Cene junadi i gotovih bikova

Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

sta reci nego :bravo: :bravo: :bravo:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Jutros komšija (@drasko) natovario 10 bikova, slobodan tov, 602kg. prosek, cena 1,95 evra, pare odmah. Biće valjda i :ppozdrav:.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

komsija informacije su tacne, nedaju vise a ja nisam smeo vise da cekam. Pozdrav svima, takva je trenutna cena bikova u okolini Kraljeva.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

ista cena i kod nas,ovi vezani su nesto jeftiniji 1.9e/kg :ppozdrav:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Danas video jednog prijatelja iz sela i rece mi da juce dao 3 bika,simentalci,vezani,prva liga roba,prosek oko 750 kg po 2 e,s'tim sto mu taj mesar racunao 3 posto kalo!.To mu po mojoj racunici,ako se nevaram, izadje negde oko 1,94e po kilu cisto!.
Ne znam kakva je situacija na trzistu u globalu gledano:haha:,ali vidim da kod mene u selu ljudi kao da se plase da ce cena da padne pa svi jurnuli da sto pre daju bikove...Ovamo cujem neke price kao da stoke nema i zato je i cena otisla gore sto je i logicno...,ali ovde kod nas niko neda vise od 1,9-1,95 e po kilu,i logicki razmisljam da ako uzmemo u obzir cinjenicu da se bik ne goji za 2-3 meseca onda ne razumem zasto se narod plasi da ce cena da padne :sta: :sta: ?? Jedino ako uvezu meso!,samo se pitam odakle ce da ga uvezu :sta: ,kad je u evropi jos veca cena a i junece meso deficitarno-imajuci u vidu cinjenicu da je nama odobrena kvota izvoza od 8700 tona...Je l' ima neko informacije kakva je situacija na trzistu Srbije u globalu gledano i sta se prica kod preprodavaca,nakupaca i mesara o kretanju cene u narednom periodu??.Pozdrav svima :ppozdrav:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Bikova je sve manje,ali mislim da ima dosta ljudi kojima bikovi stizu,maja-juna meseca,tako da ocekujem pad,ali ne drastican,mozda na 1.8e/kg....preko leta ce opet cena otici gore,sve do proleca naredne godine,kad ce cena drasticno pasti,jer ljudi koji duzi niz godina cuvaju bikove povecavaju kolicinu za tov,a ima i ovih koji kupuju po 2-5 teleta nadajuci se dobroj ceni(mislim na one koji ili su pre par godina prestali da cuvaju,ili ih nikad nisu ni tovili)....s obzirom da ne mogu da stignu da se utove za 2-3 meseca,tako i cena nece drasticno pasti do sledeceg proleca,cak mislim da ce od leta cena biti i preko 2e :ppozdrav:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

@Mustang
Ne volim kada se neko "folira".
Pre par dana se te se raspitivali o mnogo jednostavnijim stvarima od probema sa kvotom u EU. :cao:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

@ Zoran Kostovic
Ja sam samo hteo da uporedimo iskustva...a malo sam temperamentan pa smo otisli predaleko a i mislim da je doslo i do nesporazuma...ali necemo o tome.
Imam sada jednu turu od 3 komada(one 'slonove' dao po 1,9 onom mesaru...)tu su po 450-500 kg- razmisljam sta da radim i dokle da ih cuvam :sta: ,pa me interesuje da razmenimo i da cujem razmisljnja kakva ce da bude cena u naredna dva-tri meseca,i sta oni upuceniji pricaju,predvidjaju i da li imaju neke informacije ili da su culi nesto o kretanju cene u naredna 2-3 meseca??.
Hvala puno mom komsi Petru kao i cukaneci na odgovoru!Veliki pozdrav za sve i ziveli :ppozdrav:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

danas pred mrak otisla dva komada 790 i 765kg po 2.10e, nego se kasno setih da ih slikam pa je malo mraco.
11vqxqh.jpg
2cz35z5.jpg
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

@ Zoran Kostovic
Pa i ja sam razmisljao da je suvisno vise da davim sa njima...Pozvao sam onog mesara i dao ih po 1,9e, prosek 812 kg
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

BELIT577 je napisao(la):
danas pred mrak otisla dva komada 790 i 765kg po 2.10e, nego se kasno setih da ih slikam pa je malo mraco.
11vqxqh.jpg
2cz35z5.jpg
Jel to otislo u Crnu Goru?
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Zorane ,moglo je i bez slike al reko da se zna na koga se odnosi!? :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh