Cene teladi

Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

zenski telice 2.4
muski 2.8-3

I ja se ne bih bunio da prodam moje na 1.85
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

koja je cena muske teladi ako se zna odprilike?
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

3 e kod nas,a kako skace cena bikova,verovatno ce i telici ici gore
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Po meni u ovom poslu je dosta bitan ulaz,tj cena telica...tako da se uz malo truda boze naci lepa roba....da nam bude i lepo i korisno :cao: :cao: :cao:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Ja planiram u febroar da kupim jedno tri teleta .ali sada znam sta da uzimam prosle godine sam uzeo svasta posto nikad nisam drzao stoku ja sam pocetnik bio
347cvv8.jpg
ova dva crvena sa slike su sad ok bice od njih nesto a ovog crnog sam morao da uzmem u paru sa srednjim teletom sa slike nije hteo gazda da proda posebno i paltio sam ih sa 10 nedelja oba 530 e sad su porasli ali ko zna do kraja mozda imam srece posto nema junadi u mome kraju pa mesari ne biraju mnogo .A imam jos tri komada sada su odprilike 4oo kg stizu negde u junu za prodaju .
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

U sredu su bila 3e...Mogu ce da ce sad u sredu da skoce,posto je ovde sredom pijacni dan....
Zato i pitam djoleta zna li cenu telica...
Kod vas?
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

:zli: :zli: Ovde su 3 -3,10.al cigani i sverceri najradije prodaju "djuture".posto ih dole u Jagodini,Kraljevu, Kragujevcu ,Zajecaru ,...itd,uzmu na kilo od seljaka i onda ovde seljaka lome preko!Ko koga ogazi! :ppozdrav: :ppozdrav: ::lose:: ::lose:: ::samo bes:: ::samo bes:: ::samo bes::
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

pa ako bikovi ostanu 2e ,cena za telice od 3e je skroz ok,po meni
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

pretpostavljam da je cukaneca mislio da se preko foruma mogu povezati ljudi koji imaju telad za prodaju i tovljaci i da se na taj nacin izbegnu sverceri :cao:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Au jbte, zar je cijena presla 2E??Jbte, ako zaista dodje na 2.5E, al bi tada moga da uzmem dobar traktooooor!!!!!! Mojih 5+1 će imati oko 4 tone zive vage za mjesec-mjesec ipo :)
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Ljudi koristite forum. Imamo ljudi koji prodaju teliće a ima i tovljača. Jedino je problem transporta ali za veći broj teladi se isplati. Moj prijatelj trenutno ubacuje telad u tov /nije hteo da sluša i sačeka porast temperature/, pa ako neko ima na prodaju javite.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Kod nas je vrlo teško "ugrabiti" tele od švercera. Preko veterinara znaju kome stiže za prodaju, zovu unapred, najavljuju pad cena, veliku ponudu...Sada su počeli da forsiraju kilažu od 120-130kg. jer im je tu najveća zarada. Odgajivačima i tovljačima maznu bar po trećinu profita. Paraziti koji se nenormalno bogate na našoj muci i nesposobnoj državi.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Potpuno se slazem, kod nas gotovo da nema vise otkupnih mesta - svi su skoro sa statusom farme, mislim da na liniji kuda ide kamion od 23 ima 3 mesta gde donose grupno mleko, znaci ko je hteo da se bavi mlekom on je povecao i ima bar 6-7 krava, ali ima i ljudi koji drze mnogo vise, tovljaci bi mogli da postave oglas u potraznji za telad i onda bi mogli da znamo ko gde trazi lokacijski pa bi mogao da se zavrsi posao :ppozdrav: , i neka napisu sta traze od telica - od 10ak dana ili 120-130kg, bar mi koji smo na forumu ako nemamo onda mozda znamo ko ima za prodaju u nasoj okolini :cao:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Upravo tako. Na taj način bi mogao da ostane koji dinar i prodavcu i kupcu. Kolega cukaneca je jutros izneo sličan predlog. Pokušaćemo da nešto organizujemo na forumu ako se drugi slože. Možda neki podforum u okviru stočarstva sa ponudom i potražnjom. Ali da ne idemo u drugu temu...
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

VetMed je napisao(la):
Petar 90 je napisao(la):
bikovi 1.9
telici 2.8 - 3e
Koje su kilaze muska telad i gde se mogu kod vas nabaviti, na pijacama ili onako po selu. Hvala unapred, pozdrav.
imas od 120kg pa na gore,moze se naci na pijaci u jagodini ali slabo,nema tu po 15 muskih teleta sve ukupno,sve to pokupe sverceri i klanicari po selima....
Ja sam do pre tri cetri god nabavljao telice iz zajacara i okoline,dovozio mi jedan svercer,a sad uglavnom immam ljude od kojih kupujem svake godine pa mi zato daju i mali jeftinije,a i kod caleta nekad ispadne nesto bas jeftino,pa se i tako kupuje
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Prava bi bila to stvar. Pa nije Srbija velika. Evo naprimer ja sam pre mesec dana kupio Tele simentalca(iz Austrije) za 220 e, imao je oko 9 nedelja i preko 100 kg. Pre dva tri dana me je zvao isti covek dali zelim da kupim jos 3 telica ali nisam imao mesta u stali a umesto mene kupio ih neki preprodavac *ciganija* i uzeo 100/150 e po komadu. Bolje da sam Vama rekao i da budem na usluzi i neko bi za 700 e dobio 3 provklasna teleta.
Samo zajedno mozemo da nesto uradimo.
:cao: :cao: :cao: :cao:
 
Nazad
Vrh