Cene teladi

Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

bikovi 530 kg prosek izmerio sam 2 teleta i imaju prosek 120 kg
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

dragansavin je napisao(la):
bikovi 530 kg prosek izmerio sam 2 teleta i imaju prosek 120 kg

Nećeš ti druže njih prevariti,tek kad sve bikove i telad staviš na kantar onda znaš jako si istrgovao,Ja lično više volim od jutore i onda ne mislim mnogo :ppozdrav:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

A k*** njima.Imas kantar, izmeris pa znas i onde se kur **s kao da moze i djuture, a u sustini znas koliko su teski. Naravno merenje ne ide pred njima

:ppozdrav:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

dragansavin je napisao(la):
e moj druze pa djuture i oni vole tu te tek najlakse zajebu :ppozdrav:

Druže ne radiš od juče sa bikovima,oceniš ih 50 kila više i onda se cenjkaš-ako se oni ne uklope u tvoju cenu onda ih lepo ispratiš a njima ako treba roba oni će platiti,normalno ne smeš ni preterivati
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Zoran0230 je napisao(la):
dragansavin je napisao(la):
e moj druze pa djuture i oni vole tu te tek najlakse zajebu :ppozdrav:

Druže ne radiš od juče sa bikovima,oceniš ih 50 kila više i onda se cenjkaš-ako se oni ne uklope u tvoju cenu onda ih lepo ispratiš a njima ako treba roba oni će platiti,normalno ne smeš ni preterivati

Zoki ja imam vagu odmah pored stale i merim ih kad hocu tako da sam ja spreman i na djuture uvek ali oni ne jer nemogu na tu caku da me zajebu samo i par puta se desilo da oko hoce da vara, ne da hvalim tatu ali moze da ih proceni pa u 10 kg po komadu pa bi se i on par puta zeznuo da smo trgovali djuture, zato je vaga pored stale i pici
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

To je ono kada mi ne možemo da se organizujemo-kupi se jedan kantar (kao što Dragan ima),nas 5,6-oro i lepo ih izmeriš i kada dođu nakupci ti si taj koji kolo vodi paih ti pitaš oćeš na kile ili od jutore
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

kako se krece cena za musku telad oko 180kg simentalce :cao:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Mislite da se isplati placati telce preko 420e,max 450? :ppozdrav: ::novac::
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Ja sam odprilike pre mesec dana kupio dva teleta blizance,musko i zensko za 540e :sreca:
Tezina od prilike 120 musko,130 zensko :D
musko ostaje za tov ,a zensko docuvam do 200-220kg i menjam ga za neko musko ::novac::

A pre petnaestak dana kupio zenko 190kg po 1.9e :sreca:
Realna cena kod nas je 2.2-2.3 za zenske i 2.5 za muske telice,bikovi 600-750kg su 1.7,a ovi tezi 1.6
:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

interesuje me koliko kostaju telad od 10 ak dana ? i ima li da se nadje takvih ili je to retkost ? :ppozdrav:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Ima da se nadje, ali su manje vise holstajn. ::lose:: To nemoj za tov uzimati nikako. Nema zarade ni na simentalcu, a tek na holstajnu koji ima dosta losiju konverziju hrane....
 
Nazad
Vrh