Centralno i etazno grejanje.

To je isto ko da si pitao koliko je nafte potrebno da se uzore hektar zemlje.A ono moze da varira za 50%.

Prozori, izolacija,debljina zidova, plafon, koliko ukucana ima , dali ti je kuca na cistini ili zasticena od vetra , koju temp hoces itd itd. Sirok pojam.
U svakom slucaju treba uzeti uvek malo jaci .Bolje da ima snage u rezervi ali ne treba ni previse jak onda nece biti iskoristen.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
kuca je od cigli 30cm,tj prizemlje,a sprat od bloka 20cm,izolacija ce ici (najverovatnije u prolece) 8cm plus zidanje cigle sa severne strane na 10cm,stolarija je pvc,kuca nije izlozena vetru,na plafon ide takodje izolacija 10cm staklena vuna,a na pod u prizemlju 5cm stiropor ispod grejanja...

Grejanje ce ici na pelet i razmisljam izmedju kotla od 24 i 30kw
 
Imate specijalne gorionike za agropelet? Kod nas su to probali, ali zbog sljake se mora svaki dan cistiti dok sa drvetom radi danima bez ciscenja.
 
Mora drugaciji,ali sto se tice sljake,to nije zbog toga sto je agro pelet,vec zbog zemlje i prasine,odradio sam nekoliko mesaona,da sam dobro ocistio od prasine.(na mesaoni sam ugradio turbinu)i nema ni posle sojine slame,a cak ni posle zitne uopste sljake,cak jako malo i pepela ima.
 
ljudi imam pitanje u vezi termo glava herc. Naime imam 14 radijatora i 2 susaca u kupatilu i cuo sam da te glave idu samo na 40% radijatora tj da bi voda imala protok?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
ljudi imam pitanje u vezi termo glava herc. Naime imam 14 radijatora i 2 susaca u kupatilu i cuo sam da te glave idu samo na 40% radijatora tj da bi voda imala protok?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
Nije tačno,staviš koliko hoćeš,tj.gde nameravaš da redukuješ temperaturu.Možeš staviti na sve.
 
Ne bi ja bas stavio na sve. Ako na primer zatvore sve glave, posto su postigle zadatu temperaturu, sta ce se desiti nego nabiti temperaturu do tacke kljucanja u kotlu jer nece voda cirkulisati kroz radijatore.
 
Ok u kupatilu i nisam hteo da stavim ali me zanima kolilo tih glava da stavim na radijatore?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Ja imam svuda termo glave hertz i funkcionisu savrseno , Kotao ne moze prokljucati kad se glave pozavrcu. Za sta mu sluzi regulator promaje.
Ja sam probao , pozavrcem sve radijatore i nalozim dve bale , temperatura ide do zadate na kotlu i staje.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ne bi ja bas stavio na sve. Ako na primer zatvore sve glave, posto su postigle zadatu temperaturu, sta ce se desiti nego nabiti temperaturu do tacke kljucanja u kotlu jer nece voda cirkulisati kroz radijatore.
Onda ti je kotao problem.Nećeš nikad zatvarati sve termo-glave.Ako ih sve zatvoriš šta će ti grejanje.Od 3-e već ima skoro pun protok.
 
pa imam dva susaca od 1.60m mislim da je to dovoljno...a mogu i najveci radijator da ostavim bez ter.glave...

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh