Centralno i etazno grejanje.

Ако их и отвориш, мислим да ћеш ићи друге да купиш после тога. Добио сам неколико старих таквих радијатора. Када сам отворио унутра су кататрофа прљави и зачепљени. Ови имају редукцију, није тако велики шраф.
 
Nešto bi trebalo da dobiješ ako popustiš navrtku kod gornje slavine. Da li će se potpuno izluftirati, nzm ali tu ne rizikuješ nikakvo curkanje posle. Druga opcija je da probušiš rupu u gornjem delu onog čepa pozadi, urežeš navoj i uvrtiš namensku luftirnicu za radijatore.
 
Taj radijator bi trebalo da je postavljen strana odakle dolaze cevi naviše. Tako da u njemu vazduha ne bi trebalo da bude, zato i nema čep za luftiranje...
Premeri vaservagom, ako je tako narani svinje i ništa nediraj. Kada se pumpa isključi i ako ima vazduha trebalo bi sam da ode cevima prema gore gde može da se izluftira....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ako drže ventili onda možeš da zavrneš gornji i donji ventil.Onda skineš čep i odeš da kupiš čep sa odzrakom.Ako je na radijatoru termo glava onda neće držati vodu da ne pušta,odnosno ne možeš odvrati čep ako je sistem pod pritiskom.
 
На оној последњој фотки би требало да уместо оног чепа имаш.... такав исти чеп, али са испусним вентилом, кога одвијаш обичним шрафцигером, па он шишти и пушта ваздух и кога завијаш када потече вода. Е сад, да ли по продавницама постоји такав чеп са све поменутим вентилом или ћеш морати сам да преправљаш тај чеп, то је већ питање.
 
Mislite da posle 30tak godina rada bez greške sad odjednom treba čep da se buši?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Имам истоветне батерије код себе у кући и ни једна нема "слепи" чеп на врху, већ са испусним вентилом.
 
На оној последњој фотки би требало да уместо оног чепа имаш.... такав исти чеп, али са испусним вентилом, кога одвијаш обичним шрафцигером, па он шишти и пушта ваздух и кога завијаш када потече вода. Е сад, да ли по продавницама постоји такав чеп са све поменутим вентилом или ћеш морати сам да преправљаш тај чеп, то је већ питање.
Ako je zadnji sprat u pitanju onda da.
Ako drže ventili onda možeš da zavrneš gornji i donji ventil.Onda skineš čep i odeš da kupiš čep sa odzrakom.Ako je na radijatoru termo glava onda neće držati vodu da ne pušta,odnosno ne možeš odvrati čep ako je sistem pod pritiskom.
 
Nazad
Vrh