Cena uslužnog kombajniranja.

Odg: Cena usluznog kombajniranja

Ne razumem kombajnere, zasto ne rade jeftinije? Po ovim cenama (mislim na 40 - 50 eur/kj) naravno svako ko ima više od 10ha kupuje neki krš kombajn, i za par godine vrati se mu lova. Al ce se samo gnjaviti stim, jel kupio krš, pa mnogo troši, ne radi efikasno...itd..
Zasto nema u jednom selu 3 4 ozbiljnijih kombajna ili kolko optimalno treba, pa oni bi radili u celom sezonu? Mislim da bi smo svi bolje prošli...
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

Evo, je kupio krs kombajn, sredio ga i sad imam solidan kombajn ;)

Za povrsiti moje i za napraviti usluge sasvim OK... Ali ja kazem da se meni isplati i ici po jeftinije, ali necu kolegama kruh otimati jer oni od usluznog vrsenja zive... Koliko oni naplacuju, ja cu naplacivati isto toliko, uz popust za solarno placanje...
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

Bobo je napisao(la):
uz popust za solarno placanje...
ovo mi se svidja :D :ppozdrav:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1245673237[/time]_________________________________________________
sto me zovu poznanici da im radim neku uslugu ne mogu im naplatiti punu cenu a ako radim ispod cene kazu da se uvlacim :udri: :udri:
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

Bobo je napisao(la):
Evo, je kupio krs kombajn, sredio ga i sad imam solidan kombajn ;)

Za povrsiti moje i za napraviti usluge sasvim OK... Ali ja kazem da se meni isplati i ici po jeftinije, ali necu kolegama kruh otimati jer oni od usluznog vrsenja zive... Koliko oni naplacuju, ja cu naplacivati isto toliko, uz popust za solarno placanje...

Ali ako se ovako nastavi, za par godina na svakom ćošku svako imati kombajn, koji ce raditi 20 30 kj... i kako će vaše kolege od toga ziveti? Ko će kupiti nov? Bar ja tako mislim, al šta da se radi...takav je život. Svako gleda svoje, a ne zajednicki interes...:/
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

pa zadruge su se odavno raspale,tako da nema zajednickog interesa....
ako ti za 10000e mozes da imas dobrog zmaja i tuces sa njim do 100kj svoje sto da das tih 10000e da se kupi neki "veliki" pa da cekas na red i da si vlasnika 1/10tine kombajna ili i manje,pa kako se dogovoriti ko da placa delove dal onaj kod koga stane u njivi ili svi zajedno,ako svi zajedno onda je pitanje ko ga najvise ganja.... :udri: :udri:
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

North ARMY je napisao(la):
pa zadruge su se odavno raspale,tako da nema zajednickog interesa....
ako ti za 10000e mozes da imas dobrog zmaja i tuces sa njim do 100kj svoje sto da das tih 10000e da se kupi neki "veliki" pa da cekas na red i da si vlasnika 1/10tine kombajna ili i manje,pa kako se dogovoriti ko da placa delove dal onaj kod koga stane u njivi ili svi zajedno,ako svi zajedno onda je pitanje ko ga najvise ganja.... :udri: :udri:
Potpuno ispravan zakljucak! Tako sam ja prosao sa repom pre par godina pa odonda se ne udruzujem nisakim nego sam uradim ili zovem secerranu!
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

Meni nesto nije jasno kad slusam politicare kako na zapadu funkcionisu famozni masinski prstenovi ,te kako rade sa novim i modernim kombajnima i traktorima. Pa otkud onda toliko kombajna i traktora sa zapada starih 20 i kusur godina sa tako malo sati? Da li su njima bili rentabilni kad nas bombarduju da je isplativ traktor ako radi 800-1000 radnih sati godisnje ili kombajn da kosi 500ha. Sto se mog imanja tice trebaju mi tri traktora da u odredjenom momentu funkcionisem kako agrotehnika zahteva .Takodje mi je potreban i kombajn da uradim svoje na vreme a i nije fazon da placam kombajn na 60-70 kj godisnje.
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

ma seru,po meni je pravi prsten "porodicni biznis" 4 brata jedan zemlju radi,jedan hrani svinje,jedan ima mesnicu,jedan krave,mlekaru i tako nesto,a sa komsijom se to ne radi :nono:
lepo je kad imas ceo lanac pa svako uzme po jednu kariku,al kad idu 3 coveka na jednu kariku e tu nema leba ::lose::
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

Nema vise nista zajednicko...

Kolega je kupovao ovaj 780 isto s posudjenim novcima. Covjek mu reko da novce ne mora vratiti, nego da ce mu vrsiti po nekoj povoljnijoj tarifi... Kolega mu je prvom prilikom novce vratio, a kad se vrsi, zovi koga hoces...

Zivo me boli briga sto ce moj kombajn vrsiti 30 jutara godisnje, jer je i do sad vrsio toliko kod prijasnjih vlasnika... Bar nije poderan i nece se poderati jos neko dulje vrijeme. O novom kombajnu ne bih ni razmisljao, jedino da imam u 3-4 table nekih 400-500 hektara zemlje, sve ispod toga moze i polovan top-liner tjerati bez brige ;) posto nemam toliko zemlje, necu nikad imati nista slicno toplineru, tako da se ni tu ne brinem...

Tko ce me zvati usluzno, tko nece, nije me briga. Znam da kolega polako odbija musterje otkak osam ja kupio kmbajn i preusmjerava ih na mene bez da mi to kaze... Dolaze ljudi i raspituju se, nitko za cjenu ne pita.

Rekao sam covjeku koji mi je prosle godine kombajnirao psenicu, da mi je on kupio kmbajn, Kad je pitao "Kako to?" odgovorio sam mu da ja ne mogu cekati kao budala kad se on sjeti dal moze il ne moze uopce doci, oce li se kombajn potrgati usred posla a novaca za djelove nema, pa opet cekanje... u tom svem cekanju, sam aj vec mogao povrsiti svoje baciti djubre i zaorati ga... Ovako mi se samo pravi steta i samo zato sam kombajn kupio.

Po ovim cjenama vrsidbe, samo na mojoj zemlji ce se vratiti puno brze od planiranih 5 godina, a gdje je jos usluzni rad...

Ja ne znam koliko jos da trazim, ali koliko gd da bude, ja cu biti zadovoljan...
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

Slažem se, medjutim nisam na to mislio. Nista zajedničko ne funkcioniše! Nego na to, da kad neko ima kombajn zašto ne radi sa takvim cenama, da drugima jednostavno ne isplati kupiti krš, i srediti, i godisnje kositi 100 kj ? Kad jedan kombajn moze godisnje da uradi mnogo vise! Znaci tebi bi ostao 10 000 eur, i svake godine platio kombajniranje po normalnim cenama (amortizacija + nafta + rad), a ne ovako, da kupis kombajn za 10 000 i za godinu dana ti vraca cenu..(ako radis ceo sezon ) ...mislim malo nenormalno...
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

@kroky ne pije ti prica vodu
1 sto da ja cekam taj kombajn kad mogu sebi da vrsim kad hocu
2 zasto onaj ko da 200 000e za kombajn da vrsi za naftu i amortizaciju?? njemu je malo 20e za dnevnicu(ako uzmes da saz sve zetve ne traju vise od 30 dana njemu treba da zivi ostatak godine) znaci njemu treba 50e dnevnica,otplata masine,nafta,amortizacija....

vidis da ti prica nema logike u praksi i sto pokusavas da ubedis ljude u nesto sto su probali pa ne ide,vidis da im je ovako dobro.
Svako ko ima preko 30kj i jaaace nije lud i zna sa parama i svako gleda da kupi sebi kombajncic a ne da placa :nono:
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

tu je problem, neko hoce da zivi cele godine, od 30 dana rada....pa nece moci! Zato ce imati svako svoj...
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

a jel nije glupo da on za masinu da 150000-200 000e i onda samo 30 dana radi za neku platu od 600e i onda mu ostatak godine ta masina stoji??
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

Tesko da se kombajn isplati za sezonu .Moj kombajn godisnje kosi oko 250 kj /zitarice ,semensku lucerku,suncokret/ isplatio se odavno ali stalno ima ulaganja inace ako se nespremi da radi bez kvarova prodje sezona.
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

Imate gore popis kombajna iz mog kraja... DF 35.40 vrsi svojeg 50 jutara i jos 300-tinjak usluznog... covjek je prije njega imao 142RM kojeg je prve sezone vratio, jer je onda imao kapitala i petlej da kupi kombajncinu kakvu nitko nije imao i derao od jutra do mraka...

Taj 142 mu se isplatio i zaradio za Deutza, i sad covjek obrce veliku paru usluznim vrsenjem...

Drugi, pak ima New hollanda, ali u moj atar ne zalazi, jer i u svom ima previse posla, taj ima 539, i 3 jutra zemlje, a kombajnom godisnje skida i do 400 jutara repice, jecma, psenice, soje, kukuruza i kojecega ostaloga. pricao mi je da ce hollanda rjesiti samo zato jer je vrlo izradjen, i da ce kupiti nesto za sto moze lakse naci djelove da bude miran.
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

kod nas su dve godine zaredom,suncokret vrsili dzabe,samo 10 litara nafte,ali se roba predavala na njino ime. ::lose::
moja je sreca sto radimo detelinu semenjacu,pa ne adaptiramo kombajn,ali znam da su ljudi kukali na doticne,sto je i logicno.
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

Ljudi svako mesto je prica za sebe. Ne vazi isto pravilo svuda,negde ima malo kombajna,a puno zemlj,a negde je obratno. Uglavnom najveca je ludost po meni kupovati preskup kombajn od 100000 i vise evra.
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

ognjen74 je napisao(la):
pa sto neode kod "dangera"
bio sam prvo kod njega ali je bio zauzet inace tu parcelu mi je on vrsio i prosle godine kombajn dobar odrzavan i garaziran sve po propisu
 
Nazad
Vrh