Cene teladi

Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

alfa 9 je napisao(la):
zdravo! koliko traze kod vas za musko tele oko 2meseca?
Muški telići težine oko 150kg su od 2,5 do 2,7e.
@čika jova- nikad čuo za tog tocila, stoku već nekoliko zadnjih godina prodajem klanicama u Palanci.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Cena teladi od deset nedelja zna li neko koliko se krece simentalac a koliko melez posto sam nasao da kupim dva takva pa me interesuje kolika je cena otprilike da bi znao koliko da pnudim sutra
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

jel isao neko danas na tresije na vasar, ima li ponude i kako se krece cena?
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

juce prodo moj brat musko tele, u okolini PROKUPLJA, po ceni od 2,50€ po kilo, kaze da je cena pala od skoro.
i ako je na pijaci bilo malo teladi, cena je slaba. ali sta se moze, tako se krece.
zenska telad isla po 2,30€
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Danas prodo otac dva teleta musko po 2,50€, a zensko po 2,30€ nedaju vise, ali dobro je i to, nego nista :D :ppozdrav:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Valjevo
Muska telad 320
zenska 280
jagnjad 210(kupovana samo do 32 kg tezine)
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Jutros sam terao tele na pijac u Arilje.... Cena katastrofa, ženska 2.4e a muška 3.2e, muška su rasprodata u roku od pola sata, a žensku telad je dosta ljudi vratilo kuci, nece niko nipošto, ja sam jedva ubedio nekog nakupca da uzme,,, merilo 137kg... 330e tele.... :udri: :udri: :udri: :udri:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

ja sam tele holstajnce od 100kg okruglo rasprodao za 36.000, da su mi ga platili ko simentalca bili bi dobri preko 6000 na njemu jer simentalac ima vise mesa, na biku je zarada mnogo veca

i mene interesuje posto su jalove krave
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

SAPCANI jel neko zna cenu ili moze da ode u petak na pijacu da vidi posto su telci na kg ili komad uz odokativnu kilazu
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

rekreativac je napisao(la):
SAPCANI jel neko zna cenu ili moze da ode u petak na pijacu da vidi posto su telci na kg ili komad uz odokativnu kilazu
na kilo nece niko od svercera da proda,jer on zna koliko je platio i koliko je njegova zarada.te cene kad se kupuje djuture zavise od robe i ponude i traznje.na kilo neznam posto su muski,450-500e 130-150kg.zensu telad sverceri placaju 2,30e ma da sam cuo da izvozne farme placaju 2,60
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Ristin je napisao(la):
rekreativac je napisao(la):
SAPCANI jel neko zna cenu ili moze da ode u petak na pijacu da vidi posto su telci na kg ili komad uz odokativnu kilazu
na kilo nece niko od svercera da proda,jer on zna koliko je platio i koliko je njegova zarada.te cene kad se kupuje djuture zavise od robe i ponude i traznje.na kilo neznam posto su muski,450-500e 130-150kg.zensu telad sverceri placaju 2,30e ma da sam cuo da izvozne farme placaju 2,60
hvala na informaciji.u ponedeljak je kod mene vasar pa ako nadjem nesto jeftinije a da mi se svidja kupujem
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

kupio danas dva komada oko 120kg za 730e inace nakupci trazili od 400-500
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

@rekreativac jel mozemo dobiti slike ,da vidimo sta si pazario?
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Gledao sam danas u Znanje na poklon (ne znam šta mi bi da to gledam) verovatno ste i vi, i tamo prikazali jedne iz Austrije i njihovu farmu. Kod njih ide na randman i tamo je cena 3,5 e obrađena polutka.

Telad nabavljaju kada su stari oko 8 nedelja i teški do 140 kg.Tove oko max 19 meseci kada doguraju težinu od 720 do 740 kg.
Sve komponente proizvodnje su jeftinije od naših pa čak i kukuruz iz uvoza, soja, ....Dobijaju i subvencije. Sve po taman a kod nas :udri: ::lose:: ::svaka cast::
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

nema sanse da imaju 12o,to oni samo tvrde ni jedno nije preko 11o
 
Nazad
Vrh