Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Kupuj Mirko bez ramisljanja,ako ti nekad zatrebaju pare prodaces a arendu mozes samo da ustupis..
 
I kod nas je bilo tako pa cak i jeftinije, a neko da i dzabe, samo da se ne korove.. Ali kako su gastarbajteri poceli da dolaze i da se dokazuju, digla se arenda na 3 evra.. Mada dovoljna in je bila samo jedna sezona da vide da za zemlju je potrebna i malo glava, a ne samo pare, tako da je sve vraćeno i cena je pala opet na evro-evro i po po aru..
 
Kupuj Mirko bez ramisljanja,ako ti nekad zatrebaju pare prodaces a arendu mozes samo da ustupis..
Kome da prodam,to je misaona imenica u mojem selu:osmeh:

- - - - - - - - - -

I kod nas je bilo tako pa cak i jeftinije, a neko da i dzabe, samo da se ne korove.. Ali kako su gastarbajteri poceli da dolaze i da se dokazuju, digla se arenda na 3 evra.. Mada dovoljna in je bila samo jedna sezona da vide da za zemlju je potrebna i malo glava, a ne samo pare, tako da je sve vraćeno i cena je pala opet na evro-evro i po po aru..
Sva sreca nemamo gastarbajtere ali zato raspolazemo sa velikom kolicinom baba i djedova po metru kvadratnom:osmeh:
 
Hoces da kazes da su usitnjene parcele? E sutra cu da izbacim sliku, ispisali smo parcele koje obradjujemo da ne zaboravimo koju.. Kad se sve saberu, okruglo 60 kom, a svega oko 14 ha, pa računaj prosek.. :( :( :(
Parcele koje su sastavljene iz vise racunao sam u jednu..
 
16e8e88fc45f45c34a64aa07774687b5.jpg


Zalosno... Ali utesno je sto je ove godine pocela kamsacija, tako da sledeće godine bi psenice trebala da se poseje u nove, vece, njive...
 
@Zarkov mali
Tu kod tebe bez spiska ne vredi počinjati. Mi radimo oko 32 kj na 8 parcela, mada veći deo od oko 30 kj je na 4 parcele koje su udaljene jedna od druge maksimalno 1km i nalaze odmah pored sela. Početkom 90-ih je urađena komasacija i dobro je što nema toliko malih parcela a loše je što ne mogu po sadašnjem zakonu da mi vrate u restituciji 6kj jer moje parcele ne postoje u onom obliku u kom su oduzete.
 
Dali neko zna koja je cena zemlje u Crepaji na glavnom putu i koja je cena na godinu da dam .hvala
 
Drugar mi nudi u blizini moje kuce hektar zemlje,njiva cetvrtasta,lepa,da kazem skoro ravna za 2700 eura.
Neznam stace mi,bolje je mozda uzeti pod zakup zemlju svake godine.Kod nas je zakup 100 eura po hektaru bez subvencija i ugovora.30 godina po 100 eura je 3000 eura.Ja duze necu ni ziveti,koliko se uopste to isplati kupovati?

Ako kupis neces placati arendu a mozes prodati i vratiti pare. Kao sto je neko rekao, ako imas para kupi ako nemas nemoj dizati kredit.
 
Da li neko zna u Deronjama, potes Baščine - kakva je tamo zemlja i kako se kreće cena?
 
Imam sledecu situaciju. Nasao sam njivu da kupim, ali mi je jako daleko za obradu. Nasao sam i coveka koji bi hteo da menja njivu za njivu. Dakle kroz papire treba provuci kupovinu parcele prodavac->ja. Zamena parcele covek x<->ja (povrsina je u 0.25kj ista). Treba mi informacija da li u katastru cu platiti 2x, u poreskoj i u sudu ili to mogu sve na jedan ugovor, i da potom platim samo kao u obicnom slucaju?
 
Ja sam radio zamenu zemlje.Platio sam samo sudsku taksu i porez na razliku u ceni.Oni rade procenu po svom katalogu.Ako je ista vrednost,ne placas nista,osim takse za uknjizenje.
Uslov je naravno da je ista KO.
 
bojcetic
Platices 2 puta,imao sam slican slucaj pre tri godine i odustao sam sam od takve rabote,shvatio sam da nista nije daleko kad se na vreme krene! Bio sam uporan da se menjam pa sam hteo i parcelu koju sam tek kupio da prodam coveku koji je hteo da se manjamo ali nisam mogao odmah vec kad prodje tri godine od kupovine!
 
Nazad
Vrh