Cene junadi i gotovih bikova

Nikad to ne radim.Svake godine povecavam kapacitet i sve ide savrsenim tokom.Da nesto ne stima sigurno bih se preracunavao,ovako radim godinama i mogu se pohvaliti dobrim uspehom.
 
Putin.. Uoravo zato ste i izgbili posao sa turcima... Belgisko plavo....sarole... limuzin... Turci hoce Simentalca a ne hibridna....genetski modifikovana goveda... a vi nazalost nemate ni teladi a kamoli goveda da ispunite kvotu od 15000tona mesa... zato se i uvozilo meso iz stranih zemalja.. Drugo.. Bosanci a i turci traze mladje govece.. hranjeno iskljucivo koncentratom i silazom ..tzv brzi tov.. zbog mekoce i boje mesa. Goveda hranjena treberom ... ind.ostatcima.. lucerkom..i ta genetski modifikovana telad imaju tamniju boju mesa i samim tim i tvrdocu. A moju junad nisam dao drugarima jer dok moje june stigne do Sisovica ...kalira 40kg i dok platim gorivo i dr.troskove ..ta cena od 2.3evra je mala. Da je 2.5kolika je bila u toku izvoza... isplatilo bi se... a da ja Dam bika za 2.08.. koliko bi me izasao bik u bosni sa troskovima i jos cekam pare ... tako da mi je ovde cena od 2.05 i pare na kapiji bolja solucija. E sad da ih nisam mogao iz kuce prodati preko 1.9.. 1.95 ... dao bih im junad.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
Nista ovo nema veze sa vezom, prva polovina posta je Srdjane, lupanje samo takvo.
 
Moje misljenje kolega... Ne znaci da sam u pravu... Ali da je tov isplativ na 2.5evra ... nemoj mi reci da nije... Dajte meni tu cenu godinu dana ... ne treba vise... samo da okrenem turu... Ali ja se i dalje pitam ako je u BIH bila tako velika ponuda junadi i sa dobrim kvalitetom da ispunite kvotu.. zasto to niste uradili!?? Ja imam neke informacije ali opet rekla kazala... tako da necemo vise o tome... Ali znam da je na svako govece iz Bosne uvezeno pet iz Rumunije...Srbije... Ceske... Poljske... Opet kazem moje informacije ... Ne moraju da su tacne... rekla . kazala .. preneo.. Izvinjavam se ako sam uvredio tovljace junadi u Bosni. Nije mi to bio cilj jer svaki stocar ima svoju muku... Evo mom zetu stiglo 40kom. .za prodaju.. sve Sampioni od bikova... dobili su kanal na ledjima. Kao pit bulovi a ne junad. Niko nece da plati vise od 2 evra.. Teracemo ih u Sarajevo za nekog MOSTARLICA ... pa cemo videti kako cemo proci.. on daje tamo 2.3evra.. video robu i svidja mu se. A tamo uzima Bosanske bikove ispod 2 evra.. Eto nista mi nije jasno.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Cijena u federaciji nije ni padala ispod 2,2 e a u rs je sad 2 ali radi vaskršnjeg posta slabo ide prodaja.Glavni uslov turaka je da bikovi moraju biti uzgojeni u BIH.Srbija,Rumunija i ostalo ne dolazi u obzir.Bikovi tvoga zeta dok dođu u sarajevo neće izaći ni 2 evra.
 
Nisi shvatio, kvota od 15000 tona za 2015 bi bila ostvariva, ali poenta sa govedinom iz bivsih socijalistickih zemalja a sada clanica eu, je cijena. Oni su uvozili skart po nekoj maloj cijeni da nebi pumpali vise domacu cijenu, a i bogami da masno zarade. Tu je cak islo i meso od krava, ko zna koliko su tu bili ''dobri''. Sta se ovdje bitno ne pominje, Turci su sklopili posao sa drzavom, a ona je preko tendera nasla lopove koji ce to da organizuju, pa nije jebeni Sisovic sklapao direktno ugovor sa Turcima, da jeste nebi bilo elemenata za krivicno odgovaranje, ovako je on zezno i drzavu i sve ostale. Ali posto je sve to ista povezana banda, od Sisovica do ministra onda ''pojeo vuk magarca'' samo sto je jadno magare naravno_seljacko.
Drugo, odakle ovdje genetski modifikovana goveda, sta pricas covjece?A sta turci hoce, najbolje govori podatak da su isli i holstajni. Velicina bika, kada je poceo posao sa Turcima ovdje je placana cijena srazmjerno velicini sto veci bikovi_veca cijena, tako da.....
Za ovu godinu su Turci planirali dizanje kolicine na 30000t, i to je bilo javno objavljeno da braca nisu sjebala stvar. I jos da recem da Srbija ima bolju genetiku tovnih bikova i teladi_ima, i tu nije nikakav problem.
To sta tebi Sisovic ili njegovi ljudi serviraju kroz pricu, mozes macku o rep.

- - - - - - - - - -

Cijena u federaciji nije ni padala ispod 2,2 e a u rs je sad 2 ali radi vaskršnjeg posta slabo ide prodaja.Glavni uslov turaka je da bikovi moraju biti uzgojeni u BIH.Srbija,Rumunija i ostalo ne dolazi u obzir.Bikovi tvoga zeta dok dođu u sarajevo neće izaći ni 2 evra.
Apsolutno tacno, Turci su napravili takav posao sa BiH, kao vid pomoci poslije poplava 2014, uvoz bez carine itd, zato ne mogu ici goveda porijeklom izvan BiH.
Ili iz perspektive Turaka bi to zvucalo ovako ''mi hocemo da vam pomognemo, a vi hocete da nam utjerate''
 
Apsolutno tacno, Turci su napravili takav posao sa BiH, kao vid pomoci poslije poplava 2014, uvoz bez carine itd, zato ne mogu ici goveda porijeklom izvan BiH.
Ili iz perspektive Turaka bi to zvucalo ovako ''mi hocemo da vam pomognemo, a vi hocete da nam utjerate''

To je poenta cijele priče. Isto kao afera u Srbiji sa svinjama koje su išle za Rusiju ili sa jabukama iz BiH koje su išle za Rusiju...Neko pokaže dobru volju da pomogne, ne pitajući ko je ko ni šta je šta, uz samo jedan jedini uslov-da goveda budu iz BiH a domaći lešinari odmah nanjušili ekstra-profit. Em su zaje*ali Turke, em su zaje*ali državu (a nju nije baš mnogo ni briga jer i glavonje tamo dobiju svoj dio kolača) em su zaje*ali NAS. Kakvu sliku to šalje o nama?
 
Tako je Sova, Turci su sklopili ugovor sa BiH kao vid pomoci posle poplava, i uslov je bio da se bikovi proizvede u BiH..Opet smo mi u Rs najgore prosli, tj. najebali.. Cijena 2e i jedva prodas, opet je lakse njima u Federaciji, oni imaju 300e podsticaja po grlu. A mi od naseg entiteta imamo onu stvar..
 
Poslednja izmena:
Kod mene u sremu 1.9 do 2 evra ili 3,40 do 3,50 na mtoplu polutku imam bikove mogu još da jedu al bojim se da ne skinu cenu ne miriše mi na dobro od izvoza u tursku kolko vidim nema ništa ovi nasi što švercuju u bosnu obećavaju biće nešto al samo se odlaže
 
O toj racunici i ja pricam jel je nelogicno da su jeftiniji i bolji bikovi u Bosni i ima ih koliko hoces a oni uvoze iz Srbije.. Rumunije .. skuplje bikove... Od nas ovo malo bikova sto imamo odose u Bosnu ... i na Kosovo. jako malo u Crnu Goru. Mozda imaju neke subvencije za uvoz

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Ja koliko znam da su u federaciji 2,10 sa tencijom rasta.Što se tiče uvoza a što naše ne ide je jednostavno.Naprave pometnju i stopiraju kupovinu kod nas pa kad narod dođe u stisku daje budpošto_Ovde je već narod počeo da nudka mesare i mole jer ide sjetva a džepovi prazni.Od mene iz komšiluka otišla 3 po 1.80.Čovjek u kreditu i hoće da plijene.Brzo će ići i ispod 1,70.Samo na mojoj opštini ima umatičeno 980 komada a opština je 12 000 stanovnika od kojih 60% je u inostranstvu i nemaju nijednog.
 
Sad bili kupci iz bosne Rade i brat daje 1,9 eura uz neko natezanje 1,95 eura ujutru bi tovarili najverovatnije idu za trlicu

- - - - - - - - - -

Po kojoj ceni videćemo kad bude utovar iduće nedelje
 
Nazad
Vrh