У вези кредита, имам колеге и колегинице на послу који рефинансирају кредит чим могу. Дубиоза до смрти или ако добију лото. Не знам колико сте упућени али банке су почеле да смањују дозвољени минус, сада траже нето плату минус одбици. А то буде још мање.
 
Да, са трећим мотором и мењачем. Гледам оне камионџије у аустралији, оставе стари мотор и мењач који се могу репарирати и добијају други такав склоп рапариран полован са гаранцијом. Буквално за радни дан замене мотор и мењач и вози даље.
Na zalost europljana ne, imas tih peterbilt kamiona jos voze iz sedamdesetih godina. Materijal od kojeg su napravljeni vanserijski a tehnologija MTZ , servisira vozac na livadi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh