Cena ARENDE u vasem mestu???

ako tako racuna mislim na dikofena,onda bolje da ide negde u dnevnicu vise ce da mu se isplati,ovo njegovo razmisljanje se svodi na to
-SAMO DA SE ZOVE GAZDA-
 
Upravo zbog takvih stvari kao sto je - gramzivost,krediti,slabe cene,skup repromaterijal,masine koje treba uposliti;doci cemo do toga da ce zarada po jedinici povrsine biti minimalana.
Svako ima svoj racun naravno,ali je po meni danasnja mehanizacija vrlo skupa da bi na 10 kj zarada bila samo 100 000 din.Neki veci neplanirani kvar to odnose ko nista,gde je moguca susa,koja izgleda postaje sasvim normalna stvar,grad i tako te stvari...
No misljenja sam da ce se to u naredne dve - tri godine rascistiti poprilicno,rascistice banke mnogo toga,a i dosta njih ce samo odustati,jer ti ljudi koji su u poljoprivredi od skoro, su u nju usli da imaju zaradu 500-1000 e po Ha,a toga ce dalje tesko biti kako stoje stvari.
 
Pazi sad ovo: Zaoravanje 100 kg MAP + 50 MOP (6800+2800) 170 kg Urea(45.5 din*170-7700 din)Seme P1114 pch1.25 7.900 (1.45*7.900-11.450) Hemija zavisno od potrebe ali od 3000-4000 po k.j kod mene Nafta(oranje,spremanje 2x,setva,prskanje,kultiviranje,obilasci,branje,vrsidba) 50 litara * 100 dinara- 5.000 din Bez amortizacije,radnika i ostalih stavki,ovo je sve na svojoj zemlji.Cifra iznosi 37.000 grubo,mozda 2-3% da se ustedi ili jos doda,ali to je to.Znaci po kursu eura to je cirka 330 eura ulaganje! Dodajte na to zakup od 250-300 eura,mada kod nas ide i do 400 dolazi se do cifre od 600+ eura po k.j,posto je sve i racunato tako! Pitam vas ja,ako kukuruz bude 12-13 dinara i ako u najboljem slucaju rodi 5000-5500 tona koja je racunica ovde?! (12,5 din*5500 -68.500 dinara,odnosno 610 eura!)A da li ce biti prosek 5500,sta ako bude 4000-4500,pucaljka u najavi!Ako ukines djubrivo,sparas na hemiji i sejes jeftino seme opet si na 0 posto nece roditi ni tih 4500 kg/k.j p.s Naftu sam racunao subvencionisanu,ali nisam uzeo u obzir 50 eura od subvencija...To mozda nekoga i vadi,ko zna?!
 
А какав је однос земље која је ваша и ону коју узимате у закуп? Мени је рецимо скоро све закуп. Прецизније преко 99% је закуп. И сви које знам који раде преко 50 кј, углавном имају више од пола у закупу. Према томе закуп је ставка. Онда, амортизација машина, мени је потпуно нејасно како то може да се не рачуна. Па и сам закон је прописао амортизацију, а и тржиште нам каже да нам машина сваке године вреди све мање, и новчаник каже да са годинама у њу све више улажемо.
 
Pitanje za poznavaoce kako se racuna amortizacija ako npr 2 brata kupe nekog npr MTZ-a i svaki radi po 50kj jednom na 100rc rikne lamela ili pumpa neka a drugog posluzi bez kvara gde tu onda ubaciti dodatne troskove amortizacije ?
 
ako tako racuna mislim na dikofena,onda bolje da ide negde u dnevnicu vise ce da mu se isplati,ovo njegovo razmisljanje se svodi na to
-SAMO DA SE ZOVE GAZDA-
Možeš ti nekog zvati kako hoćeš ali je bitno šta je on zapravo.Ja opet ponavljam da svako ima svoju računicu i svoje gledište.Odrasli smo ljudi i valjda znamo računati šta nam se isplati.Da se uradi 10kj ne treba više od maximum 50 sati rada godišnje.Kada zaradu od 10000rsd/kj pomnožim sa 10kj pa podelim sa 50 radnih sati dobijem da je radni sat oko 2000rsd.Ja sam veoma zadovoljan sa tom kako ti kažeš dnevnicom.Nemam potrebe ići raditi kod drugoga jer plaćaju 100-150din radni sat traktoriste.Ne kažem da se isplati raditi samo tih 10kj već to uz sve ostalo što se ima u vlasništvu i zakupu.
 
Evo ja sam danas uzeo voćnjak (šljiva) u zakup na pet godina, po ceni od 100 evra po hektaru godišnje.
Kad vidim ove vaše cifre poverujem da sam dobro prošao.
 
Možeš ti nekog zvati kako hoćeš ali je bitno šta je on zapravo.Ja opet ponavljam da svako ima svoju računicu i svoje gledište.Odrasli smo ljudi i valjda znamo računati šta nam se isplati.Da se uradi 10kj ne treba više od maximum 50 sati rada godišnje.Kada zaradu od 10000rsd/kj pomnožim sa 10kj pa podelim sa 50 radnih sati dobijem da je radni sat oko 2000rsd.Ja sam veoma zadovoljan sa tom kako ti kažeš dnevnicom.Nemam potrebe ići raditi kod drugoga jer plaćaju 100-150din radni sat traktoriste.Ne kažem da se isplati raditi samo tih 10kj već to uz sve ostalo što se ima u vlasništvu i zakupu.
E napokon neko realan!!!!
 
Ja radim jednu njivu oko 20 godina, poceo sam sa 7meteri psenice i dogurali do 13 a za iducu se trazi 300e unapred ja odustao, ali kako sam cuo vec ima novog zakupca.Ja soju jos nisam ni skinuo i vec bi da platim unapred 300e znaci dvaputau istoj godini.:sta:
 
Nazad
Vrh