Cene junadi i gotovih bikova

Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

ovo u kraljevu ispade da je cena ispod 1.8...
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

To je jos i super cena kod nas mesara turi lajos placa 160 din kg a pare cekas mesec dana ::lose::
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Ja sutra tovarim 3 kom po 1,9 e , vezani, simentalci. To je max u ovom trentuku u juznom-banatu.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Kod mene u selu cijena 3.8KM/kg, to je 1.94 eura po kilogramu, pricao sa nekim mesarima, ljudi se sje*ali kad su vidili moje bikve, posebno ovog krkana sto je presao 850kg (jedan od tih mesara, neki kao iskusan, tvrdi da je blizu 900kg, nesta ga je mjerio nekim metrom). Oni nudili ocu po 1.94E,/kg za svih 6 al neće otac da prodaje do 1. aprila, jer nabacise oni jos 30-40 kila za mjesec dana, bas dobro jedu i prima im se.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

zombie odakle su ti mesari,ja imam bika za prodat tezak je sigurno oko 1t
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Ma mi samo mislimo da nam je dobra cena od 2e, pogledajte ostale cene drugih proizvoda odoše u nebo. Koliko litara nafte za jednog bika?...
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Kazner je napisao(la):
zombie odakle su ti mesari,ja imam bika za prodat tezak je sigurno oko 1t

Iz Slavinovića kod Tuzle, al nemam broj jbga.
Post je spojen: [time]1298956655[/time]
_________________________________________________
cukaneca je napisao(la):
Ma mi samo mislimo da nam je dobra cena od 2e, pogledajte ostale cene drugih proizvoda odoše u nebo. Koliko litara nafte za jednog bika?...

To si 100% u pravu, spram drugih cijena (nafta, kukuruz) bikovi bi trebali da budu 2.5 eura i ni centa manje.

Petar 90 je napisao(la):
kod nas su telici 3e,max 3,1....
druze ova cena od 2e davno nije bila,ti ispade da ako cuvas bikove,da si na cistom gubitku? :sta:

Pa nisam na gubitku, jedu moj kukuruz i silazu koje mi je ionako ostalo taman jos mjesec dana, tako da ce pojest sve sto je planirano za njih. Ostace mi svakako oko 25 tona kukuruza da prodam, a ovo malo silaze sto mi je ostalo svakako ne mogu ostaviti preko ljeta jer ce se pokvariti, premalo je ima. Njih 6 će nabaciti jos oko 180-200kg najmanje za mjesec dana, to je nekih 600 eura.

Naravno, sve je to na rizik da cijena nece pasti. Ako padne, puko sam :D
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

o mislim da znam koji su to mesari,ma i ja moram da ga prodam za par dana jer mi nestalo hrane, a po nekoj logici ako u dansnje vrijeme se smijes osloniti na neku logiku ne bi trebalo doci do pada cijena
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Kazner je napisao(la):
o mislim da znam koji su to mesari,ma i ja moram da ga prodam za par dana jer mi nestalo hrane, a po nekoj logici ako u dansnje vrijeme se smijes osloniti na neku logiku ne bi trebalo doci do pada cijena

I ja isto tako računam, ne bi trebala da pada s obzirom da je cijena kukuruza sve veca. Računam da će ljetos biti bar 50KM kad budem prodavao. Ja hrane imam jos za mjesec dana (samo silaze, a sijena i kukuruza imam brdo). Nek ostane bar ovakva cijena bikova i ja sam zadovoljan, njih 6 će imati oko 4200-4300kg.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

ja moram prodati,a nisam ga planiro drzati ni ovoliko,nestalo hrane..doce mesari pa traziti opet, ne ces ih morati zvati
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

R.Br. Naziv živ. Težina/uzrast Rasa Cena(din) Trend Ponuda Komentar
min max dom
1 Bikovi >500kg HF 180.00 200.00 190.00 - prosečna
2 Bikovi >500kg SM 200.00 230.00 210.00 - prosečna
3 Krave za klanje sve težine SM 115.00 130.00 125.00 - slaba
4 Tovljenici 80-120kg sve rase 130.00 145.00 140.40 bez promene prosečna


izvor STIPS
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

au pa sad si dobar.samo nisi stigao da kupis podmladak u rumskom vasaru.koliko si prodao?
Post je spojen: [time]1299178001[/time]
_________________________________________________
dali se isplati kupiti jednu kravu,i staviti ispod 2 teleta sisancad?
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

na 2 komada koliko mleko je minimalno. ima tu jedna krava za 600e,daje 12litara.dal je to realna cena?
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Cena je realna jer je i litraza realna , al dal ce primiti telce? Na kojoj rani daje 12l mozda mozes tu nesto promeniti
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

bikovi 1.9 do 1.95
Spominju svi 2e ali niti ko kupuje po toj ceni niti ko prodaje po istoj :ppozdrav:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Rale 83 je napisao(la):
Cena je realna jer je i litraza realna , al dal ce primiti telce? Na kojoj rani daje 12l mozda mozes tu nesto promeniti
ova je crna krava,na prilicno solidnoj ishrani,a zato hocu da uzmem da probam jer ona dere za teletom,dok nije ispod tele ,nece ni da jede. to je kod mog kolege,i zato mi kaze da uzmem,jer on nemoze da joj stavi muzilicu,uvek sutne. a sad ce u 4.tu godinu,a brine me sto nije steona,tek kaze da ce 5.marta osemenjivati
 
Nazad
Vrh