Cena kupine za 2016 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da se ne lazemo, za 2016tu godinu smo obrali bostan (cena nece preskociti 50din i to svi znamo na osnovu ovogodisnjeg iskustva)

Moramo se pomiriti sa sudbinom za ovu godinu,`sta je tu je`,ali

JA VAS ISKRENO MOLIM

da ostanete ovde,i molim sve koji ovo citaju da ostave bilo kakav komentar DA POKUSAMO OD OVOG MOMENTA DA SE BORIMO ZA CENU OD 100DINARA ZA SLEDECU GODINU IZ SLEDECIH RAZLOGA:

-NIKADA nismo znali cenu,stanje,a pogotovo zadnih godina,posebno ove godine,ko god je stigao uzeo je pare na nasoj muci i radu
-IZNOVA nas ceka jesenje prskanje, prolecno prskanje, jesenje djubrenje, prolecno djubrenje,zatim stajnjak, zatim rezidba,vezivanje kupine
zatim pribavljanje vode za zalivanje (a mnogi nemaju vodu,a svi znamo da kupina mahom zavisi od vode), zatim branje kupine, staranje o radnicima(beracima),
STO ZNACI DA SVE OVO STO SAM NAVEO ZAHTEVAO CIST NOVAC ,a isti taj novac smo ove godine ulozili i nismo ga vratili nazad.

-KLJUCNA STAVKA JE DA SE BORIMO I IZBORIMO za sledecu godinu,a ne da se ``pomirimo sa sudbinom`` i da pokusamo da rascistimo sami sa sobom da je ova godina propast i da cena nece rasti (NAGLASAVAM:DAJ BOZE DA PORASTE DUPLO,ali to je samo lazna nada).

Nemojte dozvoliti da nas ONI nateraju da krcimo nase kupinjake,vec da mi nateramo njih da nas tretiraju DOSTOJNO,KAO PROIZVODJACE, da tretiraju isto tako i nas i nas proizvod (ovde je rec o KUPINAMA,ali radi se i o psenici,mesu,mleku,siru,kajmaku,i hiljade drugih proizvoda koje poljoprivrednici proizvode).

Ja cu pokusati ubuduce da ne pisem nista ovde,ALI,redovno cu citati Vas i Vasa misljenja,i smatram da svaki razuman PROIZVODJAC jednostavno MORA da se slozi sa mnom i jos jednom da napomenem:
NE ODUSTAJTE,NIJE NAM OVO PRVI PUT DA IDEMO BOSI PO TRNJU,ALI,
NASTOJMO DA OVO BUDE P O S L E D NJ I PUT !!!!!

PRAVDA JE TESKA,POSEBNO U SRBIJI GDE VLADA BEZVLASCE I ANARHIJA,ALI UZ PUNO TRUDA I RADA MOZEMO DOVESTI KOLIKO-TOLIKO CENU KUPINE NA NEKI LJUDSKI,RAZUMAN NIVO.

UZDRAVLJE BRACO.

Nemojte koristiti veliki font u pisanju,svaki sledeci takav post cu da brisem
 
Poslednja izmena od urednika:
Krupanj 30-40 kako ko koga zajebe...

Послато са C5503 уз помоћ Тапатока
 
Ne znam ni sam,sad mi rece ujak da je tamo terao.

ps muka mi je da pisem vise,negde 20,negde 40,dan 20 dan 30 dan 40 dan 30 ,10 dinara gore dole konstantno.

Em sto nam se podsmevaju sa mizernom cenom,jos nas i je** sa tih 10 dinara gore dole.

Cena je katastrofa,

i ne znam, bar u nasem kraju SKORO SVI IMAJU PROBLEM sa sporim zrenjem kupine pa i ja.
Da li je to do klime,ili je poranila vegetacija ili sta vec ,roda ima na tone,ali sporo zri.

zna li neko o cemu se radi ?
 
Poslednja izmena:
@Kooojic isti problem sa zrenjem i kod nas u kraju..sa tim da u visim delovima cacanku jos nisu ni poceli da beru ili imali tek prvo branje..mene je preseklo posle one kise prosli vikend umanjilo mi berbe za 30%.. jos je forsiram vodom svaki drugi dan i prihranom sa 30+% kalijuma..
 
Lane prijatelju, nemam racun vise da ulazim tamo ,kad sracunam dosadasnja ulaganja,oblije me hladan znoj,jos da palim atomizere i da je prihranjujem zaista mi ne pada na pamet.. Rekao sam da je necu zalivati,pa sam je zalivao iako sam znao kakva ce biti cena,skrsio sam do sada izmedju 400do 550 000l vode ( sa vodovoda ) ,cena kubika vode 75din kod nas,i iskreno plasim se sledeci utorak da sacekam postara sa racunima.

Ovo je malo bitnije:sad smo isli do Koceljeve ,ogroman broj hladnjaca i prekupaca smo posetili,
dakle svi se drze iste tvrdnje ( vecina njih radi za Sapcanske hladnjace,ili za Rauch kompaniju koja pravi sokove (Bravo sokovi),
i svi su potvrdili sledece:

do cetvrtka cena 40, A OD CETVRTKA CENA 25.

Dakle,nemojte me slusati,jer su svi oni lazovi i prevaranti,ali ja cu do cetvrtka obrati sve sto imam bukvalno i zelene ,bez obzira da li oni lazu ili ne ((MOGUCE je da su to rekli da narod sto vise bere kupine kako bismo do cetvrka sto vise skinuli ploda,jer im je mozda neko rekao da ce cena recimo da bude 50 ili 60 dinara pa im je to taktika (ovo je moje nagadjanje samo)). Bila je susa i kupini treba vode jako jako puno,narednih dana ,do cetvrtka najavljuju kise,i kupina ce se jako mnogo oporaviti i poboljsati kvalitet , stoga opet smatram da ce da snize cenu jer ce biti vise roda,jednostavno se igraju sa nama kao MACKA SA MISEM.

Tako stoje stvari za sad ,licno isao,raspitao se,proverio,pa sta nam Bog da..
Propast celokupnog sistema.Autodestrukcija.
 
Kod nas cena i dalje 40 din. Što se zrenja tiče i kod nas je isti problem. Mislim da je u pitanju to što je skoro padala obilna kiša, a istovremeno je zahladilo. Noći su bile dosta hladne, ujutru rosa i to je usporavalo zrenje. Ako sam u pravu, ovih dana bi trebala da se popravi situacija
 
Bolji kvalitet kupine-veci i bolji rod=manja cena. Dokazano odavno.

Kod nas sve naopako.
 
O kamo srece da svaki sledeci dan bude za 10 din.veca cena.

kod nas samo obecavaju,a cena je cas 40 cas 30,50 din jos videli nismo.
kao sto napisah u prethodnim postovima, posle cetvrtka se ocekuje cena 25 dinara.
Kako je krenulo,ne bi me cudilo i 5 da bude. niko se ne buni,svi smo mrtvi hladni..
valjda ce nam ovo biti lekcija da se osvestimo za sledecu godinu i da NA VREME pocnemo da radimo na tome da osiguramo koliko toliko normalnu cenu,bar 80 din,iako je ZVANICNA REALNA cena kupine 100 dinara.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh