Cene teladi

Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

uvezao tele iz Austrije :sta:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

cika_jova je napisao(la):
Potpuno se slazem, kod nas gotovo da nema vise otkupnih mesta - svi su skoro sa statusom farme, mislim da na liniji kuda ide kamion od 23 ima 3 mesta gde donose grupno mleko, znaci ko je hteo da se bavi mlekom on je povecao i ima bar 6-7 krava, ali ima i ljudi koji drze mnogo vise, tovljaci bi mogli da postave oglas u potraznji za telad i onda bi mogli da znamo ko gde trazi lokacijski pa bi mogao da se zavrsi posao :ppozdrav: , i neka napisu sta traze od telica - od 10ak dana ili 120-130kg, bar mi koji smo na forumu ako nemamo onda mozda znamo ko ima za prodaju u nasoj okolini :cao:
Zoran Kostović je napisao(la):
Upravo tako. Na taj način bi mogao da ostane koji dinar i prodavcu i kupcu. Kolega cukaneca je jutros izneo sličan predlog. Pokušaćemo da nešto organizujemo na forumu ako se drugi slože. Možda neki podforum u okviru stočarstva sa ponudom i potražnjom. Ali da ne idemo u drugu temu...
Meni ce kroz desetak dana trebati oko 15 kom. muskih od 130 -160 kg.ali samo simental.da ne idemo u :off_topic: ,moze na pp svaka dobronamerna inf.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Plašim se da ne bude problema sa papirima jer još nije potpisan trgovinski sporazum sa Tasmanijom. :haha:
Šalim se, moramo znati odakle je ko ako ćemo pričati o konkretnim stvarima.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

dsms je napisao(la):
Ljudi ko nemora ili mu nije hitno za pare nek neprodaje jer docice cena i do 2.20€ ubrzo.Ali u maju,junu cak i do 2.5€ za dobru robu,jer covek sa koim radim i koje znam dobro ljude,pricaju da je opala kupovina teladi ito jako.
Bruka ljudi moji, bruka!! Telića NEMA!! Ovih dana su mi dva prijatelja ubacivala telad u tov, jedan je kupio 4 a drugi 7 i nema više. Možda je još par komada otišlo na neku drugu stranu i to je to. Znači danas u 3-4 sela se ne može kupiti 10-ak teladi. Nema krava pa nema ni teladi. Inače su i moji oko 550kg i neću ih prodavati bar još mesec dana ako se ne dese neke promene. Što se tiče premije za bikove mislim da to možemo da zaboravimo.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

A koliko su ti drugovi placali te telice sto si rekao da su ubacili u tov?Neznam sta se to desava ali mislim zato nema telica jer ito malo sto ima pokupuju trgovci.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Telad su kod mene tezine oko 140-150 plafon 3e, 110kg 3,2e mala od 10-ak dana 250e. Bikovi 2e
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Izvini Miro tu cenu sto si rekla da je na pijaci,po tome koliko vidim da cena pada bikovima i teladima ili sta se desava? Ili je ovo ludilo oko cena jer tu izgleda da niko veveruje da je bilo 2e neki dan.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

dobar dan..ja sam bojan..dragi projatelji vidim da ste stariji od mene u ovim stvarima a i u poslu.zanimaju me cene telica kod vas tu do 200 kg..ako ih mogu znati bio bih vam puno zahvalan...
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

:bravo: hvala petre na vasem savetu posto sam prvi put ovde...dobre su cene kod vas nama ne daju vise od 2,8 za musko tele oko 140 kg..i zato imamo problem imamo puno telica a natkupci ne daju opste dobru cenu..nego zezaju seljaka..
 
Poruka

Cena muških teladi u Ubu težine do 150kg simentalske rase 320 dinara. Sve preko 150 kg se ne priznaje to jest može da bude i 170 plaća se samo 150kg.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

cene teladi jutros na pijaci u Sjenici;zenska telad 2,5-2,7e,muska 2,8-3e, bikovi 1,9e.neznam sta se desilo muska su bila skuplja. :sta:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

ako se kupi tele za tov po3.2e bik proda i za odlicnih2e od njega u mom novcaniku ostadose samo papci.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

kod nas su telici 3e,max 3,1....
druze ova cena od 2e davno nije bila,ti ispade da ako cuvas bikove,da si na cistom gubitku? :sta:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Ponovo dadiljam ,danas kupo musko tele ,melez hf i sm od 10 dana 140 e
 
Nazad
Vrh