Cena uslužnog kombajniranja.

Odg: Cena usluznog kombajniranja

Eto vidis kako mi nije palo napamet da kupim onu balirku sto pravi one velike kockaste bale metar sa dva! Onda bi stvarno bilo 3 bale/kj! Al bi se usrali dok ne utovare :haha: :haha: :haha:
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

A sta ako imaju utovarivac? :haha:
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

meni je jedan deda stalno hodao u brazdi iza traktora kada orem.
posle su mi drugi rekli da deda iseče čizme na 30cm visine i ide iza orača i non stop meri dubinu brazde čizmama.
paćenik
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

Trebao si i njega da zaoreš. :haha:
Ovde je bio slučaj da je jedan deda komšiji svake godine odoravao po brazdu-dve. jednom su se sreli na njivi a komšija dedu oborio na zemlju i nahranio ga sa zemljom po sistemu "Oćeš zemlje, evo ti na..." Deda završio u bolnici a njegov sin hteo da ubije komšiju... :haha:
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

i treba,tako mi imamo komsiju dosljaka navikao dobijati od crvenog krsta pa bi i moje zemlje i deda ga ispali kaze idi sam trazi i trazio 2 dana kamen u mom jer je mislio da sam ja njega uorao i posle 2 dana dosao sav besan da se ide po geometra kaze mu deda ajmo sad na njivu i za pola sata bockanja nadju kamen ali u njegovom jer je on nas uorao :udri: :udri:
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

I mene brine jer ne znam koliko da naplatim ljudima...

Po sistemu 300kg zita necu ni da cujem, jer nikome necu ni ici raditi, vec cu imati kombajn za sebe... Prosle godine je bilo 500kn po jutru, a kukuruz 600kn (psenica 68€/jutro a kukuruz 82€ jutro)... Ljudi su zvali kombajne i placali ko ludi.

Znam jednog covjeka koji vrsi usluzno i ove godine po tim cjenama i ima musterija da ne mogu svi pravo ni doci na red... njega briga, jer seljak nije, samo ima kombajn i kad je zetva, ZETVA je. Meni se to cini nekako previse, da pljackam svoje suseljane... al kako drugi budu u mom kraju naplacivali, tako cu i ja...

Moj plan je bio da ako je placane s cekanjem, onda ce biti kao i kod ostalih cjena, a ako je placanje solarno, onda ce biti 50kn (6-7€) po jutru popusta i ja mislim da je to fer...
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

"bobo"pa koja je cena zita kod vas ? kako coveku da naplatis toliko ?
kod malih prinosa dođe mu napola :sta:
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

Uvjek je bilo 100DEM po jutru, dakle, oko sadasnjih 50€. Prosle godine je kod nas cjena goriva bila bezobrazno preskupa, pa se zato cjena povecala za 100Kn po jutru, i kako mi se cini da ce tako i ostati... Ja bih bio zadovoljan da ostane i 50€ jutro, al kako drugi, tako moram i ja da se ne isticem... S drugim kombajnerima sam u vrlo dobrim odnosima i ne bih im htio zbog puno nize cjene oduzimati posao...

Kod vas je druga pjesma, vi imate kombajna ko u prici, velike i ravne njive, prije svega pristupacne... Steta pa vam nisam slikao kud sam se jucer provlacio... Ici cu opet do tih njiva, pa cu vam malo poslikati... 2km ja prelazim pola sata kombajnom i sa 132 se jedva provlacim, pa ti sad skidaj heder sa 142, pa ga vuci za sobom, pa kresi grane, jer je dobar dio puta doslovce kroz zaraslu sumu...

Kombajni iz moje okolice za koje znam (mozda je koji i preskocen)
1. DF 35.40 (ovaj je cak najsolidniji od svih i 90% posla kojeg uradi je usluzno)
2. FAHR 1302, koji se jedva drzi na okupu i kad su ga napokon prije 3 dana pokrenuli, nije pokosio ni 5 jutara, ode mu lamela...
3. JD 330, pukla radilica, nit se nazire kad ce se popraviti, jer tako stoji vec 3 godine
4. kolegin 780 koji vrsi samo svoje i to jedva (trenutno pokidano uvlacno grlo)
5. zmaj 131 koji jos donekle i ide, al je majstor los, pa opet ne valja...
6. claas mercur stariji od mene koji cjelog svog vijeka supe nije ni vidio...
7. neki stariji MF za kojeg sam vlasnik kaze da izgleda kao da je rucni rad i vrsi s njime samo svoje
8. neki DF koji, koliko mi je poznato samo odabranima ide usluzno i to ako-ako
9. Zmaj 142 koji samo u kukuruze ide, jedva...
10. moj zmaj 132 koji se jos drzi ;)
11. zmaj 133 koji stalno jede pogonski remen, a nema kocnice, pa njegov vlasnik daje kombajn u najam ali ne odgovara ako pogines
12. zmaj 133Rm koji stoji vec 3 godine vani, na kisi i snijegu, jer su ga ovi vukli traktorom i "razvukli ga" pa je popucala cjela ladja
13. Zmaj 142rm od kolege sto ima i svojeg previse, al ide i on usluzno koliko moze
14. zmaj 133rm koji vrsi samo svoje
15. djuro djakovic koji nije vrijedan spomena...
16. zmaj 131 koji vrsi samo svoje
17. zmaj univerzal koji jedva svoje povrsi, mislim cak da nije vidio mazalicu zadnjih 5 godina
18. zmaj univerzal koji samo u kukuruze ide i to ako upali
19. fahr 900 (ak se ne varam) Slika govori vise od rijeci:


Dakle, od kombajna koji ce poslje ovih kisa moci ici usluzno u zetvu ih ima manje od 5 komada... ne racunajuci one koji najprije idu vrsiti svojih 50 hektara, pa tek onda idu u usluzno... A i s njima nismo ni blizu 10...

Njiva koja je najveca u mom selu je moja i ona ima 3.5 jutra, a ove godine dokupljujemo do nje jos zemlje pa ce biti 6.5 jutara... Iduca po velicini je 2.5 jutara, a ostalo je sve oko jutra i manje, grbav teren, nepristupacan...

Konkurencije imam, al kao sto vidite, rastegao sam se na preko 15 sela, da nabrojim 20-ak kombajna od kojih je samo 5-6 vrijedno kategorije "SPREMAN ZA ZETVU"...

Pa si mislite...
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

kiraj je napisao(la):
A sta ako imaju utovarivac? :haha:
Ma taj nema nista samo 542, plug i kikindsku prikolicu! A skoro niko u selu nece da mu radi jer je svima preseo vec!
AUUU Bobo pa kod tebe bi se jednim dobrim kombajnom moglo zaraditi! A ne ko kod nas! Dosad uradio usluzno 80 ari i izgleda da vise ni necu raditi usluzno!Ona dvojica kojima sam radio usluzno malo ozbiljnije povrsine(oko 10-12 ha) su obojica kupili zmajeve pa ni njima vise netreba raditi...
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

Dzabe bilo konja vranih, po livadi razigranih...

kazem vam, da cu uslikati put do njiva gdje sam nekidan terao zmaja... granje lupa po kabini, a herer jedva prolazi... zmaj 142 tamo mora heder skidati, a ja isao vrsiti pol jutra jecma, pa ti kupuj bolji, brzi, bolji kombajn od zmaja... Fahra proteraj kroz granje, razbij mu staklo, sjedi i placi... Njive su male, 90% ih ide u spic (prva njiva koju sam usluzno vrsio je bila doslovce trokut od 3 frtalja jutra)...

Da se razumijemo, slavonska sela nisu ni blizu tih vasim "gradovima"... U mom selu ima manje od 100 kuca i isto toliko stanovnika, al svejedno... Kombajn mi je bio nuzan stroj, jer nisam mogao docekati da mi dodju vrsiti moje zito. 6 jutara, sam kombajnera cekao 5 dana i jos smo to 3 dana vrsili... U soji da ni ne spominjem da je bilo kvar na svakoj njivi, vise popravljamo, nego sto vrsimo.

Sad gledam o cjeni vrsidbe, sto ce na kraju ispasti... Jedan je poceo vrsiti po 500Kn jutro i od takve cjene ne odustaje, a kako mi se cini da ce i ovi moji tako naplacivati, pa bi se i ja mogao omastiti fino... Zita ce biti i vise nego sto mislim za zetvu, tako da bi se kombajn mogao u dvije godine vratiti samo kroz usluzni rad, da svoje ni ne racunam.
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

U jebemti poljoprivredu kada mora da se rade tako male parcele + su josh i nepravilnog oblika. Ja imam samo jednu nezgodnu parcelu 3/4 jutara a dugacka 150 m i uvek psujem kad treba tamo da idem i svake godine je zapostavljena ta njiva.

Kod nas u selu od 30 i nesto kombajna su samo dva manja od raznih zmaja 141, 142. Evo ja nisam ni upalio kombajn za zito. Svoje zito nemam, a usluzno jako slabo ima da se radi. Spoljasnja mera mog hedera je oko 5.5 metara i samo na jednom mestu imam problema sa prolaskom pa moram zaobilaznim putem da idem.
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

A jos kad ti kazem da radim 27 jutara zemlje u preko 30 parcela... U obzir uzmi da je jedna parcela 3.5 jutra a druga 2.5... Racunaj koliko su "velike" ostale njive koje radim...

Doteraj kombajn s 5.5m hederom i mozes vrsiti samo njive do ceste i to dvije od jednom u nekim slucajevima ;)
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

Ja sam problem malih parcela koje su nezgodne za obradu resio tako sto sam na njima zasnovao lucerku pa nemam svake godine problem sa njima, a kosa i balirka jos dosta lepo mogu da rade u takvim njivama! E sad kad su sve takve onda tu ni ovo ne pomaze :sta: To je bas ::lose::
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

North ARMY je napisao(la):
cici ti onda imas 50-ak njiva,jel imas ucrtane u mapi atara koje su tvoje :D

jel to pitas iz razloga dal ih mogu pronaci?

odgovor je: bez problema..........mogao bi josh 10 x toliko samo da ima da se uzme u zakup hihihihihii

jedino ne mogu vishe da pamtim velicinu novih parcela koje uzmem u zakup
 
Odg: Cena usluznog kombajniranja

bude tu i zaborava... :D , ono prodje se pored njive koja je slucajno zaboravljena,pa se konstatuje "juuu kako ga nije sramota da tako drzi zemlju u parlogu",pa se posle sete da je to ipak njina zemlja. :D
 
Nazad
Vrh