Cena ARENDE u vasem mestu???

Slobo koliko si do sada plaćao tu zemlju?
 
Da sam na tvom mestu platio bih mu 320, da ne sitničarimo... A za sledeću godinu ako traži više, pitao čoveka šta će popiti i pokazao mu kapiju.
Bez šale, u najmanju ruku je neozbiljno sa njegove strane. Mogao je da traži i 500€, pošto se vidi da je ''širok'' čovek.
 
Nije 350 vec 374 evra.i stvarno dajte mi neki savet jer je nezgodna situacija.aj da trazi za narednu otkacio bih ga nego za ovu
 
PA zar se vi niste već dogovorili za ovu?Ja sam razumeo da ti traži za 2014 pa sam zato rekao da bi meni to bilo jako skupo.
 
Pa logicno je ako placas u nazad da mu das opet 320e ,a ako pristane probaj se dogovoriti da mu platis unapred i sledecu godinu po 320.Kolko je jutara u pitanju
 
Nije 350 vec 374 evra.i stvarno dajte mi neki savet jer je nezgodna situacija.aj da trazi za narednu otkacio bih ga nego za ovu
po pravilu bi trebalo da mu platite koliko ste se dogovorili.....ako se krsi dogovor-on previse alav -ja bi nas prvobitni dogovor ispostovao a on kako mu se hoce....ako se niste dogovorili za cenu zemlje za sledecu godinu(tj ovu)-po sistemu dogovoricemo se po skidanju useva-vas propust-platite coveku
 
Ja sam danas oborio sopstveni rekord u placanju zemlje. 1,3ha 350evrica. Zemlja 4klase. Nikom dosad nisam toliko platio,a da napomenem nemam pravo na subvencije za tu parcelu. A nevredi kod nas se svi nalozili za poljoprivredu a ja nisam smeo ispustiti parcelu,taman sam je doveo u red.
 
@Slobapatrola.....imam i ja istu situaciju kao ti.

Od coveka radimo zemlju nekih 8 godina. Poslednjih nekoliko godina smo mu placali 140 eura / KJ. Za proslu godinu arenda uredno isplacena po toj ceni i u jesen nije pricao o visoj ceni. Sve smo uzorali ponegde posejali i psenicu i pojavi se covek u martu i kaze za ovu godinu nek ostane ovako kako smo se dogovorili po 140 eura a od sledece jeseni ako mi treba zemlja moram da platim 300 eura. Probao sam da se cenkam sa njim ali nije hteo ispod 285 eura. Rekao sam mu da cemo videti kakve ce biti cene ove godine. Posle zetve smo otisli kod njega da mu platimo zakup po 140 eura kako je bio dogovor kad on kaze da smo se dogovorili i za ovu godinu po 285 eura/KJ. Jednostavno se pravi lud i ne priznaje da je rekao da za ovu godinu ostaje kako je bilo. Ja necu da mu platim 285 eura a on nece da prihvati po 140. Da se radi o 1Ha kao kod tebe Slobo lako bi ja to resio ali ovde se radi o pedeset i nesto KJ tako da se stvara razlika od nekih 8.000 eura.


.....videcemo kako ce se zavrsiti ova prica ali ako ne bude bilo kako treba objavicu puno ime i prezime coveka iz razloga da se neko ne zajebe sa njim jer dosta ljudi iz opstine uzima zemlju u zakup u tom mestu.
 
Ja koliko vidim zemlja je skuplja nego prosle godine mi smo bre kontra narod, roba za djabe a mi da placamo skuplje zemlju pa to nema nikakve logike.
 
Kod nas 300e/kj i nema sanse jeftinije naci nov zakup. Imaju neke ranije pogodjene arende za 250e, 1000kg zita, 1500kg kukuruza u zrnu itd
 
@Slobapatrola.....imam i ja istu situaciju kao ti.

Od coveka radimo zemlju nekih 8 godina. Poslednjih nekoliko godina smo mu placali 140 eura / KJ. Za proslu godinu arenda uredno isplacena po toj ceni i u jesen nije pricao o visoj ceni. Sve smo uzorali ponegde posejali i psenicu i pojavi se covek u martu i kaze za ovu godinu nek ostane ovako kako smo se dogovorili po 140 eura a od sledece jeseni ako mi treba zemlja moram da platim 300 eura. Probao sam da se cenkam sa njim ali nije hteo ispod 285 eura. Rekao sam mu da cemo videti kakve ce biti cene ove godine. Posle zetve smo otisli kod njega da mu platimo zakup po 140 eura kako je bio dogovor kad on kaze da smo se dogovorili i za ovu godinu po 285 eura/KJ. Jednostavno se pravi lud i ne priznaje da je rekao da za ovu godinu ostaje kako je bilo. Ja necu da mu platim 285 eura a on nece da prihvati po 140. Da se radi o 1Ha kao kod tebe Slobo lako bi ja to resio ali ovde se radi o pedeset i nesto KJ tako da se stvara razlika od nekih 8.000 eura.


.....videcemo kako ce se zavrsiti ova prica ali ako ne bude bilo kako treba objavicu puno ime i prezime coveka iz razloga da se neko ne zajebe sa njim jer dosta ljudi iz opstine uzima zemlju u zakup u tom mestu.
Da nije slučajno iz Lokava?

- - - - - - - - - -

Nije 350 vec 374 evra.i stvarno dajte mi neki savet jer je nezgodna situacija.aj da trazi za narednu otkacio bih ga nego za ovu
E druže u toj situaciji ja bi mu rekao u redu ali kad skinem usev.Potom bi po skidanju useva uplatio na njegov račun cenu iz ugovora (koja je bar u mom slučaju 4000 din) I oetro ga u ku**c kada je idiot.Verujem da mu do kraja života ne bi palo na pamet da nekog zajeb**a.
 
Ovi sto daju u arendu su ludi sto ne traze 1000 evra po ha,a oni sto uzimaju da budu jos ludji pa da plate.Pa dokle ljudi.opametite se,ostavite svi kiriju jednu godinu i samo ce se dovesti u red.
 
To sto se arende-kirije tice.Isto tako,samo jednu godinu,minimalna ulaganja u proizvodnju,bez djubriva,hemije i koje cega jos i cena repromaterija bih se dovela u red,kad bi sve ostalo na lageru,a ne ovako,u prolece i jesen skidamo sa kamiona djubrivo,po ceni koju oni odokativno odrede.
 
Nazad
Vrh