Cene junadi i gotovih bikova

Danas sam udomio jednu junicu. Cena 1.75e po kilogramu. Videcemo sutra koliko ce vagnuti,ali ne verujem da ce vise od 450 kg.
 
Prava roba se uvek moze prodati...Za Putina.. U pravu si moj izvor za tursku nije bio u pravu... Ti mislis da je meni drago sto nema izvoza... Pa i za tebe i mene i ostale bi bilo bolje da je krenuo... Umesto za 2.3evra .. bikovi su otisli za 2.05 . ...velika razlika.. ali sta cu teramo dalje nisam se ja puno uzdao u to ali sam se nadao.. Za ekstra bikove uvek postoji kupac!

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Izvoz za Tursku još nije pokrenut, još tender nije završen što znaci da nitko nije dobio nikakvu kvotu.... Informacije iz prve ruke...
 
Prava roba se uvek moze prodati...Za Putina.. U pravu si moj izvor za tursku nije bio u pravu... Ti mislis da je meni drago sto nema izvoza... Pa i za tebe i mene i ostale bi bilo bolje da je krenuo... Umesto za 2.3evra .. bikovi su otisli za 2.05 . ...velika razlika.. ali sta cu teramo dalje nisam se ja puno uzdao u to ali sam se nadao.. Za ekstra bikove uvek postoji kupac!

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока[/QUOTEam]
Nisi me shvatio,veruj da je i meni krivo sto nema izvoza...Al ja sam ti to pricao davno a nisi hteo da poverujes,a malo te bockam jer si me istog trenutka prozvao kako ne znam,tj u globalu da sam lupao..
A inace Bajra Travnik dovozi bikove iz Srbije kod nas,veliki problem imamo sa nasim bikovima,niko ih nece..pokrenuta je prica oko blokada granicnih prelaza u Republici Srpskoj,prica je pocela da se odvija.
 
Ne bih da omalovazavam tov junadi u Bosni.. ali zasto Bosanci dolaze ovde po junad a ima ih u Bosni za istu cenu ili jos manju. Moj drugar vuce za Sisovica i za jednog lika sto ima lanac restorana u Bosni.. trosi 15 do 30 bikova dnevno u sezoni.. Neodgovara mu roba iz Bosne. Sedeo samnom ... doveli ga moji drugari .. Kaze da nema Bosna taj kvalitet junadi kao Srbija. I hoce da plati nasu robu tamo 2.3 a robu iz bosne nece ni za 2 evra...Tako bar on prica... Recu ti i kako se zove ... samo da pitam drugara.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
To su ciste gluposti..svako normalan zna da je to cist damping ide gde placa jeftinije a ovde ima junadi kod mene za koje su tvoje koje si dao siptarima slaba roba...ovde je cena 4 km i manje,a koliko placaju po Srbiji Bajra i sl...i ovde se tovi vecinom simentalac,a na vecim farmama belgijsko i to farme po par hiljada komada...tako da te gluposti bolja roba i sl okaci macku o rep.

A taj lik nece kupiti u Semberiji sigurno i podrinju jer takvi koji dolaze u tor da ti omalovazavaju robu brzo izlete napolje,pa moraju kod vas da vas lome,jer si i sam pokazao svoju muku kad si jedva prodao zadnju turu i to siptarima uprkos tvojim vezama sa sisovicem,drugarima koji voze za njega i sl..
 
Cijena je glavni problem sve ostalo je sporedno i izvoz u Tursku i uvoz , sve bi to naleglo kao što je bilo ali prosto rečeno :pala cijena . Nije mi jasno da nevidite da je to glavni razlog . Pogledaj kakve su cijene u HR ? Iste . Pogledaj dalje po Evropi , isto niske . Tako je trenutno i to je to . Znači u ovakvim vremenima dosta i iskustvo , tradicija , evo neke moje košije prodale po 15ak pa i 30 komada u turi , rasteretili se , otišlo najviše u Sarajevo , al kad znaju ljude dugo . Treba stisnuti petlju pa dati 20ak bikova na veresiju.
 
Ja sam davao junice prošle god na veresiju i uredno sam naplatio,lokalni mesar plaća trenutno crne 230 din mesec dana pare ali bude 45
 
Nazad
Vrh