Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Ja sam pre par dana se raspitivao i odustao. NLB Banka ponuda za 40.000e. Na tri godine, grejs period 12 meseci i otplata u 4 rate na svakih 6 meseci. 5.7.2015. - 1920e, 5.1.2016 - 1920e Ovo su samo kamate za grejs period, posle toga ide glavnica + kamata.
11263e 5.7.2016, 5.1.2017, 5.7.2017. i 5.1.2018. Hipoteka na tu zemlju + na isto toliko vec moje zemlje u vlasnistvu. U troskove jos ide hipoteka. Odustao sam zato sto je preskupo. Po mojoj racunici same kamate su duplo vece od arendi, kako su nasi proizvodi (kukuruz pre svega) uzasne cene, ne smem se upustiti u ovako nesto. Na kraju sam uzeo manju njivu za kes i mirno spavam.:ppozdrav:

p.s. Rekao sam im da kada budu imali realan kredit od 5% godisnje kamate, bez troskova obrade kredita i slicnih gluposti da cu uzeti. Ovako ne zelim da skacem sebi u stomak i da radim iskljucivo za njih 3 godine. Na stednju ljudima daju 2%, a kredit na 8%. Ako pneka banka pristane na 5% ja cu uzeti, ako ne nikom nista.
 
Nekad su bili komunisticki povoljni krediti,al kolicina zemlje bese ogranicena maksimumom.:osmeh: Danas nema maksimuma,al nema ni povoljnih kredita.Banka hoce da zaradi vise nego mi koji reskiramo i ulazemo u neizvesno sutra.Pri tome naravno mislim na cene nasih proivoda.Ne moze kamata da bude ni velika,ni mala,koliko rod i cena nasih proizvoda mogu omanuti.
Zato je pametnije biti miran i pazariti za sopstvene pare,ako ima mogucnosti.Kredit bih odobrio samo u slucaju da prodaje prvi komsija,a ta njiva nam znaci itd itd.E tad se ne pita za kamatu.
 
Ajmo realno.
Ako ima ljudi koji su spremni prihvatit visoku kamatu šteta je nekom pozajmit pare za nižu.

Jer s druge se strane traže rezultati u radu banaka.
 
Ako je neko kupovao nekretninu u toku ove godine a nije platio porez na promet neka to uradi u što kraćem vremenskom roku jer od 2015 slede drastične kazne po tom pitanju.
 
Kod nas povecala opstina porez na promet losija klasa zemlje ista povrsina umesto 22000 dinara koliko je u maju bilo sada je 32000 bio sam svrnuo do poreskog inspektora da mi objasni kako su uspeli da zaracunaju toliko kaze mi nabijaju ljudi cenu zemlje dizu kredite veca traznja nego ponuda bla,bla,bla
Nista od toga navedeno nije istina al nevredi se sa njima nastavljati platio sam,ispada da sam dosta jeftino kupio zemlju ispod trzisne cene
 
Ne u pitanju su 3 kj.Bilo je 54 dinara po kvadratu a sada su povecali na 71,50 dinar.
 
Bojcetic odlucio si se pametno cestitam nek je sa srecom dogodine jos ako da bog,bolje manje a tvoje nego vise a bankino.

- - - - - - - - - -

Ne u pitanju su 3 kj.Bilo je 54 dinara po kvadratu a sada su povecali na 71,50 dinar.
U mojoj opstini vec odavno placamo toliko,ja se nesecam da sam neki porez po jutru ili lancu platio manje od 15000rsd porez,naravno da je vazno koje je klase kao i kad kupujes kucu pitaju dali je blizu centra ili ne ,na sve gledaju majku im.
 
Da to je 715000 dinara 3 i 4 klasa u ritu gde se jutro krece od 2000-3000 evra jer svega i svacega ima 2,5 % uzima drzava od te procene.Samo sto je to nerealana cena koju su odredili,daleko smo mi od beceja po kvalitetu zemljista.Kod nas maksimalno se krece do 5000 evra jutro zemlje ali dobre zemlje koje ima manje.
 
Bojcetic cestitam na kupovini!!
U mojoj opstini se porez na prenos apsolutnih prava racuna 100 din po kvadratu i rok placanja od dobijanja resenja je 15 dana,inace ide DOBRA kamatica!
 
Nista od toga navedeno nije istina al nevredi se sa njima nastavljati platio sam,
Кад си платио додај још 400 Дин. па напиши жалбу и однеси им. Морају то проследити другостепеном органу у Н. Сад. Напиши за земљу шта ти најгоре падне на памет (ако треба и затрпана метеоритима). Ови ће им наложити да пошаљу трочлану комисију на терен па нек мало газе блато канцеларијски пацови. Иначе та комисија нема везе са пољопривредном струком све су то правници, економисти а највише приучене ћате. На крају, а потрајаће, могу ти и вратити неку пару а на тај начин се смањује парификат за неку наредну куповину у том крају.
 
Кад си платио додај још 400 Дин. па напиши жалбу и однеси им. Морају то проследити другостепеном органу у Н. Сад. Напиши за земљу шта ти најгоре падне на памет (ако треба и затрпана метеоритима). Ови ће им наложити да пошаљу трочлану комисију на терен па нек мало газе блато канцеларијски пацови. Иначе та комисија нема везе са пољопривредном струком све су то правници, економисти а највише приучене ћате. На крају, а потрајаће, могу ти и вратити неку пару а на тај начин се смањује парификат за неку наредну куповину у том крају.

Zalio se ali su me odbili samo tako. Nemoze šut sa rogatim pa to ti je.
 
Ma kakvi izasli na teren. Samo poslali obavestenje o nekom kupoprodajnom ugovoru sa cenom od oko milion dinara po hektaru i ćao zdravo. Sa lopovima šta dalje platio porez i mirna Bačka. Kome da se dalje žalim, nemam ni živaca ni vremena.
 
Ma kakvi izasli na teren. Samo poslali obavestenje
Е Панчево је посебна прича. То су те одбили у првостепеном поступку. Сад иде у регионални центар. Мислим да у Панчеву ведри и облачи онај Милосављевић, начелник. Ал' сам му се опасно намерачио да му доакам. Ових дана се спремам да му обиђем директора да видим што ми не уплаћују камату за преплаћени порез има скоро годину дана. Кад све окончам онда ћу да му пишем дисциплинску пријаву у Панчеву а у Бгд. у Саве Машковић пријаву за штету нанету буџету због нестручности и не поштовања закона.
 
Nazad
Vrh