Cena kupine za 2016 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
cena kupine

IMATE PODRSKU IZ VALJEVA. BORBA SA HLADNJACARSKIM KRIMINALCIMA,ALI SE NADAMO DA CE CENA ICI DRASTICNO NA GORE.
bez 90 dinara i vise ,sve ispod toga je zamazivanje ociju narodu.
Ne predajimo se i ne posustajmo jer je kupina uskoro u punom jeku,ne treba nam cena od 90+ dinara na zadnjem branju,vec ukoliko u naredna 2,3 dana !!!

Prvenstveno pozdrav svima,kod nas u Sabackom kraju do 18-og cacanka je isplacivana 50kg a posle toga 40.Licno sam taj dan kada je cena spustena zvao hladnjacu da pitam za cenu,gospodja koja se javila mi je rekla da oni jos uvek nisu formirali cenu.Ko tu koga jebe u zdrav mozak ne znam
 
Prvenstveno pozdrav svima,kod nas u Sabackom kraju do 18-og cacanka je isplacivana 50kg a posle toga 40.Licno sam taj dan kada je cena spustena zvao hladnjacu da pitam za cenu,gospodja koja se javila mi je rekla da oni jos uvek nisu formirali cenu.Ko tu koga jebe u zdrav mozak ne znam
Standardno hladnjacari jebu sve redom.
 
U Krupnju je danas spustena cena kupine. Cacanka 37 , a druge 47. Konkretno ja dajem coveku koji je vozi dalje, on sam kaze da je ovo dno cena i da ako bude isla dalje dole cena i on je u problemu jer nece biti predaje kupine , tako da i on ostaje bez zarade. Hladnjacari su jos gori jer oni ce spustati svu kupinu na 30 din. Konkretno kod nas jedan covek j...e sve u mozak, tako je radio i sa malinom. Poceo da trazi organsku, nocu slao ljude da prate dal neko neprska, krenuo sa 150 din kad je video da je nema poceo da podize ,ali dzaba. E , to je i sad sa kupinom. Mislim da nama nema pomoci, dzabe mi pricamo o udruzivanju, samo sebe zavaravamo. Ogdoman novac se tu vrti, zar nije ineres drzave da to uredi ,da ona uzme deo novca od izvoza voca is Srbije. Svaka opstina moze da uposli par agronoma, da pomognu ljudima oko saveta, tako bi se i znalo sa kolikom kolicinom voca raspolazemo pa na osnovu toga traziti otkupljivace. Sve drugo je samo prica da nam prodje vreme i da nam se ulije lazna nada da ce sutra biti bolje.
 
Zamolio bih hladnjačare i one demagoge da se ne javljaju na forumu,ovo je borba za veću a ne za nižu cenu. Samo napred ne obraćajte pažnju na ovakve stvari

- - - - - - - - - -

Ljudi pokušavaju da se izbore za sve Nasi svakako im treba dati vetar u leđa i pomoći koliko ko može a odmaganje im svakako nije potrebno
 
U Krupnju je danas spustena cena kupine. Cacanka 37 , a druge 47. Konkretno ja dajem coveku koji je vozi dalje, on sam kaze da je ovo dno cena i da ako bude isla dalje dole cena i on je u problemu jer nece biti predaje kupine , tako da i on ostaje bez zarade. Hladnjacari su jos gori jer oni ce spustati svu kupinu na 30 din. Konkretno kod nas jedan covek j...e sve u mozak, tako je radio i sa malinom. Poceo da trazi organsku, nocu slao ljude da prate dal neko neprska, krenuo sa 150 din kad je video da je nema poceo da podize ,ali dzaba. E , to je i sad sa kupinom. Mislim da nama nema pomoci, dzabe mi pricamo o udruzivanju, samo sebe zavaravamo. Ogdoman novac se tu vrti, zar nije ineres drzave da to uredi ,da ona uzme deo novca od izvoza voca is Srbije. Svaka opstina moze da uposli par agronoma, da pomognu ljudima oko saveta, tako bi se i znalo sa kolikom kolicinom voca raspolazemo pa na osnovu toga traziti otkupljivace. Sve drugo je samo prica da nam prodje vreme i da nam se ulije lazna nada da ce sutra biti bolje.
Gde je cena 37 din?

Послато са C5503 уз помоћ Тапатока
 
cena u valjevu konstatno 30 40 30 40 30 40,dan ovako dan onako, kupinu predajem coveku koji je vozi DIREKTNO ZA CUVENU FIRMU SOKOVA U KOCELJEVI `RAUCH`.

NEMA NISTA OVE GODINE,zavaravamo se,zaksnili smo,nazalost.
vise nam nikakvi vetrovi niti skupovi nece pomoci za ovu godinu..
Drzite se,uradite nesto za sledecu godinu,ova je dibidus.
Unistavaju nas planski.
Kao da sam paraziti.
Doduse,mi nismo paraziti,mi smo domacini,a ovi iznad nad parazitiraju i zive od nase krvi.

Previse direktno ali previse istinito i bolno.

Uzdravlje !
 
Prvenstveno pozdrav svima,kod nas u Sabackom kraju do 18-og cacanka je isplacivana 50kg a posle toga 40.Licno sam taj dan kada je cena spustena zvao hladnjacu da pitam za cenu,gospodja koja se javila mi je rekla da oni jos uvek nisu formirali cenu.Ko tu koga jebe u zdrav mozak ne znam

Hladnjača Skupljen danasnja cena je 40din cacanka
 
http://mtt.gov.rs/sektori/sektor-trzisne-inspekcije/otkupljivaci/ Evo jos jednom linka, proverila sam jos jednom, na tom spisku se nalaze sve firme/hladnjace i sva mesta gde vrse otkup. One hladnjace za koje sam ja cula su tu, a nalazi se i ova hladnjaca iz Osecine sto je neko ostavio naziv par poruka iznad.
Da ne dodje do zabune i da me ne shvatite pogresno, ovim samo hocu da kazem da ministarstvo ima tacan uvid ko, gde i sta otkupljuje tokom godine, tako da je po meni bespotrebno praviti nove spiskove.
p.s. preuzmete fajl, i u pretrazi pisete cirilicom i sve je tu.
 
Nisu mogli da je prodaju kako su planirali,a i ostalo je robe po manjim hladnjacama koja je pred otkup maline morala da ide negde u vece na cuvanje,sto je opet trosak
 
Prosek proslogodisnje cene kod mene je bio 102 dinara.A imam i Cacanku i tornfri,znaci ovaj prosek je kada se sabere kilaza od obe,i podeli sa ukupnim novcem koji je isplacen.
Posto sam malo upucen u te odnose i prodaje,znam da su manji hladnjacari u jednom trenutku mogli prodati vecima po 1,3 eura,ili ti po 170 dinara.Ko nije bio alav,i kome je da kazem zarada od 50 dinara po kg-u bila dovoljna on je prodao i zaradio sasvim pristojno.
Racunam da je zarada 50 dinara jer je 170-102=68
I neka bude trosak skladistenja za tih par meseci 18 din po kg. dodjemo do zarade od 50 din. po kg.-u za hladnjacara sto je i vise nego pristojno.

Problem su oni koji su cekali vecu cenu,samim tim i mnogu vecu zaradu,ali je kupini u medjuvremenu pala cena pa je je bilo ko u onoj narodnoj "ko zeli vece,izgubi iz vrece"

I ovu kupinu koju sada uzimaju po bednoj i mizernoj ceni od 30 do 40 dinara,oni ce prodati po minimum 90 do 100 dinara i time ce pokriti trosak skladistenja proslogodisnje koji je narastao jer se cuvala godinu dana,a ostali koji je nemaju na lageru ce sto se kaze ekstraprofitirati.
Jer da nemaju zaradu na njoj,i plasman za nju,oni je sigurno ne bi otkupljivali.
U tome je poenta cele price.
 
Prosek proslogodisnje cene kod mene je bio 102 dinara.A imam i Cacanku i tornfri,znaci ovaj prosek je kada se sabere kilaza od obe,i podeli sa ukupnim novcem koji je isplacen.
Posto sam malo upucen u te odnose i prodaje,znam da su manji hladnjacari u jednom trenutku mogli prodati vecima po 1,3 eura,ili ti po 170 dinara.Ko nije bio alav,i kome je da kazem zarada od 50 dinara po kg-u bila dovoljna on je prodao i zaradio sasvim pristojno.
Racunam da je zarada 50 dinara jer je 170-102=68
I neka bude trosak skladistenja za tih par meseci 18 din po kg. dodjemo do zarade od 50 din. po kg.-u za hladnjacara sto je i vise nego pristojno.

Problem su oni koji su cekali vecu cenu,samim tim i mnogu vecu zaradu,ali je kupini u medjuvremenu pala cena pa je je bilo ko u onoj narodnoj "ko zeli vece,izgubi iz vrece"

I ovu kupinu koju sada uzimaju po bednoj i mizernoj ceni od 30 do 40 dinara,oni ce prodati po minimum 90 do 100 dinara i time ce pokriti trosak skladistenja proslogodisnje koji je narastao jer se cuvala godinu dana,a ostali koji je nemaju na lageru ce sto se kaze ekstraprofitirati.
Jer da nemaju zaradu na njoj,i plasman za nju,oni je sigurno ne bi otkupljivali.
U tome je poenta cele price.
Kratko i jasno
 
Za sad ni 70! Znaci manje ili nikako. 15 do 20 din po kg. Al to za najsitnije PROIZVODJACE. Za ove krupnije verovatno drugacije

- - - - - - - - - -

I to ako ima potrebe da kupe.ako ne onda ostaje
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh