Cene junadi i gotovih bikova

350 dinara bala lucerke? 2 bale 700 dinara plus koncentrat samo 3 kg= 120 dinara plus premiski izlazi na 900 dinara po kravi... Cena mleka 30 dinara bez premije, znaci krava mora da ima 30 i neki litar svakog dana da bi otplatila samo kupovinu lucerke koncetrata premiksa, a prevoz bala se ne racuna.. Kod mene seno 100 lucerka 180-200-220 dinara... Bale tesko 15 kg...
 
Pišete ovde kao da smo u drugoj državi.Cene teladi su mnogo veće i kod nas nemože da se nađe tele za tov bez 500 evra.Koncetrati su mnogo skuplji nego što pišete pa čak i ako ga sami mešate.Kabasta hrana valjda nešto košta iako je sami pripremate,koliko potrošite dizela i kanapa za baliranje?Amortizaciju mašina i rezevne delove niko ne računa.A cenu od 2,05 evra za bikove preko 600kg mi možemo samo da sanjamo.Prošle godine sam imao jednu malu turu od 6 bikova.Kada sam sve obračunao ostalo mi je 100 evra po biku + subvencija 10 000 dinara.Jedan bik je povredio nogu i na sreću dobro je prošlo oporavio se uz lečenje,inače da je stradao radio bi sa čistim gubitkom.
Komso imam jedno musko tele , ako oces da radim za tebe ti daj ovim nakupcima posle po 500 .

Bala deteline drugi otkos vec dve godine zaredom na moravi po 50-60 dinara , nikako da tad idem da kupim i da lagerujem
 
350 dinara bala lucerke? 2 bale 700 dinara plus koncentrat samo 3 kg= 120 dinara plus premiski izlazi na 900 dinara po kravi... Cena mleka 30 dinara bez premije, znaci krava mora da ima 30 i neki litar svakog dana da bi otplatila samo kupovinu lucerke koncetrata premiksa, a prevoz bala se ne racuna.. Kod mene seno 100 lucerka 180-200-220 dinara... Bale tesko 15 kg...

Vi ste realni što se cene lucerke tiče.Ovde kod nas nikad nisu zadovoljni.
Ja sam malo kraći sa detelinom ali mi ne pada na pamet da dam te pare.
Jeftinije je da kupim od vas sa sve prevozom
 
Citaj malo izmedju redova to sto si napisao. Sta znaci ovde kod nas nikad nisu zadovoljni??

Znači to što sam napisao.Nema tu između redova i teorije zavere.
Ako ti se ne svođa to što sam napisao nemoj čitati i prekini više da komentarišeš moje postove.Izvinjavam se ostalim članovima.
 
neznam samo da taj sto prodaje lucerku po 2 i 3 eu,da li bi on dao kravi da jede to seno! ja sam kupio juce po 140 din prvu i drugu detelinu,sasvim realna cena!
 
Niko nikom ne brani da prodaje svoju robu (i zacepi) onoliko koliko misli da treba (vredi)...
Ako ima kupaca po toj ceni, on će zadržati tu cenu, ako ne, cena će (sigurno) ići dole...
Ako misli da proda i pare su mu neophodne...
Ovi što prodaju (svoje viškove), drže tu cenu, jer mu i nije za prodaju, ko naleti-naleti...
U mojoj okolini ima i ljudi koji prodaju preklanjsku lucerku, po nešto nižoj ceni (čija cena je, opet, nerealno visoka)...
Uvek je bilo (i biće) ko prodaje, njemu je malo (mogao sam za više da je utrapim), a ko kupuje, skupo...
:off_topic:
 
Pozdrav svima, imam nekoliko pitanja oko tova junadi jer planiram da nabavim 15-20. Nikad se prije nisam bavio tim, dok je otac po malo upucen u to sve.

Interesuje me sljedece, kako na planinskim predjelima sto ekonomicnije i sto brze izvesti tov. Klima je takva da kukurz ne uspijeva i sl. a mogucnost ispase je neogranicena.

Sta je najbolje za posijati osim standarne hrane, npr. kukuruza (jer ne uspjeva), mozda neka repa, krompir ?

Da bi se june utovila za prodaje koliko je para potrebno za hranu i koliko dugo se tove ? Interesuje me, da bi mogao od prilike izracunati zaradu po jednom biku, eh sad zbog ne mogucnosti sijanja kukuruza, vjerovatno ce isplativost biti manja.

Da li ih izvoditi na pasu, nacali bi na pasnjaku za vrijeme perioda ispase a i dok vremenski uslovi to budu omogucavali, uz to dodatno im davati koncentrat i sl. zbog veceg prirasta, ili je bolje da ih drzim u stali cijelo vrijeme?
 
Nazad
Vrh