Cene junadi i gotovih bikova

Roky kao prvo,odakle si,tj ne verujem da u Sarajevu mozes bika uzgajati..A posto planiras tov a moras sve da kupis,nije dobro,krompir moze da se daje bikovima,ja to radim,a i ma i stocna repa...
Po meni ako vec imas ispasu,onda bi se trudio da nabavim Hereford rasu pa na ispasi stalno da budu

haha ma nisam u centru Sarajeva vec malo dalje :D U svakom slucaju hvala na odgovoru. Koliki su troskovi za hranu da se utovi bik?
 
Poslednja izmena:
haha ma nisam u centru Sarajeva vec malo dalje :D U svakom slucaju hvala na odgovoru. Koliki su troskovi za hranu da se utovi bik?
Moj ti je savet ako bas hoces time da se bavis.. da kupujes jeftiniju telad ... po mogucnosti sisavca. da ti obezbedis seno i senazu.. a koncentrat da kupujes ali da nije preskup... da izracunas nabavku kukuruza soje ..i dr.. pa da vidis gde si ... jedino tako. Ali tvoj ulaz teleta u startu ne sme da bude preko 400evra jer ces tesko do profita.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Kad vec imas neogranicen pasnjak,najbolje bi bilo krava tele sistem pa ti prodaj telad za lepe pare,ili umesto 20 bikova uzmi 100 ovaca pa ces imati jagnjad kad je vec pasa neogranicena
 
Ja juce zvao dvije firme koje su prosle godine izvozile za Tursku sa ciljem da im prodam bikove i rekli su mi isto, "sad neide ali ce krenuti u ovom mjesecu".
 
Pa ne znam kolega sta je u pitanju nije ni ovde bas sve vrhunska klasa , dve klanice iz tvoje blize okoline "Stocar"Ub i ZZ"Trlic" tovare ovde po istoj ili pribliznoj ceni.
 
Nazad
Vrh