Cena ARENDE u vasem mestu???

pa sami ste krivi sto placate tolko.. oduvek se znalo da je cena arende u metrima iliti u kilogramima i to je jedina i prava mera.. do 10 meteri za ekstra zemlju pa nanize do 5 za neke lake lose zemlje.. a ovo sade sto se radi to je van svake pameti.. aj sto su ljudi neradnici i bezobrazni..nego sto su ovi drugi ludi pa daju toliko... tacno je da nije covek kriv sto je psenica dzabe.. i bas zato taj isti vlasnik neka se zapita koliko bi imao ove godine da je on radio... ovako 350 eura.. ma dajte ljudi sidjite na zemlju ako smo mali nismo deca...
 
@diesel d-60 ne znam da li si mislio da su ovi koji izdaju zemlju u arendu neradnici i bezobrazni, ali ako si mislio na njih, ne znam sto tako mislis. Pre ce biti da su bezobrazni oni koji dodju kod tih istih ljudi i dizu cenu arende ne bi li dosli do te zemlje, koju vec neko radi u arendu. Ako vlasnik vidi da ima b..... koje jedni drugima nabijaju cenu arende i daju 300-350 evra samo da bi radili zemlju, sto da ne pristanu.
 
Ja izdajem zemlju za 1000 kg/kj psenice i kad covek dobije pare za psenicu onda dodje da plati.
 
Mi znamo da radimo zemlju,u glogonj i sefkerin,novo selo smo odavno porobili,sad je na redu dolovo
E moj druze u Dolovo treba znati raditi zemlju imas od 3 do 7 klase pa se sortiraj.Odavno bi ti iz Crepaje ugasili kad bi kod nas radili zemlju.Ne bi se ku...ili sa prinosom a kako bi onda tek kukali kad sada kukate na sva usta :haha:
 
Salim se dolovac malo,nemoj se ljutiti.
Danas me majka zove dosao nam covek sto nam prodaje nekih 2lanca godisnje i placamo mu uvek u avgustu po najvisoj ceni kojom se trguje u selu.Medjutim ovoga puta dosao je sa znatno visom zeljom,kaze za 1hai 9 ari 700 evra,350 po lancu.Pa ja mu kazem to je 374 evra po kj,kaze on da ne sitnicarimo.Ahh dokle ta skola da se uci!!?i umres prost!
 
Imao sam i ja takvih radio sam 15godina te parcele pa sam se debelo dvoumio sta da radim,ali sam teska srca pustio da ode boli ko da je moja ali sta drugo.Bar sam ih sa apetitom otero u pm
 
Diklofen sav si u zagonetkamaa.na toj njivi je kukuruZ a sad mu placam za 2013.mogao je reci i 400,jesam li mu duzan sad koliko kaze ili sta?

- - - - - - - - - -

Imao sam i ja takvih radio sam 15godina te parcele pa sam se debelo dvoumio sta da radim,ali sam teska srca pustio da ode boli ko da je moja ali sta drugo.Bar sam ih sa apetitom otero u pm

Da platim i skinem pa sta mi ostane
 
Diklofen sav si u zagonetkamaa.na toj njivi je kukuruZ a sad mu placam za 2013.mogao je reci i 400,jesam li mu duzan sad koliko kaze ili sta?

- - - - - - - - - -



Da platim i skinem pa sta mi ostane
AKo JE SAMO JEDAN SLUCAJ plati pa nek ide sve u majcinu,najgore je izaci iz poseda posle je gotovo nemoguce uci
 
dao bi mu i svoju zemlju za 370 da "ne sitnicarimo" za ta cetri evra pa nek se on obogati od poljoprivrede...
@marko al posle to nema kraja, kad cuju ostali ciju zemlju radis da si dao nekome tu cenu docice i oni da trazi... posle nema kraja zato je i ta cena i dosla dokle je dosla.. to je svuda slucaj..
 
Nazad
Vrh