Cena kupine za 2016 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pusti te suplje price kao mogao on da plati ,ali mu pretili,ajde nek kupuje preko mene ,kupicu mu 500 tona na leru,a mogu da mi prete tokom cele godine,ko god hoce,slobodno.Tih sam se prica naslusao ovde i za malinu,o crnim dzipovima i nocnim posetama.Toboze taj neko bi platio vise ,ali mu dosli dzipovi,a on kupuje za Eliksir koji svuda placa isto.Da bi bio uspesan otkupljivac,prvo moras da budes dobar lazov,posto ljudi ne trce da cuju istinu,vec bajku.

Kod nas 50 Tornfri i ostale sorte ,ali uz uslov da je sitna,a po 40 sva koja je krupna,ne vezano za sortu
 
Kod nas od juče 40 sve sorte, krenuli su bili sa 40, pa oborili na 30, sad opet 40. A priče o pretnjama, što kaže xsale, neka dođu kod mene i neka plate koliko hoće, imaju izuzetan kvalitet kupine, oko 150 tona u dva sela, pa da vidim ko će da preti. Nego dogovaraju se svi međusobno, ove godine su uspeli, ustvari još prošle godine kada su cenu bukvalno preko noći oborili sa 130 na 100 din. sada se drže dogovora. I nije tačno da im ne treba kupina, ne bi je kupovali. To što je navodno ostalo 15000 tona neizveženo, nije ni 15 procenata proizvodnje i ne može da utiče mnogo na cenu. Neka smanje prodajnu cenu strancima, pa će otići. Namerno kažem prodajnu cenu strancima, a ne izvoznu, ko zna-jasno mu je

- - - - - - - - - -

Kod nas 50 Tornfri i ostale sorte ,ali uz uslov da je sitna,a po 40 sva koja je krupna,ne vezano za sortu[/QUOTE]
Verovatno je valjaju kao divlju. Svašta će Evropa da doživi od nas
 
sasa 17/07/2016 u 09:18 Odgovori


u knjazevcu loh nes 40 a cacanka 30…







Tanja 17/07/2016 u 10:11 Odgovori


Sutra 18 jula u 20h udruzenje kupinara Knjazevac ispred doma Trgoviste poziva sve kupinare da se resi ovaj problem oko kupine!







Sibo 17/07/2016 u 10:39 Odgovori


Napokon. Svaka cast Tanja i za udruzenje kupinara. Vreme je da se proizvodjaci dignu na noge i da traze ono sta su i zasluzili… Bravo!







Tanja 17/07/2016 u 11:18 Odgovori


Nadam se da ce nesto postici.I jos nesto u hladnjaci Agro Capa cena kupine je 40din a ne 60din kako neki pisu.







Voja 17/07/2016 u 12:06 Odgovori


Tanja mi oko valjeva imamamo dosta kupina al nemamo udruzenja ja imim oko 1ha pod cacankom ocekujem prinos od 40 do 50tona sve mi je pod mrezom i navodnjavam stim sto smo pokupovali kamione sa cisternama vucemo vodu jer smo bezvodan kraj. U mom kraju su svi poceli ozbiljno time da se bave postoji li mogucnost udruzivanja sa vama. Ja cu pokusati da skupim ljude koji imaju dosta da podrzimo skup. Ljudi budite se ovo je sansa da nesto promenimo a ne uzaludno trositi vreme i novac,celu godinu strahovati od 100 vremenski faktora i na kraju naa pokose sa cenom!!






Tanja 17/07/2016 u 12:45 Odgovori


Vojo morate da kontaktirate Igora Milanovica udruzenje kupinara Knjazevac preko fb je najbolje .Samo ukucajte udruzenje kupinara
 
Tanja mi oko valjeva imamamo dosta kupina al nemamo udruzenja ja imim oko 1ha pod cacankom ocekujem prinos od 40 do 50tona sve mi je pod mrezom i navodnjavam stim sto smo pokupovali kamione sa cisternama vucemo vodu jer smo bezvodan kraj. U mom kraju su svi poceli ozbiljno time da se bave postoji li mogucnost udruzivanja sa vama. Ja cu pokusati da skupim ljude koji imaju dosta da podrzimo skup. Ljudi budite se ovo je sansa da nesto promenimo a ne uzaludno trositi vreme i novac,celu godinu strahovati od 100 vremenski faktora i na kraju naa pokose sa cenom!!



ljudi,
ako uopste MI mozemo nesto da promenimo,mada cisto sumnjam,
to se mora poceti odmah,kupina stize,i stigla je,za par dana ce biti ona maximalna sredina roda.
menjanje cene u zadnjoj otkupnoj turi nista ne znaci.
i ja sam iz valjeva,i imate podrsku u borbi sa secikesama i jajarama.
zivi bili

ps evo sad sam bas bio u Valjevo,mesto Petnica, na zadruzi otkupna cena i dalje je 30 dinara,i jos se ceka 7 dana na isplatu. moji predeli Divcibaski cena oko 30do40 dinara. retko gde je 40. katastrofalno !

pps jos je i kisa pala,plod ce biti super,i Bog je na nasoj strani :) ali drzava,kao po obicaju, NIJE :)
ZIVI BILI
 
Kakvo je stanje sa Valjevskim okrugom ?

- - - - - - - - - -

Veceras su placali svi 40,i `koliko sam ja uspeo da procenim` teske su volje da cenu podizu.
Sutra ce isto biti 40,prekosutra isto..za dalje niko nista ne prica..
Sta se desava kod vas?
ima li ko kakve informacije kako ce se cena kretati?
 
Danas u Rekovcu izasla zvanicna cena , cacanka 30 dinara, ostale 40 , i to je za sada, niko ne pominje promenu cene.
 
Да ли је то цена у хладњачи или код теренских одкупљивача?

Prijatelju,sve je to povezano u principu,na nivou srbije je trenutna cena 40dinara. neko ko uspe da vas zavrne placa 30,a negde i manje,26din itd.

Kako god,bez 80dinara ovo je suludo i tragicno. ako se ne popne na preko 70din do petka,odosmo svi ove godine u DEBEO MINUS.
 
Evo sada sam imao prvu berbu ove godine,rano smo zavrsili jer nema mnogo zrelih. Cena 19.jul 40 dinara na svim otkupnim mestima,cacanka.
Izgleda da ce 80% povecavati cenu,ali se ne zna kad i koliko ce je povecati.
narod ih pritiska,oni je moraju i hoce podici,ali na jedvite muke,vrlo dobro su organizovani i drze se (otkupljivaci,prevoznici,hladnjacari),tako da ce biti velika borba,ako proizvodjaci odustaju da se bore za cenu,ne ocekujte nista preko 40 dinara,a mozda i skinu na 30 i manje kada vide da smo mi proizvodjaci ovce.

zivi bili
 
kolege pozdrav,dugo me nije bilo,, zelim vam uspesnu borbu protiv lopova koji hoce i gace da nam skinu jer im sve malo. Ja moju ne berem i necu kao i godinama unazad sve dok ne cujem cenu na koju se isplati platiti ljude da beru i da ima i za njih i za nas
 
prethodna moja poruka napisana u 19 Jul 2016, 13:07


2h nakon toga na isto mesto sam terao komsinicine kupine, i cena je spala na 30 dinara sa 40,tako joj KAO JAVILI IZ HLADNJACE toj sto otkupljuje.


Nemam sta dalje da komentarisem na temu kupine,eventualno ako cena predje 70,80dinara,do tad je sve receno. Propast
 
Danas mi je hladnjaca Skupljen mi je svu dosadasnju kupinu isplatila po 50din a od danas je 40din,imao sam 8 branja do sada.Mnogi su se bunili i vratili kuci nisu hteli da predaju.
Verovatno su i oni videli da prolazi i po 40 pa su spustili cenu.
 
Bas to,nema sta da se komentarise na ovu propast i kriminal.
Bilo je i pre jajarluka i secikesa,ali ova godina je pobednik. u toku dana 5 puta izmenjaju cene i misljenja i termine i sve moguce.

Propast !
 
nisam bas upucen od posla,sta treba da se odigra u arilju,moze li ko preciznije da mi objasni ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh