Cene junadi i gotovih bikova

Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Kraljevo, 11.mart
telad zenska-270 din/kg
telad muska-320 din/kg
junad-180 din/kg
krave za klanje-110 din/kg
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

kod mene danas dolazili šiptari davali 1,8e,kaže za nedelju dana ja ću mu nuditi po 1,7 ::lose::
klošarali su tako po okolnim selima,kasnije čujem da su kupili par komada....kome je bilo zapelo za lovu
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

MONTOYA je napisao(la):
kod mene danas dolazili šiptari davali 1,8e,kaže za nedelju dana ja ću mu nuditi po 1,7 ::lose::
klošarali su tako po okolnim selima,kasnije čujem da su kupili par komada....kome je bilo zapelo za lovu
Uvek su oni takvi za trgovinu .Ne treba dozvoliti ucenivanje prodavca ''Kupac laje roba govori" :cool:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Ma komso cim oni idu po selima i traze bikove, znaci da mogu da se daju skuplje nego sto oni placaju, samo tako idu pa ako nekog nahvataju
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

moj kraj je uvek imao ako ne najbolju ali pri vrhu cenu bikova,zbog bosne....
ali izgleda da je sad najmanja čitajući prethodne poruke,ovome nijsu doprineli uslovi tržišta jer bikova nema već dogovor i monopolski uticaj nekih klanica i njihovih mešetera
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

juče sam dobio ponudu za bika (simentalac oko 650 kg) po 1.8 eura...junica oko 550kg - 1.5 eura, dobra krava, jednom se telila, po 1.4 eura i druga krava po 1.3...nedaju više nikako...i to su dolazili trojica u danu...kažu da im pada cena...neznam šta da radim... :sta:...ovde u okolini Kragujevca cena nikako da dođe do 2 eura a sada još i ide nadole...?
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Postoje pravila svuda pa i na ovom forumu. Osnovni je red da se prvo predstavite pa tek onda iznesete probleme, sugestije itd... :cao:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Kod mene 1,85 dobri bikovi a 1,8 lošiji, jedan je otputovao danas iz moje štale, poprilično loš HF bik po 1.8, 510 kg.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

A posto su bikovi?
Kod nas je nocas pijaca,mozda sutra bude promene :ppozdrav:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Okolina Kosmaja bikovi 1.8 do 1.9 eu.
Ima tendenciju pada ,sto je cudno kada se uzme u obzir i blag pad cene kukuruza.
Dosada je bilo obrnuto.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

meni juce kaparisali jednu malu kravicu po 1.25, merila 415kg, a za bikove kaze da on ne kupuje i da nema cenu za njih ako hocu 1.8 - sto ja naravno necu :cao:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Ja prodao 5 bikova i junicu, bikove za 3.75KM/kg (1.92E), a junica za 3.35KM(1.71E). Jos ih nismo natovarili i vagali, to radimo sledece sedmice, pa ce biti tacno mase a bice i slika i videa, ja to uvijek snimam.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Kraljevacka pijaca, petak 18.3.2011.god
telad zenska-270 din/kg
telad muska-320 din/kg
junad-180 din/kg
krave za klanje-110 din/kg
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

bikovi 1.9e/kg
muski telici 3-3.3e/kg
zenski telici 2.6-2.8e/kg
:ppozdrav:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Kolega juce tovario crne holstajne po 180 dinara prosek 535 kg. Imao je 7 crnih i jednog crvenog on je isao po 190 cini mi se. ::novac::
 
Nazad
Vrh