Centralno i etazno grejanje.

On sa akumulatorom lozi 2x na dan a ja bez 3 puta(4 puta kad je fest u minusu), meni 2 bale kad ubacim odjednom drze 6 sati.
Doduse i ja ga planiram ubaciti al max 1000L.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ok druže, svaka kuća je priča za sebe. Ja govorim o drugovoj kući... On je bez akumulatora morao da izloži dnevno 10 bala (velika kuća), ali je morao da ih loži u 5 puta. Nije problem ni pet puta već što mora da ih loži na svakih 2-3 sata, pa praktično ne može da mrdne od kuće na neko duže vreme. Onda je od majstora tražio takvo rešenje da može ložiti samo ujutru i uveče, a da je preko dana slobodan. Prvo je majstor doneo akumulator od 1500l ali on nije mogao da primi energiju od 5 bala pa je opet moralo da se loži tri puta, tj. nije mogao da izdrži ceo dan bez loženja. Onda je sledeće sezone izbačen taj akumulator od 1500 i stavljen je drugi veći (moram proveriti koliko je tačno litara 2000-2500 l) i sa njim je dobio ono što je tražio.
 
Ја сам набавио цистерну од 4500 литара, и у размишљању сам да направим пећ унутар цистерне. Нека пећ заузме 1000 литара, опет ми остаје довољно запремине за акумулацију топлоте. Нисам видео да је тако нешто неко радио, да ли је то изводљиво?
 
Planiram da radim centralno grijanje pa me zanimaju vaše preporuke. U razmatranju su dvije vrste kotlova, klasični kotao koji je namijenjen za drvo i ugalj ili trajnožareći kotao koji ej primarno namijenjen za drvo. Kao gorivo bih koristio drvo i kočanjke od kukuruza, toga imam planine. Najradije bih išao na neku peć koja može da primi i bale ali ovdje to niko niti drži niti nabavlja tako da sam ograničen na te dvije vrste kotlova. Snaga bi bila 30kW a grijao bi 8 radijatora i bojler. Dimnjak će biti Schiedel sistem fi 200 mm i visine 9 ili 10 metara, prolaziće tačno kroz sredinu kuće jer mu je tu ostavljeno mjesto kada je kuća radjena.
 
Planiram da radim centralno grijanje pa me zanimaju vaše preporuke. U razmatranju su dvije vrste kotlova, klasični kotao koji je namijenjen za drvo i ugalj ili trajnožareći kotao koji ej primarno namijenjen za drvo. Kao gorivo bih koristio drvo i kočanjke od kukuruza, toga imam planine. Najradije bih išao na neku peć koja može da primi i bale ali ovdje to niko niti drži niti nabavlja tako da sam ograničen na te dvije vrste kotlova. Snaga bi bila 30kW a grijao bi 8 radijatora i bojler. Dimnjak će biti Schiedel sistem fi 200 mm i visine 9 ili 10 metara, prolaziće tačno kroz sredinu kuće jer mu je tu ostavljeno mjesto kada je kuća radjena.
u svakom slucaju ja bi isao na gusani kotao,imao sam kotao od lima koji je progorio,evo 4 godine kako sam kupio polovan gusani kotao za smijesnu lovu i koristi me perfektno,nikakvih problema s njim,amidza je takodje prosle godine kupio polovni gusani kotao i isto nikakvih problema,jedino ako ces kupoati nov,ali opet moj ti je prijedlog da ides na gusani,pa makar polovan,ili kratko koristen nov,jer njemu nema smrti
 
ja sam imao kotao snage 55kw,limeni kotao,koji je procurio na kraju,sada imam gusani kotao snage 35kw,koliko je trosio prvi toliko trosi i drugi,grije se kuca,tj 2 sprata,120m2,zavisno od mogucnosti covjeka koji mi dovozi ugalj uzmem godisnje 3-4 tone uglja,i spremim 5m drva,nijedne godine se nije desilo da mi je zafalilo drva ili uglja,uvijek mi ostane,a temperatura u kuci je takva da moram svako vece otvoriti prozor na 10-15 min da se izhladi soba da bi normalno mogo zaspati,tako da te price o vecoj potrosnji padaju u vodu
 
ja sam imao kotao snage 55kw,limeni kotao,koji je procurio na kraju,sada imam gusani kotao snage 35kw,koliko je trosio prvi toliko trosi i drugi,grije se kuca,tj 2 sprata,120m2,zavisno od mogucnosti covjeka koji mi dovozi ugalj uzmem godisnje 3-4 tone uglja,i spremim 5m drva,nijedne godine se nije desilo da mi je zafalilo drva ili uglja,uvijek mi ostane,a temperatura u kuci je takva da moram svako vece otvoriti prozor na 10-15 min da se izhladi soba da bi normalno mogo zaspati,tako da te price o vecoj potrosnji padaju u vodu

Dimnjak-potrošnja:ppozdrav:
 
Glasam za susenu Kolubaru(Vreoci)
to kazem iz visegodisnjeg iskustva.
Lagan,odlicna kalorijska vrednost,malo pepela.
 
Poslednja izmena:
Ja lozim i psenicnu slamu kad nema soje , slicno mi drze temperaturu , samo jedina mana slame posle 7-8 bala moram kotao cistiti a od soje posle 20

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jel probao neko kukuruzovinu da lozi mesto slame? Bale su teze 2 do 3 puta, trebalo bi da daju dosta vise energije, jos ako imaju sapurine..
 
Mozes ti i kukuruzovinu da lozis al zato sojina slama je zakon

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Ja sam sebi dao klasifikaciju, najbolja je soja pa kurzovina,pa zitna slama koju i najvise trosim posto je ima u izobilju..soje kod mene skoro i da nema,i niko nece da je ostavi..a kurzivina je lutrija,lane bilo kise stalno i jedva sam maznuo par stotina bala..ove godine je bolja situacija pa ce je biti i za grejanje i za krave..
 
Nazad
Vrh