Cena ARENDE u vasem mestu???

Ovi sto daju u arendu su ludi sto ne traze 1000 evra po ha,a oni sto uzimaju da budu jos ludji pa da plate.Pa dokle ljudi.opametite se,ostavite svi kiriju jednu godinu i samo ce se dovesti u red.

Mi smo otkazali oko 80 KJ. Necu da im placam cene po kojima sam na gubitku. Bolje lezati kod kuce dzabe nego raditi. Ako treba otkazacu svu arende i radicu samo svoju i dovidjenja.
 
Isto tako,nasu robu,psenicu,kukuruz,soju,samo izrucujemo u njihova skladista za koju oni isto odrede odokativnu cenu,ali ekstremno nisku.
 
Ko plati vise od 250 eura k.j,nema razloga da radi...cak je i minimalac veci nego zarada po hektaru od takve rabote!Da ne pricam za ove od 350+ eura po k.j Pa sta ovaj,sedi kuci cele godine,ceka oktobar-novembar dobije pare.A ti,sipas gorivo,sednes u traktor,ores ceo dan,drndas se,ne mozes da spavas,sanjas brazdu i plug...Posle opet sipas zatvaras brazdu,bacas djubrivo,tegli dzakove,pa spremas za setvu.Kupujes najskuplje seme tretirano da bi ti rodilo vise nego drugima,da bi zaradio nesto na toj zemlji,u stvari ne mora da je tretirano,uzmes sam otrov pa mesalica i rokaj...Onda otkacinjes jednu,zakacinjes drugu masinu,jebavas se,znojis se,prasina udarila straota!Opet sipas gorivo,odes na njivu da sejes,ako imas srece sve prodje bez problema.Odmah kacis prskalicu,ides u apoteku po hemiju,mislis bice kise pa prskas na crno!Placas odmah ili na crtu? :) Pisi,lakse je tebi da pises,nego meni da platim,a zemlja 350+ eura po k.j. Punis prskalicu,trosis resurs vodu...Isprskas i cekas da izadje.Obilazak od njive do njive...Au na jednoj je los sklop,mora da se preseje! Opet juri seme,kaci masinu,drndaj-jebavaj ale! Krenuli korovi...Daj hemiju,skupu da ocistim njivu jednom za svagda ovom dusmaninu sto mu dajem 350+ eura po k.j...Pisi,platicu od psenice,suncokreta,kukuruza,otkud znam! Opet prskalica,ali pre toga mora malo goriva da se sipa...Trujes se,duva vetar,sve tera u kabinu,ali to je dobra,skupa hemija nece meni nista,ali ce korov da najebe,pa da vide komsije kako sam uredio tudju njivu,ima svi da mi daju da im ja radim!Mesec maj,sve buja,raste...tebi srce kao u vola,ciste njive,hemija radi...Aj malo da ga ospartamo!Kaci spremac,sipaj corbu,teraj...Prasina,ti teras kukuruzi se modre,a ti rastes!Daj da ga jos malo prehranim preko lista.Apotekar,daj djubrivo preko lista...pisi u knjigu! Kaci prskalicu,prksaj...Jun,obilasci,sve poludelo,ali kise sve manje,gledas u nebo,pratis prognozu...ala lazu mater im njihovu,rekli su da ce da pada!Odjednom temperatura 35+,pocinju usevi da se uvrcu...Au,sta je sad ovo,a bilo je dobro?! Jul mesec,krenula zetva.Dihtuj prikolice,zovi kombajnera,teraj na njivu...rodilo zito ko nikad,ej...Al ce da se oparimo.Kad ono mosa...Cena kanal,razduzicu se od suncokreta!U medjuvremenu,led potukao deo atara gde ti suncokret...I tako dalje,i tako dalje...i onda kada se se svi poslovi zavrse i svedes racun,popijes par bensedina posle toga,zove te tvoj arendas i kaze,sutra cu da dodjem po pare!Psujes,pizdis,po kuci svi beze od tebe i posle svega postavlja se pitanje,sta mi sve ovo trebalo?!
 
Ja arendu placam max 70 eura i to za zemlju koja mi je najdalje 200-300 metara od kuce, ostalo 400 kuna po jutru (cca 53e) OŠ - NEŠ. Uglavnom niko neda ugovor znaci ja ne dobijam poticaj tj subvencije i ovo sto im platim to im je i previse za njihov NERAD.
250 eura po jutru nebi dao nikom ni kad bi sadio kikiriki! Ja vam se divim koji to placate na ove cijene proizvoda...
 
Trebali bi malo da pocnemo da poboljsavamo i vise ulazemo u proizvodnju na svojim njivama,ova jurnjava za hektarima i jutrima ce mnoge oterati u propast.
 
Kićo kod nas u mestu je cena prošlogodišnjeg zakupa bila oko 300 e/k.j, ljudi su ostali bez posla i dosta njih se okrenulo poljoprivredi( duvan i ratarsvo)misleći da će tu uspeti da reše onu minimalnu egzistenciju, ali ove godine mislim da mnogi neće moći da povrate uloženo a zima ide a o proleću i novom ulaganju da ne govorim. Moj predlog je da se subvencije daju samo za vlastitu zemlju jer od ove u zakupu mi nemamo ništa sve je to već uračunato u cenu arende.
 
Moj predlog je da se subvencije daju samo za vlastitu zemlju jer od ove u zakupu mi nemamo ništa sve je to već uračunato u cenu arende.
"Sjajan" predlog, taman da vlasnici zemlje pored arende dobiju jos i subvencije, malo im je tih 300 evra (i ovako neki vec i uzimaju pola ili cele subvencije plus arenda).
 
  • Like
Reagovanja: ...
Nije 350 vec 374 evra.i stvarno dajte mi neki savet jer je nezgodna situacija.aj da trazi za narednu otkacio bih ga nego za ovu
Nije covek pametan sta raditi u ovakvom slucaju jbg takvih sam i ja imao slucajeva trpis sve ajde nadas se da ce ti jednoga dana i prodati tu njivu pa ce biti tvoja za navek pa nek ide sve u k...c ali onda gad od gazde kada mu odneses arendu kaze ja drugome prodao pa da ga zadavis za navek.Ili odustanes od arende a on brze bolje je ili da drugome za manju arendu ili je proda za sitne novce.Jbg moras sam razmisliti sta ces ali da ga je preterao sa cenom preterao je!
 
  • Like
Reagovanja: ...
"Sjajan" predlog, taman da vlasnici zemlje pored arende dobiju jos i subvencije, malo im je tih 300 evra (i ovako neki vec i uzimaju pola ili cele subvencije plus arenda).
U tom slučaju zakup bi bio manji barem za subvecije a mi ih zakupodavcima damo unapred većina nas a kad ih dobijemo i dali će ih uopšte biti to njih neinteresuje.
 
Nije Lokve ali je sa druge strane i jos devizni je pa sta ces bolje,kombinacija do bola.Pozdrav
 
U tom slučaju zakup bi bio manji barem za subvecije a mi ih zakupodavcima damo unapred većina nas a kad ih dobijemo i dali će ih uopšte biti to njih neinteresuje.
Verovatno ne bi. Cenu zakupa ne diktiraju zakupodavci vec oni koji uzimaju zemlju u arendu. Verovatno bi neko pristao i na 300 evra + arenda.
 
Skoro uzeo u zakup 1,65ha za 350 evra bez prava na subvenciju.
Toliko sam platio samo sto je moja tetka u pitanju.
Kad platite 300evra po kj objasnite mi vasu racunicu za proslu i ovu godinu?
I vise mi se svidjaj ovako bez subvencija, nek se oni obogate sa subvencijama.
 
Skoro uzeo u zakup 1,65ha za 350 evra bez prava na subvenciju.
Toliko sam platio samo sto je moja tetka u pitanju.
Kad platite 300evra po kj objasnite mi vasu racunicu za proslu i ovu godinu?
I vise mi se svidjaj ovako bez subvencija, nek se oni obogate sa subvencijama.
tu nema racunice stisnes zube i nadas se necemu a mnogo puta i sam neznas cemu
 
Nazad
Vrh