Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Pozdrav ljudi, da li neko moze da mi pomogne, da mi kaze kako da odredim vrednost moje njive. Zelim da prodam, a posto sam apsolutan pocetnik (23 godine imam) do nedavnoi nisam znao sta je katastar, to vam sve govori :p. pa ako bi mogli da mi kazete nacin na koji moze da se sazna cena (moje) njive bio bih vam mnoigo zahvalan :)

radi se o parceli u VRDNIKU opstina IRIG, Poljoprivredno zemljiste, njiva 5 klase, velicine 1ha 11a 23m2 njiva je duguljastog oblika i oba kraja su pod sumom, nalazi se na brdu, osuncana je preko celog dana. Evo informacija, pa ako bi neko odokativno ovako nabrzinu mogao da osacuje cenu njive. Zahvaljujem se unapred :)
 
Kupujem jednu njivu na sinovljevo ime. On radi u inostranstvu i pre skoro 4 godine mi je dao generalno punomocje za kupovinu zemlje u njegovo ime.
Da li neko zna da li ima neki rok do kada vazi punomocje.
 
Ne deli se na manje od hektara. Ja imam situaciju da sam suvlasnik 1/3, moj deo je 92 ara i ne može da se podeli jer nemam 1ha.
 
Ima nas dvojica i kad sam kupovao rečeno je koje kupujem. Došao geometar i udarili kocice i to je to. Moj uslov da kupim je bio dolazak geometra. Ma, kad su ljudi razumni ni ne treba premeravati. Njiva je to, nije papir pa da se ne mrdne malo tamo ili ovamo.
Mada znam za slučaj da se ljudi nisu dogovorili koji deo je čiji.
 
Pocinje susa da uzima danak davno nisam video ovakav oglas,,Poljoprivredno zemljište - 104 hektara obradivog zemljišta 1. i 2. klase u jednom komadu u blizini Bačke Topole.Za više informacija pozovite 063/527-459 Zoran Bodor, licenca Ministarstva trgovine br. 315 (Solis nekretnine, Novi Sad, upisan u Registar posrednika br. 544, tel: 021/520-231)
Kupljena zemlja mislim za 10000 ha,neki Dulići(2 brata) iz Đurđina ,a dali su bliži rod Ivani ne znam koga sam god pitao samo ćute tako da je to ostalo pod velom tajne,i radi se o 3 komada ili parcele .
 
Ako neko zna da ima na prodaju 1-2ha zemlje u Zrenjaninu ili blizu puta ZR-NS moze i preko zabaljskog mosta, pogodnu za zasadjivanje lesnika neka se javi na pp. hvala
 
Tamo su svi Dulici, kao i Sarcevici. @sinisa79 ako si u srodstvu sa navedenim to se ne odnosi na tebe:osmeh:
 
Bojane pogrešio si za ove druge. Njih ima značajno manje,ali rade na proširenju! :osmeh:
Savo znam još od prvog posta koji su..... A znači zemlja je u tvom šoru? Btw ne verujem da su toliko platili.
 
Proveri sa notarom da li hoće da overi ugovor uz takvu punomoć.

Generalno, punomoći važe dok se ne povuki ili do isteka roka na koji su date.

Bio kod notara. Zbog toga sto se od 1. marta punomocja overavaju kod notara nece da mi prizna punomocje koje je dato ranije kod drugih organa.

Dogovorio sam kupovinu zapustene parcele od 43 ara za 1300e.Zadnjih 10 i vise godina nije obradjivana. Sada mi sleduje krcenje i iduce godine planiram da sadim kajsije.
Moracu da izvedem i geometra jer niko ne zna gde su tacno medje posto su i susedne parcele zapustene.
 
Pretpostavio sam da zatežu tu, mada nisu u pravu.

Pravni život ne počinje od javnih beležnika, revolucionarne 1945. godine su važile turske i austrougarske tapije, a i francuske i mletačke, kao dokaz vlasništva, al ybg kad nemaš ni državu ni pravni poredak...

Nekog sude za delo koje u vreme izvršenja nije bilo opisano kao nedozvoljeno, a nekom ne priznaju pravo stečeno pred nadležnim organom u vreme sticanja.

Idući beležničkom logokom dolazimo da su nevažeća sva imovinska prava koja nisu overena njihovim pečatom, al odoh daleko...

Srećna da bude kupovina Slobo.
 
Nazad
Vrh